قدیمی ترین نقاشی جهان
اخیرا باستان شناسان موفق به کشف قدیمی ترین اثر هنری کره زمین با سن بیش از 40 هزار سال در عمق غار بورنئو واقع در اندونزی شدند.

 کشف قدیمی ترین نقاشی در اندونزی

همیشه کلماتی که دارای پسوند " ترین" هستند برای ما انسان ها جذابیت خاصی دارند و ما همیشه به دنیال آنها هستیم تا بتوانیم اطلاعات زیادی در مورد آنها پیدا کنیم و به نحوی این متعلق به نوعی علایق انسان ها است. برای مثال گران ترین اتومبیل، گران ترین ساعت، گران ترین خانه، گران ترین گوشی، گران ترین لباس، گران ترین کامیپوتر و... که قطعا تاکنون اکثریت ما به دنیال این کلمات بوده ایم و هستیم چرا که روزانه تکنولوژی در زمینه های مختلف در حال بروز رسانی است و ممکن است برخی از پسوند های "ترین" انتقال مالکیت پیدا کنند.اما یکی از گران قیمت ترین وسایل متعلق به وسایل قدیمی و آثار باستانی که متعلق به انسان های گذشته و پیشین است که برخی از آنها با قیمت های هزاران دلاری به فروش می رسند و بنابراین این می تواند ریشه در اهمیت آنها برای انسان های حال داشته باشد که آنها حاضر به پرداخت کردن این میزان هزینه هستند.

اما آیا تا به حال چیزی در مورد قدیمی ترین نقاشی چیزی شنیده اید؟! جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

نقاشی

کشف قدیمی ترین نقاشی های جهان در اندونزی

شاید با خواندن سوال بالا، ذهن شما به سمت نقاشی بر روی دیواره غارها منتقل شود چرا که آنها قطعا قدیمی ترین نقاشی های کره زمین هستند ودارای سن بسیار زیادی می باشند که به تبع جزء آثار باستانی کره زمین شناخته می شوند و حق فروش برای آنها وجود ندارند و باز هم برخی این آثار باستانی بصورت غیر قانونی بفروش می رسانند.

با این وجود اخیرا باستان شناسان توانستند قدیمی ترین نقاشی کشیده شده توسط انسان های نخستین را در عمق غار بورنئو واقع در اندونزی شوند که این به نوعی یک کشف بزرگ و جهانی در این کشور می باشد.

در حال حاضر نقاشی ذیل قدیمی ترین نقاشی در کره زمین با 40 هزار سال سن، محسوب می شود ؛

نقاشی انسانهای نخستین

قدیمی ترین نقاشی جهان در اندونزی

به همین دلیل آقای پروفسور " ماکزیم آئوبرت " در این زمینه این گونه گفت:"قدیمی ترین نقاشی هنری، یک نقاشی از یک حیوان ناشناس و بزرگ است که احتمال می رود متعلق به گونه ای گاوهای وحشی باشد که حداقل دارای سن 40 هزار سال می باشد که در جایگاه قدیمی ترین نقاشی قرار دارد".

غار بورنئو

نقاشی های قدیمی با سن 40 هزار سال در اندونزی

جالب است بدانید منطقه ای که این نقاشی های هنری کشف شده اند، از دهه 1990 میلادی به عنوان منبع نقاشی های قدیمی شناخته شده اند که در آن هزاران نقاشی ساده توسط انسان های نخستین کشیده شده اند.

کشف قدیمی ترین نقاشی در اندونزی + تصاویر

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
برچسب : نقاشی
وبگردی