کشنده ترین مارهای جهان
با وجود اینکه بسیاری از مارها نسبتا بی آزار هستند ولی مارهای خطرناک و بی رحمی در جهان وجود دارد که زهر آنها بسیار کشنده می باشند.

با ترسناک ترین و کشنده ترین مارهای جهان آشنا شوید

چندین سال پیش فردی به نام راجر کاراس کتابی در رابطه با خطرات حیوانات وحشی برای انسان ها نوشت. او در این کتاب به مارهایی هم اشاره کرد که برای بسیاری از انسان ها کشنده هستند اما هنوز این سوال برای بسیاری از ما وجود دارد که چه مارهایی کشنده ترین مارها محسوب می شوند و باید از چه گونه هایی به شدت دوری کرد. در این قسمت از سرگرمی نمناک قصد داریم 6 مورد از کشنده ترین مار های جهان را به شما معرفی کنیم.

مار جعفری

1. مار شاه کبرا

مار شاه کبرا بزرگترین مار سمی است و می تواند تا 5.4 متر رشد کند و معمولا مارهای دیگر را می کشد و می خورد. بنابراین جزء یکی از اعجاب های بزرگ طبیعت محسوب می شود و سم زیادی داخل بدن خود دارد. این سم ها قابلیت کشندگی بسیار بالایی دارند و اگر یک بار سم خود را بیرون بدهد، می تواند 20 نفر یا حتی یک عدد فیل را بکشد. اگر این مار تصمیم بگیرد که سم و زهر خودش را روی شما بریزد، احتمال زنده ماندن بسیار کم خواهد بود. این مار به شدت باهوش اما خطرناک می باشد. اگر یک عدد از این مار در کشور هند کشته شود، مجازات آن 6 سال حبس و جریمه سنگین است.

مار شاه کبرا

2. مار مامبای سیاه

این مار سمی بسیار وحشتناک است ، البته رنگ آن به طور کامل سیاه نیست و بین خاکستری و قهوه ای می باشد. دهان آن سیاه است و به همین دلیل به آن مار مامبای سیاه می گویند که تا 4.2 متر رشد می کند. تقریباً سریع تر از هر مار دیگری حرکت می کند و کمی خشن و کشنده است. علت آن هم وجود زهر بسیار قوی در بدنش می باشد. دو قطره از سم او به راحتی یک فرد را می کشد و به طرز خشونت آمیزی ، زخم های زیادی بر تن شکار باقی می گذارد. سم او صد در صد کشنده است و در عرض 3 ساعت جان فرد را می گیرد.

مار مامبای سیاه

3. گابون یا زهرافکن

این مار کمی با مورد قبلی متفاوت است و شبیه مار مامبای سیاه خشن نیست اما ضربه زدن به آن هم اصلاً کار راحتی نیست و حدود 11 کیلوگرم وزن دارد. رنگ های بسیار جذابی روی بدن این مار دیده می شود و می تواند خودش را با محیط اطرافش همرنگ کند، به همین دلیل تشخیص آن کمی سخت است. گاهی اوقات لابلای برگ ها و درختان می خوابد و تا زمانی که چشم حرکت نکند، تشخیص آن تقریباً غیر ممکن است. سایز این مار بزرگ است، حاوی مواد سمی می باشد و باعث می شود که به اندازه مار کبرا سم تولید کند. سم این مار سیتوتوکسین است؛ یعنی کشنده سلول ها؛ که آسیب جبران ناپذیری به بافت بدن وارد می کند.

گابون

4. موجاوا

این مار در گونه خود جزء بزرگترین مار سمی دنیا محسوب می شود. زهری که به بیرون می دهد، فوق العاده سمی است و به سرعت جان فرد را می گیرد. معمولاً در آمریکای شمالی یافت می شود. گونه های مختلفی از این مار دیده می شود. بسته به جایی که زندگی می کند، می تواند از سم خود استفاده های مختلفی داشته باشد. معمولا سم آن حاوی ماده هموتوکسین است که از لحاظ ژنتیکی یک مار آسیب زننده محسوب می شود.

موجاوا

5. تایپان

این مار جزء مارهای کشنده در جهان محسوب می شود. و دارای نوروتوکسین است که الگوهای از هموتوکسین گرفته و یک نیش این مار می تواند 100 انسان یا 250000 موش را از بین ببرد، به همین دلیل همه باید از آن فرار کنند. این مار در عرض 30 دقیقه جان فرد را می گیرد و تقریباً 1.6 متر طول دارد و در طول فصل های مختلف ، رنگش تغییر می کند. در فصل زمستان، قهوه ای و در فصل تابستان زیتونی است. سرعت و دقت بسیار بالایی در حرکت دارد و اگر شکار را بگیرد، چندین بار او را نیش می زند. معمولا در مرکز استرالیا یافت می شود.

تایپان

6. مار جعفری یا saw_scaled

این مار کوچک ترین مار در گونه خود محسوب می شود و معمولاً در هند و بخش هایی از آفریقا و شرق میانه دیده شده است و به اندازه مارهای سمی دیگر می تواند جان بسیاری از افراد را بگیرد.

بدن و سم پیچیده ای دارد که حاوی هموتوکسین، نوروتوکسین، سیتوتوکسین و کاردیوتوکسین است که به قلب حمله می کند. البته ممکن است سم این مار در قسمت های مختلف بدن تاثیر متفاوت داشته باشد. به همین دلیل گاهی اوقات ممکن است که فرد بعد از قرار گرفتن در معرض سم، بتواند با مراجعه به بیمارستان نجات پیدا کند.

کشنده ترین مارهای جهان که رحم ندارند + تصاویر

4.4612
این مطلب مفید بود ؟53775
منبع : fieldandstream / بخش سرگرمی نمناک /ن/س
وبگردی