کلاهبرداری

کلاهبرداری ده میلیاردی با ترفند مبادله ارز

تاریخ انتشار : 21 آذر 1401کد مطلب : 49771زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری دو نفر که با ترفند مبادله ارز در فضای سایبری از شهروندان کلاهبرداری می کردند ؛ خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ داود معظمی گودرزی،رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت:شخصی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد در یکی از کشورهای خارجی خانه ای خریدم و وقتی که خواستم هزینه آن را به حساب فروشنده حواله کنم، در فضای مجازی جستجو کردم و با یک صرافی آنلاین در اینستاگرام آشنا شدم.

این مقام انتظامی عنوان کرد:شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد با ادمین این صفحه اینستاگرامی که خانمی خوش صحبت بود گفتگو کردم و قرار شد در مرحله اول دو میلیارد ریال پول به حساب صرافی واریزکنم تا این مبلغ به ارز مورد نظر بنده تبدیل شود و به حساب فروشنده در کشور مد نظر حواله گردد، اما متأسفانه پس از واریز وجه دیگر پاسخی از سوی آن صفحه دریافت نکردم و تماس های من پاسخ داده نشد.

وی افزود:رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت و با اقدامات تخصصی که توسط همکاران بنده در پلیس فتا صورت گرفت مشخص شد یک زن و مرد با جعل عنوان یک صرافی معتبر در شبکه های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری می کند.

سرهنگ گودرزی عنوان کرد:پس از تحقیقات تکمیلی متهمین که یک زن و شوهر بودند در فضای مجازی شناسایی شدند و پس از تشریفات قضایی هر دو نفر با رعایت حقوق شهروندی در یکی از مناطق شمالی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

این مقام مسئول اظهار داشت:این مجرمین سایبری بعد از حضور در پلیس فتا بزه انتسابی را انکار کردند اما پس از روبه رو شدن با شاکی و مشاهده مستندات پرونده لب به اعتراف گشودند و به کلاهبرداری از پنج نفر با این روش به مبلغ حدود ده میلیارد ریال اقرار کردند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد:در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تحت هیچ شرایطی به هویت ها،فروشگاههای مجازی نامعتبر، صرافی های آنلاین و افراد ناشناس اعتماد نکنید و نقل و انتقال های خود را از طریق مراجع قانونی و دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهید و هر گونه مورد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما درمیان بگذارید.

انتهای پیام/م

کلاهبرداری ده میلیاردی با ترفند مبادله ارز

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کلاهبرداری
وبگردی