دروس عمومی کنکور

باقی ماندن دروس عمومی در کنکور1402

کد مطلب : 87915زمان مطالعه : 3 دقیقه
اما برای ایجاد آمادگی در دروس عمومی باید به درستی و با مشورت مشاوران و دبیران متخصص، کتاب های کمک آموزشی مناسب را تهیه نمود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع و کتاب های تست کنکور برای دروس عمومی بعنی ادبیات، عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی بپردازیم.

منابع دروس عمومی تا کنکور 1402

حالا که دروس عمومی از کنکور 1402 حذف شد، با توجه به زمان باقیمانده بهترین منابع دروس عمومی کدامند؟ شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبات حذف دروس عمومی از کنکور 1402 را تصویب نمود و قرار بود که تا تاریخ 15 تیر کلیات و بخشنامه مربوط به آن را در اختیار سازمان سنجش قرار دهد اما با توجه به طولانی شدن این زمان و سکوت سازمان سنجش، زمزمه هایی برای اجرای این طرح از کنکور 1403 مطرح است و لذا دواطلبان کنکور 1402 باید خود را برای دروس عمومی نیز آماده کنند.

اما برای ایجاد آمادگی در دروس عمومی باید به درستی و با مشورت مشاوران و دبیران متخصص، کتاب های کمک آموزشی مناسب را تهیه نمود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع و کتاب های تست کنکور برای دروس عمومی بعنی ادبیات، عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی بپردازیم.

1.ادبیات- این درس شامل مباحثی همچون آرایه های ادبی، دستور زبان فارسی، قرابت معنایی و لغت و املا می باشد، که داوطلبان پس از مطالعه دقیق متن کتاب درسی، برای افزایش مهارت خود باید از کتاب های تست زنی استفاده کنند.

  •  آرایه ادبی - این کتاب بین همه رشته ها مشترک می باشد و بهترین مرجع برای تسلط بر این مبحث کتاب آرایه های ادبی مربوط به نشر الگو می باشد. تک تک آرایه ها در این کتاب تدریس شده و به همراه سوالات متنوع با پاسخ تشریحی چیزی از مبحث آموزش و تست را جا ننداخته است.
  •  دستور زبان فارسی - این مبحث نیز میان همه رشته ها مشترک است و بهترین کتاب برای تسلط در آن، کتاب دستور زبان فارسی نشر الگو می باشد. تمام دوازده مبحث دستوری کتاب را کامل آموزش داده و با ارائه مثال ها و تمرین های متنوع تبدیل به بهترین کتاب بازار شده است.مزیت دیگر این کتاب این است که شامل تست های طبقه بندی شده به همراه پاسخ تشریحی ست.
  •  قرابت معنایی - بیشترین تست های کنکور در بخش ادبیات از این موضوع است. این مبحث به نحوه صحیح خواندن ادبیات می پردازد و درک ادبی دانش آموزان را بالا می برد. بهترین کتاب از نظر محتوا و هزینه قطعا کتاب قرابت معنایی نشر الگوست که شامل 148 آزمون تستی و پاسخ تشریحی می باشد.
  •  لغت و املا - موضوعاتی مثل قرینه یابی، تفاوت املا و تشابهات املایی و معنایی در این مبحث آموزش داده می شود و بهترین کتاب برای تسلط بر این موضوع کتاب لغت و املا نشر الگوست که شامل تست های درس به درس به همراه پاسخ تشریحی می باشد. 

2. عربی- برای تسلط بر درس عربی و گرفتن بالاترین اثربخشی از آن، بهترین کتاب، کتاب عربی جامع خیلی سبز است. کتاب با بیان درسنامه آغاز می شود و پس از هر درس تست های آن نیز مطرح می شود. بعد از اتمام هر چهار درس هم یک قسمت ویژه برای درک مطلب آماده شده است. این کتاب به قلم آقایان حیدربکی، غزال موسوی، کاظم غلامی و محسن آهویی ست.

عربی جامع کنکور

 3. دین و زندگی- کتاب جامع دین و زندگی انتشارات سفیرخرد در حال حاضر بهترین منبع دین و زندگی کنکور است. این کتاب تالیف مسلم بهمن آبادی ست که با تاکید بر آیات و رابطه آیات و متن کتاب درسی، تمام جزئیات کتاب را پوشش داده است.

4. زبان انگلیسی- بهترین کتاب، کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران تالیف آقای شهاب اناری می باشد.  این کتاب تمام مطالب سال های دهم و یازدهم و دوازدهم را به طور کامل پوشش می دهد و همچنین نکات مهم زبان در سالهای هفتم تا یازدهم را هم گردآوری کرده است. تمام آنچه برای زبان انگلیسی در کنکور نیاز دارید این کتاب همه را یک جا دارد. درسنامه این کتاب شامل تست های گرامر همراه با پاسخ تشریحی، آموزش واژگان تکنیک های درک مطلب می باشد.

زبان انگلیسی کنکور

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و به شما در انتخاب کتاب مناسب کمک کرده باشیم.

فرشاد فتحی - فروشگاه اینترنتی موبیدو

باقی ماندن دروس عمومی در کنکور1402

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی