تشخیص کنسرو ماهی سالم
یکی از راه های تشخیص کنسرو ماهی سالم جوشاندن آن است که به راحتی می توان آن را مشخص کرد که آیا می توان آن را مصرف نمود و یا خیر .

چطور یک کنسرو ماهی سالم را از کنسرو ناسالم تشخیص دهیم؟

کنسرو ماهی یکی از غذاهای محبوبی است که یکی و دو تای آن معمولا در آشپزخانه منازل می توان آن را پیدا کرد. اما آیا می دانید که این غذای محبوب دارای سمی خطرناک و مهلک است؟

چگونه می توان از سلامت کنسرو ماهی ها اطمینان حاصل کرد و کنسرو ماهی سالم را از کنسرو ناسالم تشخیص داد؟ 4 روش ساده برای انجام این کار در ادامه این بخش از سلامت نمناک بیان شده است.

کنسرو ماهی سالم

راه های تشخیص کنسرو ماهی سالم

تشخیص کنسرو ماهی سالم با این روش ها

یکی از محبوب و فوری ترین غذاهای آماده دریایی کنسرو ماهی است که به عنوان پرمصرف ترین فست فود دریایی مصرف میشود اما می تواند دارای سمی مهلک و خطرناک باشد به خصوص اگر فساد داخل آن ایجاد شده باشد و شما بدون داشتن آگاهی های مورد نیاز برای شناخت کنسرو ماهی سالم آن را میل کنید.

1- اولین نشانه و راهنما تاریخ تولید و انقضا است

ساده است پس هر زمان که برای خرید کنسرو ماهی به سوپرمارکت یا فروشگاه می روید بعد از توجه برند و کارخانه تولید کننده حتما تاریخ مصرف محصول را نیز با دقت چک کنید ؛ فراموش نکنید اگر قصد دارید کنسرو را برای مدت طولانی انبار کنید باید کنسرو تاریخ طولانی تری داشته باشد یعنی تولید تازه تری باشد و تاریخ تولید آن به تاریخ روز نزدیک تر باشد.

کنسرو ماهی

تاریخ انقضا از نشانه های سالم بودن کنسرو ماهی

جوشاندن کنسرو برای تشخیص تازگی

2- با جوشاندن کنسرو متوجه تازه بودن آن شوید

جوشاندن کنسرو ماهی به مدت 20 دقیقه یکی از قوانینی است که برای از بین بردن باکتری های داخل کنسرو باید رعایت شود برای همین به هیچ وجه توصیه نمیشود ماهی تن را سرد بخورید . چنانچه بعد از 20 دقیقه جوشیدن متوجه شدید که غذا طعم و رنگ طبیعی ندارد مطمئن شوید که کنسرو سالم نیست و نباید ان را مصرف کنید.

3- نشتی یعنی علامت فساد

نکته دیگری که باید هنگام خرید و انتخاب کنسرو ماهی و هر غذایی کنسرو شده رعایت کنید دقت در ظاهر قوطی کنسرو است ، هر نوع نشتی و زنگ زدگی روی ظرف نشانه ناسالم بودن آن است چرا که ظرف های آلومینیومی بسته بندی غذای کنسروی باید کاملا سالم، بدون زنگ زدگی و نشتی باشند.

محل نگهداری کنسرو

نحوه تشخیص کنسرو ماهی سالم

4 - کنسرو ماهی باید در جای مناسب نگه داری شود

کنسرو ماهی یا غذای کنسروی خریده اید، آنها را در جای خشک و تاریکی مثل کابینت انبار کنید. این مواد در بیرون از یخچال فاسد نمی شوند، اما رطوبت داخل یخچال می تواند باعث زنگ زدگی بسته غذا و در نتیجه فساد آن شود. اگر از غذای کنسروی چیزی باقی ماند، آن را در یک ظرف شیشه ای در دار داخل یخچال نگهدارید.

 

روش های تشخیص کنسرو ماهی سالم از کنسروماهی فاسد و خراب

3.8281
این مطلب مفید بود ؟21566
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از بخش بهداشت و سلامت/ن/ز.ت
برچسب : کنسرو ماهی
وبگردی