فیلم کاناپه

ماجرای کلاه گیس بازیگران زن در فیلم کاناپه!

تاریخ انتشار : 19 دی 1395کد مطلب : 42337زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیانوش عیاری کارگردان فیلم کاناپه گفت در این فیلم بازیگران زن روسری به سر ندارند و دیگر فیلمی نمیسازد که خانم ها روسری داشته باشند.

بازیگران بدون روسری در فیلم کاناپه

در حالی که دبیر جشنواده فیلم فجر اعلام کرده بود که فیلم «کاناپه» ساخته کیانوش عیاری به دلیل مسائل ممیزی مورد بررسی قرار نگرفته و در میان فیلم های حاضر در بخش رقابتی سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر نخواهد بود، کیانوش عیاری گفته که به هیچ عنوان به رای هیات انتخاب جشنواره اعتراض ندارد و اعتقاد دارد رد شدن فیلم «کاناپه» از سوی هیات انتخاب جشنواره، کاملا طبیعی و قابل پیش بینی بوده است.

«دیگر هیچ فیلم سینمایی نمی سازم که خانمها در آن روسری به سر داشته باشند چه در خلوت خودشان چه در مقابل محارم این کار را نخواهم کرد.»

در حالیکه خیلی ها فیلم سینمایی "کاناپه” به کارگردانی کیانوش عیاری را یکی از مهمترین غایبان بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر می دانستند این کارگردان سرشناس در گفت و گویی اعلام کرده هیچ اعتراضی به این تصمیم ندارد و با تصمیم قبلی خودش، هیچ کدام از خانم های فیلم کاناپه در خانه خودشان و مقابل محارم روسری به سر ندارند و در عوض از کلاه گیس در این بخش ها استفاده شده است.
کیانوش عیاری

کارگردان فیلم کاناپهعیاری با اشاره به اینکه به نظرش انتخاب نشدن فیلم کاناپه از سوی هیات انتخاب جشنواره فجر کاملا طبیعی و قابل پیش بینی بوده گفته است:من از ابتدا می دانستم که این فیلم برای بخش جایزه انتخاب نخواهد شد، زیرا بازیگران خانم ما در این فیلم روسری به سر ندارند، در "کاناپه” شش بازیگر خانم ایفای نقش کرده اند که همه آنها موهایشان را با نمره چهار کوتاه کردند. تمام سکانس های فیلم این خانم ها با کلاه گیس هستند و پوشش خاصی ندارند.

روز گذشته حیدری دبیر جشنواره فیلم فجر اعلام کرده بود که فیلم "کاناپه” به دلیل ممیزی از حضور در جشنواره جا مانده و عیاری هم در واکنش به این صحبت می گوید:از ابتدا برای من روشن بود و می دانستم که دوستان این فیلم را کنار می گذارند. یعنی به شخصه این موضوع را می دانستم، و با این علم فیلم را ساختم. هیچ اعتراضی ندارم بلکه منتظرم آنها به من اعتراض کنند که چرا این بازیگران خانم را بدون روسری جلوی دوربین فرستادی!

کارگردان فیلم توقیف شده "خانه پدری” می گوید زحماتی که برای این فیلم کشیده اصلا برایش مهم نیست و او یک تصمیم عجیب و غافلگیرکننده گرفته که پای آن خواهد ایستاد:"دیگر هیچ فیلم سینمایی نمی سازم که خانمها در آن روسری به سر داشته باشند چه در خلوت خودشان چه در مقابل محارم این کار را نخواهم کرد.”
فیلم کاناپه

بابک حمیدیان بازیگر فیلم کاناپهالبته عیاری درباره اینکه آیا ممکن است در سرنوشت فیلم او برای نمایش در جشنواره اتفاق خاصی رخ دهد یا نه گفته:چند ساعتی از اعلام این خبر می گذرد. باید صبر کنیم ببینیم اتفاقات جدیدی رخ می دهد یا خیر. البته موهای این دوستان تراشیده شده تا کلاه گیس ها به صورت مشهود مشخص باشد که موی خانم های بازیگر نیست.

"کاناپه” روایت زندگی دو خانواده ای است که می خواهند با هم وصلت کنند اما در نهایت یک کاناپه باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی آنها می شود. فرگل فربخش ، ابوالفضل پورعرب ، فرهاد آئیش ، بابک حمیدیان ، فریبا کامران ، آتوسا انواریان، بیتا بیگی و جهانگیر الماسی از بازیگران این فیلم سینمایی اند.

ماجرای کلاه گیس بازیگران زن در فیلم کاناپه!

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
برگرفته از سینما سینما -/ح
وبگردی