کاهش وزن به سرعت برق و باد
با تغییرات کوچکی در رژیم غذایی تان می توانید به سرعت برق و باد لاغر شوید و وزنتان را کاهش دهید که برای انجام این کار باید چند ماده خوراکی به رژیم تان اضافه کنید.

برای کاهش وزن به سریع ترین شکل ممکن لاغر کننده های سریع را بشناسید 

امروزه اضافه وزن و چاقی یکی از مشکلات افراد جامعه است که به دلیل سبک زندگی نادرست ،فست فودها ، بی تحرکی ایجاد می شود همان طور که می دانید بسیاری از غذاها، ادویه، سبزیجات وجود دارند که به کاهش وزن کمک می کنند؛ کاهش وزن به سرعت یا همان لاغری سریع را با اصول تغذیه ای مناسب می توانید به دست آورید.

این بخش از تناسب اندام شامل همه چیز برای لاغری سریع شکم و پهلو است و در این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک لیستی از خوراکی هایی که موجب لاغری می شوند را ارائه می دهیم.

تغذیه

 خوراکی هایی که موجب لاغری سریع می شوند 

میوه ها برای کاهش وزن به سرعت برق و باد

سیب

سیب غنی از آنتی اکسیدان ها و ماده مغذی است که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند. آن ها همچنین حاوی ویتامین و فیبر رژیمی هستند تا شما را سیر نگه دارند.

موز

زمانی که صحبت از کاهش وزن می شود موز را بین غذا مانند صبحانه یا نهار بخورید این به ما انرژی می دهد.

موز

زغال اخته

رنگ آبی عمیق که از زغال اخته می اید به شما می فهماند که غنی از آنتی اکسیدان ها هستند و رادیکال های آزاد را دفع می کنند. و همچنین برای کاهش وزن عالی هستند از ترکیب فیبر و آب یافت شده در زغال اخته آن ها انتخاب عالی برای کمک به کاهش اشتها هستند.

گریپ فروت

گریپ فروت هم به دلیل ترکیباتی که دارد به لاغری کمک می کند.

گلابی

گلابی در کنترل اشتها باور نکردنی است از آنجا که گلابی متوسط 5.5 گرم فیبر دارد، سیستم گوارشی را حرکت می دهند. فیبر به بدن کمک می کند تا مواد غذایی و ویتامین های دیگر را جذب کنند اگر کمی احساس یبوست می کنید، یک گلابی آبدار بخورید و از آن لذت ببرید.

گلابی

دانه های انار

این میوه با مقدار فیبری که دارد به میوه ایی ایده آل تبدیل شده است.

پرتقال

پرتقال علاوه بر طعم خوبی که دارد برای لاغری توصیه می شود.

هندوانه

فلاونوئید که در غلظت های بالاتر در میوه های قرمز مانند هندوانه، سیب ، و آلو وجود دارد به این معنی است که آن ها قدرت ایجاد کاهش وزن را دارند.

مصرف عصاره گوجه فرنگی می تواند به کاهش وزن کمک کند زیرا انرژی را افزایش می دهد پس از هشت هفته نوشیدن عصاره گوجه فرنگی بدون نمک دو بار در روز بین 95 زن در این مطالعه (که هر کدام برخی علائم یائسگی را نشان می دادند) خود را با متوسط بیش از 100 کالری در روز افزایش دادند.

لاغر کننده شکم

سبزیجات مناسب کاهش وزن به سرعت برق و باد

"سبزیجاتی که فیبر بالایی دارند"

آوکادو

آیا تا به حال این احساس را بعد از خوردن غذا داشتید که با وجود خوردن غذای کامل، می توانید چیزهای دیگری بخورید؟ با اضافه کردن نیمی از آووکادو به غذا می توانید به جلوگیری از وقوع این مساله کمک کنید. طی مطالعه ای نشان داد آن هایی که اوکادو تازه را به غذا اضافه کرده اند، میل به خوردن بین وعده های غذایی را در طی سه ساعت به میزان 40 درصد کاهش داده اند.

بروکلی

به جای این که مصرف مواد غذایی را به شدت محدود کنید، می توانید مواد مغذی بیشتری به آن اضافه کرده و به طور هم زمان با خوردن بروکلی، کالری بیشتری را کاهش دهید.

بروکلی

کاهو

کاهو به فردی که می خواهد وزن کم کند توصیه می شود اساسا کاهو غذایی کامل برای برخی از افراد هستند اما مانند بیشتر افرادی که رژیم دارند، این یک جز اصلی برای یک سالاد سالم است.

کدو سبز

سبزی دیگر در گروه سبزیجات و حاوی 36 کالری در یک فنجان است به فرد کمک می کند که دچار مشکل هاضمه و یبوست نشود و سطح قند خون را پایین می آورد. کدو سبز به کاهش مشکلات پروستات کمک می کند. همچنین می تواند به عنوان یک ضد التهاب عمل کند و خطر حمله قلبی را کاهش دهد چون آمینو اسیدها را مثل هموسیستئین تجزیه می کند.

تره فرنگی

علاوه بر آنتی اکسیدان تره فرنگی دارای سطح بالایی از اسید فولیک است که سطح هموسیستئین را در خون کاهش می دهد. منبع خوبی از ویتامین ث، ک و ب6 می شود و همچنین آهن و منگنز دارد.

تره فرنگی

کلم

یک فنجان کلم تنها حدود 33 کالری دارد، اما پر از مواد مغذی است که افراد را سیر نگه می دارد این کار کمک می کند تا میزان کالری که هر روز مصرف می کنید را بدون از دست دادن ویتامین و مواد معدنی ضروری کاهش دهید.

اسفناج

اسفناج نباید در رژیم غذایی نادیده گرفته شود، به خصوص اگر از کاهش وزن هدف شماست. سه فنجان اسفناج خام، 2.9 گرم پروتئین و 23 کالری دارد.

سیر

مطالعه 2016 نشان داد که پودر سیر باعث کاهش وزن بدن و چربی در میان افرادی می شود که مبتلا به بیماری کبد هستند مطالعات اخیر نشان داده است که سیر از متابولیسم خون ،لیپد در خون حمایت می کند خوردن سیر می تواند به تقویت سیستم ایمنی کمک کند و به دفع بیماری قلبی، مبارزه با التهاب، افزایش نگهداری حافظه، و فشار خون پایین تر کمک کند، پس کمی به غذا اضافه کنید.

سیر

ادویه های کاهش وزن و لاغر کننده

فلفل

فلفل نیز فیبر بالا ، مواد مغذی و طعم خوبی دارد و یک انتخاب ایده آل برای غذاهاست.

فلفل سیاه

فلفل سیاه ادویه خانگی معمولی است که از میوه خشک تاک گلدار که بومی هند است، گرفته شده است حاوی ترکیب قدرتمند به نام پپرین است که هر دو طعم زننده و اثرات کاهش وزن را تامین می کند.

مطالعه ای نشان داد پپرین به کاهش وزن بدن در رژیم غذایی با چربی بالا کمک کرده است، حتی با وجود هیچ تغییری در جذب مواد غذایی مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که پپرین به طور موثر تشکیل سلول چربی را مهار می کند

متاسفانه، تحقیقات حاضر هنوز محدود به مطالعات آزمایشگاهی است مطالعات بیشتر برای تعیین اینکه چگونه فلفل سیاه ممکن است بر کاهش وزن انسان ها تاثیر بگذارد، مورد نیاز است.

فلفل سیاه

دارچین

دارچین ادویه ای معطر و غنی در آنتی اکسیدان ها است و مزایای زیادی دارد در برخی از مطالعات متوجه شدند که دارچین می تواند کاهش وزن را افزایش دهد این به خصوص در تثبیت قند خون موثر است، که ممکن است به کاهش اشتها و گرسنگی کمک کند

مطالعات نشان می دهد که ترکیب خاصی که در دارچین یافت می شود، می تواند اثرات انسولین را تقلید کند و به انتقال شکر از جریان خون به سلول ها برای استفاده به عنوان سوخت. دارچین همچنین ممکن است سطوح آنزیم های گوارشی خاصی را برای کاهش سرعت کربوهیدرات کاهش دهد.

در حالی که این اثرات می تواند به طور بالقوه باعث کاهش اشتها و کاهش وزن شود، تحقیقات بیشتری برای بررسی اثرات دارچین به طور مستقیم بر روی وزن لازم است.

دارچین

زنجبیل

زنجبیل نوعی ادویه است که می تواند به کاهش وزن کمک کند بررسی 14 مطالعه انسانی نشان داد که زنجبیل موجب کاهش وزن و چربی شکمی می شود بررسی دیگر به این نتیجه رسید که زنجبیل ممکن است به کاهش متابولیسم و سوزاندن چربی کمک کند در حالیکه به طور همزمان میزان جذب چربی و اشتها را کاهش می دهد.

پونه کوهی

گیاهی جاودانه است که به خانواده گیاهی نعناع، ریحان، آویشن، رزماری تعلق دارد حاوی کارواکرل یک ترکیب قدرتمند است که ممکن است به افزایش کاهش وزن کمک کند.کارواکرل نیز تاثیر مستقیم روی ژن ها و پروتئین های ویژه ای که سنتز چربی را در بدن کنترل می کنند یافت شدند.

جینسینگ

جینسینگ گیاهی است که ویژگی های سلامتی دارد و اغلب در طب سنتی چینی به کار می رود مطالعات زیادی نشان داده اند که این گیاه قدرتمند می تواند به کاهش وزن کمک کند.

جنسینگ

زردچوبه

همان طور که می دانید زردچوبه طعم و رنگ خوبی دارد و به دلیل خواص دارویی اش در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می گیرد از خواص آن می توان به لاغری اشاره کرد.

حبوبات لاغر کننده برای کاهش وزن به سرعت برق و باد

نخود

این نخود قهوه ای با فیبر محلول آب را جذب می کند و به شما کمک می کند احساس سیری داشته باشید. نخود بسیار استفاده می شود و 7 گرم پروتئین و 22 گرم کربوهیدرات پیچیده بدن را تامین می کند.

عدس

مانند لوبیا، عدس پر از پروتئین است. در حقیقت یک فنجان می تواند به اندازه 18 گرم پروتئین شامل بیش از 200 کالری باشد. نه تنها مقدار قابل توجه پروتئین کمک می کند که ماهیچه ها را بسازید و گرسنگی را کنترل کنید، اما کمک می کند کالری کم کنید.

عدس

لوبیا قرمز

می توانید استدلال کنید که همه لوبیاها غنی هستند، اما متوجه شده ام که لوبیاقرمز و لوبیای سفید به طور خاص خوش مزه هستند.لوبیای قرمز به ویژه در میان گیاه خواران، به عنوان جایگزین گوشت محسوب می شود و سرشار از آهن، پروتئین، پتاسیم و منیزیم خیلی مغذی هستند.

لوبیا سفید

لوبیا سفید همه فواید لوبیا های دیگر را دارد اما طعم منحصر به فردی دارد که بسیاری از آن ها لذت می برند. اگر در مورد نحوه استفاده از لوبیا سفید مطمئن نیستید، توصیه می کنم آن ها را به یک سوپ مرغ ساده که کمی هویج و پیاز در آن دارد اضافه کنید.

دانه ها و آجیل برای کاهش وزن به سرعت برق و باد :

این آجیل قدرتمند را بین وعده های غذایی قرار دهید می تواند به سالاد و بلغور جو برای افزایش امگا 3، فیبر و پروتیین اضافه شود. بادام نیز به جلوگیری از پرخوری کمک می کنند.

آجیل

کره بادام

اگر بادام را دوست دارید، نمی توانید در مورد کره بادام اشتباه کنید. همان طور که قبلا هم گفتم، روی موز و سیب یا حتی یک تکه نان تست گندم خوب است.

دانه چیا

وقتی که مصرف شود، دانه های چیامنبسط می شوند و ماده ای شبیه ژله را در معده ایجاد می کنند که احساس سیری را ایجاد می کند. آن ها همچنین به آرامی هضم می شوند .

بذرکتان

بذر کتان نیز فیبر بالایی دارد و برای سیری عالی است. برای اینکه بتوانید بیش ترین فایده را از دانه کتان ببرید آن ها را آسیاب کنید ساده ترین راه برای خوردن دانه های کتان، مخلوط کردن آن ها به اسموتی ها است.

کنجد

به احتمال زیاد به دانه های کنجد اهمیت چندانی نمی دهید، اما تحقیقات نشان می دهند که چیزهای کوچک ترد ممکن است نقش حیاتی در حفظ وزن داشته باشند. بنابراین باید به طور جدی آن ها را به سالاد یا غذای پخته اضافه کنید.

کنجد

ترکیبات گیاهی و لیگنان در دانه ها آن ها را بسیار خاص می کند. در مطالعه ای که در سال 2015 انجام شد، زنانی که سطح بالایی از آن را مصرف می کردند در مقایسه با زنانی که این ترکیبات را با مقادیر زیاد مصرف نمی کردند وزن کمتری داشتند.

بهترین خوراکی ها برای کاهش وزن به سرعت برق و باد

پسته

پسته به دو روش معجزه آسایی در کاهش وزن عمل می کند و آنطور که در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک اشاره شده است اول اینکه داشتن پوسته پسته به کاهش سرعت مصرف کمک می کند. همچنین باعث می شود که به احتمال زیاد پرخوری نکنید برای اجتناب از خوردن بیش از حد، باید به جای مصرف مستقیم آن ها، بخشی را کنار بگذارید.

نشاسته ها

این دسته به چند دلیل شما را به سرعت لاغر می کنند :

  • آن ها به آرامی هضم می کنند
  • کمک می کنند تا سیر بمانید
  • آن ها انرژی را تامین می کنند

جو دوسر

اگر تا حالا متقاعد نشده بودی که آن را بخورید به جو دو سر فرصت بدهید. جو دو سر فقط برای صبحانه نیست بلکه یک میان وعده بسیار بزرگ بین غذاها است.

جودوسر

کینوا

همانند برنج قهوه ای یک انتخاب کم کالری برای پروتیین و فیبر است، بنابراین احساس سیری در کالری کمتری خواهید داشت.

سیب زمینی شیرین

با این که سیب زمینی مقداری پتاسیم و فیبر دارد، به این معنی که باید افزودن سیب زمینی شیرین را به رژیم غذایی خود در نظر بگیرید. یک سیب زمینی شیرین بزرگ حاوی 4 گرم پروتئین ، 25 درصد از فیبر ، و 11 برابر مصرف روزانه ویتامین آ است.

پروتئین های ضروری و ترکیبات موثر برای کاهش وزن و لاغری سریع :

سالمون

بیش از 20 گرم ماهی قزل آلا به همراه مقدار زیادی از چربی های امگا 3، بیش از 20 گرم پروتئین دارد. با آن مقدار پروتئین بالا، شما بعد از شام میل به میان وعده نخواهید داشت.

ماهی سالمون

ساردین

برای چنین ماهی کوچک، ساردین حاوی تمام فواید غذایی است. ساردین 7 گرم پروتئین و 59 کالری دارد به علاوه شما از اسیدهای چرب امگا 3 لذت خواهید برد.

روغن آوکادو

از آنجا که پر از مواد غذایی و چربی های سالم هستند می توانند کاهش وزن را تحریک کنند، جای تعجب نیست که روغن آووکادو به روشی مشابه عمل کند مصرف سه قاشق سوپ خوری روغن غنی تک چربی در عرض یک ماه حدود دو درصد چربی شکم خود را کاهش می دهد.

روغن نارگیل

روغن نارگیل ممکن است حاوی چربی های اشباع شده زیادی باشد، اما این به این معنی نیست که باید آن را به طور کامل کنار بگذارید به خصوص زمانی که صحبت از کاهش وزن باشد. در حقیقت مطالعه 30 مرد منتشر شده در نشان داد که تنها 2 قاشق سوپ خوری روزانه اندازه کمر را با میانگین 1.1 اینچ در طول ماه کاهش می دهد.

روغن نارگیل

کاهش وزن به سرعت برق و باد با خوراکی های مفید و مغذی

شکلات تلخ

می توانید شکلات تیره بخورید تا وزن کم کنید. محققان بر این باورند که ترکیبات شکلات برای قلب سالم ، کاهش خطر ابتلا به دیابت، کاهش بیماری های قلبی و مرگ و میر مناسب است.

ماست یونانی

ماست یونانی غنی در پروتئین است. پروبیوتیک موجود در ماست و غذاهای تخمیری به باکتری های خوب در فرآیند تولید غذای خوب کمک می کنند.

تخم مرغ

همانند ماست یونانی، مطالعات نشان داد که خوردن تخم مرغ برای صبحانه می تواند باعث شود که احساس کامل تری داشته باشید و کمک کند کالری کمتری در طول روز بخورید به این معنی که آن ها برای کاهش وزن مناسب هستند.

تخم مرغ آب پز بزرگ (حدود 50 گرم)حاوی کم تر از یک گرم کربوهیدرات و منبع عالی پروتیین است تخم مرغ هم چنین حاوی آمینو اسیدها، آنتی اکسیدان ها و چربی های سالم است.

تخمه مرغ

مایعات و نوشیدنی ها

آب

نیازی نیست برای لاغری دنبال چیزهای عجیب و غریب باشید آب هم به لاغری کمک می کند

قطرات لیمو

افزودن قطرات لیمو به یک لیوان آب می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند لیمو حاوی ویتامین ث است یک ماده مغذی که قدرت کاهش سطح هورمون استرس به نام کورتیزول را دارد که باعث گرسنگی و ذخیره سازی چربی می شود. علاوه بر این، لیمو نیز حاوی پلی فنول ها می باشد که محققان می گویند ممکن است تجمع چربی و افزایش وزن را کم کنند.

نوشیدنی

بهترین چای های گیاهی برای لاغری خیلی سریع:

چای سبز :

مطالعات مختلف توسط محققان ثابت کرد که مصرف چای سبز می تواند به بیماران چاق و دیابتی کمک کند که وزن را با افزایش متابولیسم چربی و سیری و سرکوب ژن های چاقی کاهش دهند.

چگونه چای سبز را آماده کنیم:

یک فنجان (یا دو)آب را حرارت دهید اجازه ندهید که جوش بیاید درجه حرارت باید حدود 85 درجه باشد.آب را در یک قوری بریزید و یک قاشق چای خوری (یا دو)برگ چای سبز بریزیدآن را به مدت 3 تا 4 دقیقه بپوشانید.

زمان مصرف :

می توانید چای سبز را با صبحانه خود و بین وعده های غذایی مصرف کنید. سعی کنید قبل از رفتن به خواب آن را مصرف نکنید و بیش از 5 فنجان چای سبز در روز نداشته باشید. اگر اضطراب دارید و یا بیش از حد هایپر اکتیو هستید از مصرف کافئین اجتناب کنید.

چای سبز

چای ترش:

چای ترش حاوی آنتی اکسیدان قوی است و هیچ کافئینی ندارد دانشمندان دریافته اند که نوشیدن این چای می تواند به کاهش فشار خون کمک کند در نتیجه برای کسانی که مبتلا به فشار خون هستند خوب است فشارخون باعث استرس می شود که به نوبه خود سموم را در بدن افزایش می دهد و منجر به التهاب می شود وقتی بدن در یک حالت التهاب ثابت است از متابولیسم چربی جلوگیری می کند و این منجر به افزایش وزن می شود دانشمندان آمریکایی همچنین دریافتند که سطح کلسترول بد را کاهش داده و چربی خون را بهبود می بخشد

چگونه چای ترش را آماده کنیم:

یک فنجان آب به جوش بیاورید یک قاشق چای خوری را به یک قوری اضافه کنید وقتی آب شروع به جوش آمدن می کند، شعله را خاموش و آن را داخل قوری بریزید بعد از5 دقیقه که خیس خورد داخل فنجان ریخته و میل کنید

زمان مصرف:

آن را با صبحانه و یا بین وعده های غذایی خود میل کنید می توانید قبل از خوابیدن هر نوع چای رقیق را بخورید مطمئن شوید که بیش از سه فنجان چای در روز نخورید.

چای ترش

چای بابونه

چای بابونه خاصیت ضد التهابی، ضد افسردگی، ضد اضطرابی دارد افسردگی، اضطراب، تورم و محرومیت از خواب رابطه مستقیمی با افزایش وزن دارند. دانشمندان دریافته اند که وجود ترکیبات فنولی، مانند کورستین ، لوتئولین ، اپیژنین، گلیکوزید در چای بابونه، مسئول لاغری است یک مطالعه همچنین نشان داد که چای بابونه می تواند سطح قند خون را کاهش دهد

طرز تهیه:

یک فنجان آب به جوش بیاورید آن را از روی حرارت بردارید و به یک قوری دو قاشق چای بابونه و یا یک کیسه چای بابونه بریزید بعد از 5 دقیقه خیس خوردن آن را صاف کنید.

زمان مصرف:

قبل از این که به رختخواب بروید تا بهتر بخوابید، این کار را بکنید. اگر احساس افسردگی و یا اضطراب می کنید چای بابونه را در طول روز در روزهای هفته بخورید بیش از دو فنجان چای بابونه در روز نخورید.

چای بابونه

چای زنجبیل

زنجبیل ریشه گیاه گلدار است و عموما به عنوان عامل طعم دهنده و ادویه به کار می رود. دانشمندان دریافته اند زنجبیل حاوی یک ترکیب زیست فعال، است که بوی تند و ویژه ای دارد و نیز خاصیت ضد التهاب، آنتی اکسیدان، ضد تهوع، حساسیت گلوکز و کاهش فشار خون دارد محققان دانشگاه کلمبیا دریافته اند که زنجبیل به افزایش سیری و گرمازایی کمک کرده است

طرز تهیه:

یک فنجان آب را حرارت دهید یک قاشق چای خوری از زنجبیل خرد شده را به آب اضافه کنید بگذارید 5 دقیقه بجوشد. اگه بخواهید می توانید عسل و لیمو رو هم اضافه کنید.

زمان مصرف:

می توانید چای زنجبیل را با صبحانه و یا بین وعده های غذایی مصرف کنید. بیش از سه فنجان چای زنجبیلی در روز نداشته باشید.

چای زنجبیل

چای نعناع

چای نعناع از برگهای نعناع به دست می آید این اثر آرامش بخشی فوری دارد. دانشمندان دریافته اند که نعناع شامل ترکیبات فرار مانند منتول، هسپریدین ،لوتئولین و اریوکیترین است. اینها خلق و خو را بهبود می دهند و اثر ضد التهاب، ضد میکروبی، بهبود هضم و آنتی اکسیدانی دارد

طرز تهیه:

یک فنجان آب را به جوش بیاورید 5 - 10 عدد برگهای نعناع را به آب جوش اضافه کنید. اجازه دهید برای 5 تا 7 دقیقه بجوشد. همچنین می توانید از یک کیسه چای استفاده کنید و برای حدود 3 دقیقه آن را در آب گرم قرار دهید.

زمان مصرف:

بین وعده های غذایی، دو ساعت قبل از خوابیدن، یا با صبحانه میل شود بیش از دو یا سه فنجان چای نعناع در روز ننوشید.

چای نعنا

گل همیشه بهار

محققان دریافته اند که دارای خواص ضد التهابی قوی است آن مزه گل و تازه دارد که می تواند به آرام کردن شما کمک کند و استرس را کاهش دهد. بنابراین، این چای می تواند به افزایش وزن ناشی از استرس و التهاب کمک کند.

طرز تهیه :

یک فنجان آب به جوش بیاورید.یک تا دو قاشق چای خوری گل های خشک شده را هم اضافه کنید و 10 دقیقه خیس کنید قبل از نوشیدن آن را صاف کنید.

زمان مصرف:

آن را با صبحانه یا بین وعده های غذایی تان تقسیم کنید بیش از سه تا چهار فنجان چای در روز ننوشید.

چای گل همیشه بهار

چای رزماری

رز ماری یک گیاه آروماتیک محبوب است که در آشپزی به کار می رود. این گیاه برگ های سوزنی شکل دارد تحقیقات انجام شده روی برگ رزماری و عصاره های گیاهی نشان می دهد ویژگی های آنتی اکسیدان قوی دارند محققان همچنین دریافتند که چای رزماری دارای خاصیت ضد افسردگی است هر دوی این ویژگی ها برای ترویج کاهش وزن مناسب هستند.

طرز تهیه:

آب را بجوشانید و رزماری را به قوری اضافه کنید. بعد از 5 دقیقه خیس کردن آن را صاف کنید و بنوشید اگر بیشتر خیس بخورد ممکن است تلخ شود

زمان مصرف:

آن را با صبحانه و بین وعده ناهار و شام همراه داشته باشید. بیش از سه فنجان چای رزماری را روزانه ننوشید.

چای رز ماری

چای انار

چای انار یک چایی مخصوص است که در آن آب انار غلیظ، دانه های انار و یا گل های خشکیده انار سرو می شود. انار پر از آنتی اکسیدان ها هستند و خواص ضد میکروبی دارند مزه شیرین این چای، به کاهش وزن کمک خواهد کرد.

طرز تهیه:

یک فنجان آب به جوش بیاورید و بلافاصله از روی شعله بردارید.یک قاشق چای خوری بابونه یا چای سبز اضافه کنید و دانه انار را خرد کنید یا گل انار خشک را به قوری اضافه کنید.4 تا 5 دقیقه آن را خیس کنید سپس صاف کرده و بنوشید.

زمان مصرف:

می توانید در طول صبحانه یا بین وعده های غذایی آن را میل کنید بیش از سه فنجان از این چای را روز ننوشید.

چای انار 

چند چای گیاهی دیگر با اثر و خاصیت کاهش وزن

چای ماته:

این چای حاوی ماده شیمیایی است که به روند چربی سوزی کمک می کند.

چای قره قاط:

میزان قند خون را متعادل می کند و اشتهای فرد را کاهش می دهد.

چای اولنگ (چای چینی):

ثابت شده است که کلسترول را کاهش می دهد و به روند چربی سوزی کمک می کند.

چای اولنگ

چای گل بامیه:

حاوی فلاونوئید و ماده معدنی است که در کاهش جذب چربی به بدن کمک می کند.

چای انیس:

دارای خاصیت ضدمیکروبی است، در حفظ سلامت دستگاه گوارش موثر است و آب بدن را کاهش می دهد. 

 

کاهش وزن به سرعت برق و باد با این برنامه گیاهی کامل!

4.4840
این مطلب مفید بود ؟740100
منبع : healthline / spicesinc / stylecraze / legionathletics / fastbestweightloss / eatthis / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /آ/م.ح
برچسب : لاغری سریع
وبگردی