کرم پودر مناسب پوست
کرم پودر مناسب پوست های چرب و خشک و یا تیره و روشن بدون شک با یکدیگر متفاوت است. با شناخت کرم پودر مناسب پوستتان آرایش بهتری خواهید داشت.

برای شما هم اتفاق افتاده است که ساعتها وقت صرف خرید لوازم آرایش نموده اید اما آخر سر هم به نتیجه ی دلخواه نرسیده اید. لوازم آرایش و کرم پودر مناسب پوست خود را خریداری کنید تا با کم ترین آرایش زیبا به نظر برسید.

اما هلگا سرات، مدیر اسپا و سالن اباوت فیسز، می گوید اگر کمی در خانه تمرین کنید، این چالش برای شما ساده تر خواهد شد. قبل از انتخاب کرم پودر، نوع پوست خود را تعیین کنید. سرات می گوید:«آیا پوست شما خشک، چرب، مختلط، حساس و یا مستعد ابتلا به جوش است؟»

 

کرم پودر پوست خشک:

این نوع پوست به علت فقدان چربی، تیره و گرفته بنظر می رسد، و نور را به سختی منعکس می کند. ممکن است خارش داشته باشد، به راحتی تحریک و ملتهب شود، و مستعد پوسته پوسته شدن است.

 

کرم پودر پوست چرب:

این نوع پوست براق بنظر می رسد، و احساس چربی روی پوست وجود دارد. همچنین ممکن است منافذ بزرگتر از منافذ طبیعی پوست داشته باشد.

 

کرم پودر پوست مختلط:

این نوع پوست بسیار شایع است. گونه ها خشک هستند، همه منطقه ی T شکل صورت (یعنی پیشانی، بینی و چانه) چرب است.

 

از فرمول درست استفاده کنید

لوازم آرایش صورت 

راز و رمز خرید لوازم آرایش صورت

از کرم پودر هایی استفاده کنید که طوری طراحی شده اند تا بهترین تاثیر را روی چهره ی شما بگذارند:

 افراد با پوست خشک، مختلط و نرمال می توانند از کرم پودر های حاوی نرم کننده استفاده کنند. در هنگام خرید به دنبال کلمات مایع، مرطوب کننده ی رنگی، کرمی، و یا پنکیک مایع بگردید.

 پنکیک ها و پودر ها، برای پوست های چرب، مختلف و نرمال مناسب هستند. اگر پوست خشک دارید به هیچ عنوان از این دست محصولات استفاده نکنید، برای اینکه چین و چروک و خشکی پوستتان را برجسته تر نشان می دهند.

 کرم پودرهای آبرسان و مرطوب کننده هم برای پوست خشک مناسبند. آنها پوست شما را مرطوب کرده و به شما کمک می کنند تا احساس آزردگی و خشکی نداشته باشید.

 کرم پودرهای کنترل کننده ی چربی، بدون چربی، بر پایه ی آب، و مات، توسط هر دو گروه پوست چرب و مختلط میتوانند استفاده شوند. این فرمول ها باعث کاهش چربی روی پوست می شوند و براق بودن پوست را کاهش می دهند.

 کرم پودرهای منعکس کننده ی نور، بهترین ها برای پوست خشک و پیرتر هستند. آنها با ایجاد یک سطح بر روی پوستتان باعث می شوند پوست، نور را منعکس کند و چهره ی خشک و کدر شما را روشن تر نشان دهد.

 از کرم پودرهای مخصوص پوست های چین و چروک دار برای پر کردن خطوط صورت و کاهش توجه به چین و چروک ها استفاده کنید.

 کرم پودرهای color-matching یا کرم پودرهایی که با رنگ پوست منطبق می شوند هم، در رنگ های مختلفی وجود دارند که خودشان با رنگ پوست شما مخلوط و تنظیم می شوند. اگر به دنبال پوششی نامرئی هستید، این دست از کرم پودرها برای شما مناسبند. به دنبال محصولی با چربی کمتر و یا بیشتر، بسته به نوع پوستتان بگردید.

 میزان پوشش دهی محصول را در نظر بگیرید

 بسته به عیوبی که می خواهید بپوشانید، کرم پودری با قابلیت پوشانندگی سبک، متوسط و یا کامل انتخاب کنید.

 پوشش سبک:بعضی از محصولات مایع و یا مرطوب کننده های رنگی، پوششی سبک به شما ارائه می دهند که ظاهری طبیعی ایجاد می کند.

 پوشش متوسط:این دسته از محصولات نیز طبیعی بنظر می رسند، اما می توانند جوش ها و لکه های ناشی از افزایش سن را هم بپوشانند. پودر ها، ترکیب کرم و پودر، و کرم های مبتنی بر مواد معدنی همگی به شما پوششی متوسط می دهند.

 پوشش کامل:خانم هایی که می خواهند تغییر رنگ پوست، زخم و سایر نواقص را بپوشانند، این گزینه را در نظر بگیرند. پم مسی، یکی از مشاورین آرایش شرکت لوازم آرایشی مری کی می گوید:«کرم های فشرده، ترکیب کرم و پودر، پنکیک، و فرمول های بر پایه ی مواد معدنی بهترین انتخاب شما هستند.»

 

 بهترین رنگ را انتخاب کنید

 سرات توضیح می دهد:«کرم پودر ها بر مبنای رنگ های زرد، صورتی/قرمز، و یا خنثی ساخته می شوند. شما باید به دنبال کرم پودری بگردید که با زمینه ی پوست شما مطابقت داشته باشد. یکی از راه های تعیین رنگ زمینه ی پوستتان، این است که ببینید رگ های مچ دست شما زیر نور خورشید چه رنگی است. اگر رگ هایتان آبی اند، پوست شما دارای زمینه ی سرد است. اگر رگ ها سبز هستند، شما دارای زمینه ی پوست گرم هستید.»

 

محصولات آرایشی را امتحان کنید

 هنگام امتحان کردن رنگ های کرم پودر، کلمه ای با فروشنده صحبت نکنید! خودتان تست کنید. این یک اشتباه رایج است که بجای امتحان کردن کرم روی صورت، آنرا روی دست امتحان کنید. مسی می گوید:«شما که نمی خواهید از کرم پودر روی دستتان استفاده کنید، بنابراین چرا آنرا آنجا تست کنید؟» وی ادامه می دهد:«بهترین مکان برای تست کردن رنگ کرم پودر، بالای خط فکتان است. مقدار کمی از کرم پودر را روی صورتتان بزنید، آنرا پخش کنید و سپس ببینید که رنگش بر روی پوستتان چگونه است.»

تست محصولات زیبایی، بسیار مهم است. اگر محصولی را در داروخانه و زیر نور فلورسنت امتحان کنید، احتمالا رنگ واقعی آن و اینکه چگونه ظاهرتان را تغییر می دهد را متوجه نمی شوید. چراغ های فلورسنت، نور قرمز کم و نور سبز بالایی دارند. زمینه ی پوست های عادی مقدار زیادی رنگ سبز دارد. اگر آرایش نیز عناصر سبز داشته باشد، نتیجه اغراق آمیز خواهد بود. برخی از آینه های آرایشی تنطیماتی برای انواع مختلف روشنایی دارند. البته آنها معمولا در فروشگاه ها در دسترس نیستند. بنابراین با خودتان یک آینه داشته باشید، پس از تست بیرون بروید و در نور طبیعی صورتتان را نگاه کنید.

برای انتخاب بهترین مکان برای خرید محصولات زیبایی، جوانب مثبت و منفی ای وجود دارند، اما مسی و سرات موافقند که اگر توانایی دارید، به یک آرایشگر قابل اطمینان مراجعه کنید که احتمالا مکانی با نور مناسب برای انتخاب کرم پودر و محصولات مناسب دارد. اگر به یک فروشگاه که مجموعه ای از برند های مختلف را دارد بروید هم، می توانید بطور رایگان نمونه های مختلف را بگیرید تا در خانه امتحان کنید. اما برندهایی که این نمونه ها را دارند، ممکن است گران باشند. داروخانه احتمالا برای شما نمونه هایی ندارد، اما محصولاتش مقرون به صرفه تر است.

دفعه ی بعد که نیاز به خرید کرم پودر داشتید، روی این موضوع تمرکز کنید که می خواهید کرم پودرتان چه کاری برای پوستتان بکند. برای یافتن مناسب ترین فرمول برای صورتتان، کمی تحقیق کنید. با این کار می توانید خرید کردن را به سرگرمی تبدیل کنید و موفق باشید! همانطور که باید باشد! 

کرم پودر ، کرم پودر مناسب پوست شما کدام است؟

4.2112
این مطلب مفید بود ؟9517
برگرفته از سرخاب سفیدآب /ن
برچسب : کرم آرایشی
وبگردی