کمبود خواب
یکی از عوارض کمبود خواب تاثیرات منفی روی استخوان های بدن است ، تاثیری که آقایان بایستی بیشتر از خانم ها نگران آن باشند.

کمبود خواب باعث ضعف استخوان می شود 

کمبود خواب عوارض بسیاری برای سلامتی دارد، در این متن به یکی از آنها که مربوط به استخوان است می پردازیم: 
طبق مطالعات انجام شده مشاغل شیفتی و افرادی که مداوم در سفر هستند با کمبود خواب مواجه می شوند که یکی از فاکتورهای ناشناخته بیماری ضعف استخوان در آقایان است. آقایان جوانی که با محدودیت خواب شبانه روزی روبرو هستند 27 درصد بیشتر شکل استخوانشان تغییر می کند در مقابله با افراد مسن تر. خواب شبانه روزی بعضی افراد با ساعت بدنشان و محیط پیرامون متناسب نیست و باعث تاثیرات منفی روی سلامتی می شود.
کمبود خواب

ضعف شدید استخوان ها بر اثر کمبود خواب 

به گزارش نمناک محققان اظهار می کنند:بر اثر کم خوابی سطح جذب استخوان بدون تغییر می ماند و بدون آنکه استخوان جدیدی شکل بگیرد استخوان پیرتر میشکند.
 
تغییر تعادل استخوان باعث ضعف استخوان می شود که در نهایت منجر به پوکی استخوان می شود و همچنین اختلال خواب که بسیار برای متابولیسم استخوان مضر است.
 
محققان آزمایشاتی را طی 3 هفته روی افراد انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که افراد نیازمند 5 تا 6 ساعت خواب در 24 ساعت هستند.
 
کمبود خواب باعث بروز بسیاری از بیماری ها می شود که در بالا فقط به یکی از آنها پرداخته ایم. هر فردی باید سعی کند متناسب با نیاز بدنش و محیط پیرامون خود ساعتی را برای استراحت و تغذیه تعین کند.
 
همانطور که خواب نامنظم مضر است تغذیه نامنظم هم برای سلامتی بسیار مضر است و مشکلات زیادی را به همراه دارد.

تاثیر منفی کمبود خواب روی استخوان ها

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی