کباب تابه ای
“کباب تابه ای دو رنگ” از جذابترین نوع کباب ها می باشد که نظر بسیاری از کاربران را به خود جذب کرده است برای تهیه این کباب جذاب این مطلب را مطالعه کنید.

 مواد لازم کباب تابه ای دو رنگ 

  • گوشت چرخ کرده :نیم کیلو
  • مرغ چرخ کرده :نیم کیلو
  • پیاز : 2 عدد متوسط
  • سماق : یک ق چ 
  • زعفران : به مقدار لازم
  • نمک فلفل : به مقدار لازم 

کباب دو رنگ

کباب تابه ای دو رنگ

طرز تهیه کباب دو رنگ تابه ای 

برای تهیه این کباب جذاب ایتدا در دو ظرف جدا گانه گوشت چرخ کرده و مرغ چرخ کرده را بریزید. سپس دو عدد پیاز را رنده کرده و آب آن را بگیرید و نص آن را به گوشت چرخ کرده و نصف دیگر آن را درون مرغ چرخ کرده بریزید در گوشت چرخ کرده مقدار بیشتری پیاز بریزید. 

گوشت ها را ورز دهید تا پیاز ها به خوردشان بروند سپس به گوشت کمی سماق و فلفل و نمک اضافه کنید و مقدار کمی به اندازه یک قاشق از مرغ چرخ کرده درون گوشت بریزید و ورز دهید.

سپس به مرغ چرخ کرده نیز نمک فلفل زعفران بزنید و ورز دهید تا کباب کاملا رنگ زعفران بگیرد.

یک تابه نچسب بردارید و روی آن را روغن بریزید به طوری که دیواره هایش نیز روغنی شود سپس مقداری از گوشت چرخ کرده مرغ کنار تابه بریزید و به آن فرم دهید به طوری که یک کباب کامل باشد سپس کمی از گوشت چرخ کرده بردارید و به همان منوال ادامه دهید تا مواد تان تمام شود روی تمام مواد را با قاشق صاف کنید و بگذارید روی شعله گاز تا بپزد می توانید از تابه دو طرفه استفاده کنید تا کاملا پخته شود.

بعد از این مرحله کباب ها را به صورت افقی برش بزنید و روی آن ها گوجه بزارید و بگذارید تا کمی بپزد. کباب شما حاضر است می توانید آن را با گوجه و جعفری سرو کنید.

طرز تهیه کباب تابه ای دو رنگ خانگی متفاوت و خوشمزه

4.638
این مطلب مفید بود ؟353
منبع : بخش آشپزخانه نمناک / م.ح
وبگردی