کنسرو بروکلی
همانطور که میدانید کنسرو کلم بروکلی وجود ندارد, چرا کنسرو همه سبزیجات وجود دارد اما کلم بروکلی نه ؟

چرا کنسرو کلم بروکلی وجود ندارد؟

چرا کنسرو کلم بروکلی و فلفل دلمه ای نداریم؟ با وجود اینکه این دو سبزی ظاهری بسیار خوشمزه دارند و در هر سالادی نظر همه را به خود جلب می کنند.

شاید یکی از سئوالاتی که موقع خرید کنسروهای مختلف برای شما پیش آمده این است که چرا کنسرو بروکلی وجود ندارد. این مطلب به سوال شما پاسخ می دهد.

کنسرو بروکلی

کنسرو بروکلی وجود ندارد

بروکلی یکی از خوراکی های فوق العاده است. هم گزینه مناسبی برای پر کردن بشقاب با رنگ زیبای سبز است و هم خواص بی ‏نظیری دارد. می توان آن را در انواع مختلف آب پز، بخار پز، نیمه سرخ شده و یا طبخ شده در غذا استفاده کرد. پس اگر فریزرتان را با بروکلی پر کنید و در هر وعده غذا از آن استفاده کنید کار اشتباهی نکرده‎اید. اما چرا بروکلی به صورت کنسروی وجود ندارد؟

از حبوبات سبز گرفته تا هویج، قارچ، سیب زمینی یا بسیاری چیزهای دیگر را می‎توانید به صورت کنسرو تهیه کنید. اما جای بروکلی در بین آن‎ها خالی است.

خوراکی ‎های کنسروی به خاطر پروسه اکسیژن‎زدایی و از بین بردن آنزیم ها و باکتری ها همیشه تازه هستند. همچنین برای از بیرن بردن باکتری ها قبل از این که مواد در قوطی کنسرو قرار گیرند باید مواد در آب 212 درجه فارنهایت جوشانده شوند. این پروسه برای حبوبات یا ذرت عالی است اما اگر بروکلی برای مدتی در آب با دمای زیاد بماند گل های آن بسیار نرم و له می شوند.
ضمن اینکه خوراکی های کنسروی دو بار پروسه حرارت دارند. یک بار قبل از این که وارد قوطی شوند و بار دیگر زمانی که آب گرم به آن ها اضافه ‏شود.

تصور کنید یک قوطی کنسرو بروکلی را باز کنید و با گل ‎های سبز له و نرم شده رو به رو شوید. این صحنه می‎تواند کاری کند که حتی از خوارکی به این مفیدی برای همیشه بگذرید. حتی گفته می‎شود پروسه کنسرو کردن بروکلی می‎تواند باعث تغییر رنگ و بوی آن هم شود.

میدانستید چرا کنسرو بروکلی وجود ندارد؟

59
این مطلب مفید بود ؟90
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از همشهری آنلاین -/ح
وبگردی