کلید
هنگام گم کردن کلید هایتان وحشت نکنید چرا که اتفاق جدی پیش نیامده است و به کسی آسیب نرسیده است ، می توانید به راحتی قفل درب منزل یا اتومبیل را باز کنید.

اقداماتی که هنگام گم شدن کلید آپارتمان یا ماشین باید انجام دهیم  

جیب هایتان را خالی نمایید و کامل جیب هایتان و یا کیفی که با خودتان حمل می کنید را بگردید شاید بطور اتفاقی جای آنها را فراموش کرده باشید . اگر در جیب ها و کیفتان نبودند مکان هایی که در آن روز آنجا بودید و یا افرادی که نزد آنها بودید را بخاطر بیاورید.

به یاد داشته باشید که یک دسته کلید یدک به همراه خود در محل کارتان قرار دهید و اگر این کار را انجام دهید نشان دهنده احتیاط می باشد .

توجه :اعلام کردن گم شدن کلیدهایتان یک طعمه برای مجرم است . بنابراین لازم نیست که در مورد گم شدن کلید هایتان با دوستان ، همسایگان و همکارانتان حرف بزنید و به خصوص در شبکه های اجتماعی از گفتن این موضوع خودداری نمایید .

اگر کلید خانه گم شود چکار انجام دهیم ؟

1- درب را باز کنید

با قفل ساز تماس بگیرید و آدرس خانه تان را به او بدهید تا به کمک شما برسد و این سرویس معمولا ارزان است ولی باید یک مدت کمی طولانی صبر کنید و سپس درب باز خواهد شد .

اگر کار فوری دارید می توانید با آتشنشانی تماس بگیرید و آنها فورا به محل اعزام خواهند شد و به شما در باز کردن درب کمک خواهند کرد و در صورت ممکن شاید درب را بشکنند و کمی آسیب بزنند .
توجه داشته باشید که در هر دو صورت باید ابتدا اثبات کنید که شما صاحب خانه هستید و اگر مدرکی نداشتید می توانید از همسایگان خود خواهش کنید که مالکیت شما را تایید نمایند .

  گم کردن کلید آپارتمان

2- تماس با پلیس

در موارد اضطراری می توانید با شماره 110 تماس گرفته و موضوع را به آنها ابلاغ نمایید و آنها فورا به محل اعزام خواهند شد و باید مجددا اثبات نمایید که شما مالک خانه هستید و آنها در باز کردن درب منزلتان حتما کمک خواهند کرد .

3- باز کردن قفل درب ضد سرقت با کارت اعتباری

اگر کلید درب ضد سرقت را فراموش کرده و پشت در مانده اید زیاد نگران نباشید.همراه داشتن کارت اعتباری بانکی ، کارت دانشجویی و یا ورقه های رادیولوژی می تواند بسیار کارآمد باشد.زبانه درب ضد سرقت را می توانید مانند درب های قدیمی و معمولی به کمک کارت ها حرکت داده و آن را باز کنید .

برای انجام این کار کافی است کارت را از سمت قفل و از لای درب طوری وارد کنید که کارت بالاتر از زبانه قفل قرار بگیرد سپس به صورت همزمان کارت را به سمت پایین کشیده و درب را به سمت داخل فشار بدهید تا به راحتی با درب باز شده مواجه شوید.

اگر کلیدهای ماشین را گم کنیم باید چکار کنیم؟

1 - در زمانیکه قسمتی از شیشه پایین باشد
می توانید از طریق یک سیم ساده نازک و مهارتی اندک ماشین قفل شده را باز کنید و اگر کاملا درب ماشین قفل باشد می توانید با ارگان های مربوطه تماس بگیرید و به آنها موقعیت خود را بیان نمایید و فورا به کمک خواهند آمد .
  •  برای باز کردن درب خودرو قفل شده ، کافی است به کمک یک دم باریک یا انبردست که در ماشین دارید قسمتی از انحنای چوب لباسی را ببرید .
  • سپس انتهای قسمت بریده شده را خم کرده و به صورت گرد در آورید.
  •  با داشتن یک توپ و یا بادکنک یا هر قطعه ای که بتوانید درب را به بیرون بکشید و در همان حالت نگه دارید نیز باید استفاده کنید.
  •  با کمی بیرون کشیدن درب خودرو باید چوب لباسی را از لای درب رد کرده و به دستگیره برسانید تا  قلاب چوب لباسی در درون دستگیره گیر کرده و آن را حرکت دهد.با کمی تلاش می تووانید به راحتی درب را باز کنید.

گم کردن کلید اتومبیل

2 - ماشین را به محلی امن انتقال دهید

اگر نتوانستید درب ماشین را باز کنید ، چاره ی دیگری ندارید و باید ماشین را به یک گاراژ یا پارکینگ انتقال دهید و سپس خودتان کلید یدک را تهیه نموده و ماشین را از محل مربوطه خارج نمایید . 

هنگام مفقود شدن کلید آپارتمان چیکار کنیم ؟

3.320
این مطلب مفید بود ؟137
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن - ع.ب
وبگردی