رشد کودک 28 ماهه
کودکان 28 ماهه نوپا دائم در حال حرف زدن می باشند و داستان های خود را تعریف می کنند او را پیش بچه های دیگر ببرید حتی می توانید او را به مهد برده تا بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند.

رشد کودک 28 ماهه و هر آنچه والدین باید در مورد این دوره بدانند

نقاط قوت کودک نو پای 28 ماهه می تواند به سرعت ادامه یابد و رشد کند، و می تواند هماهنگ شدن با کودکتان سخت شود ؛ همانطور که در ادامه این بخش از نمناک گفته شده است در این سن، شما متوجه خواهید شد که کودک نو پای شما بیشتر تخیل خواهد کرد.

این سنی است که در آن او شروع به تصور چیزهای مختلفی در اطرافش می کند و خلاق می شود. او همچنین شروع به بررسی چیزهای مختلف می کند و می تواند تا حدودی تحریک پذیر باشد ، اگر کوچولوی شما خسته به نظر رسید یا دچار مشکل شد، نگران نباشید، کاملا طبیعی است.

وقتی بحث 28 ماهگی، رشد و نقاط عطف آن به میان می آید، شما متوجه خواهید شد که او شروع به کنجکاوی در مورد جهان اطرافش می کند همچنین شروع به رویا پردازی های بسیار سر زنده خواهد کرد، و غیر معمول نیست که در رویای آنها شما هم باشید.

این سن نیز زمانی است که او شروع به دیدن "اشیا" اطراف اتاقش می کند، و یا از "هیولاها" می ترسد ؛ همه چیز عادی است و مهم است که او احساس امنیت و اطمینان خاطر کند که هیچ چیز برای ترسیدن وجود ندارد.

حقایق کودکان 28 ماهه

مراحل پیشرفت کودک 28 ماهه و توانایی هایش

رشد و نقاط عطف 28 ماهگی:آیا کودک نوپای شما در مسیر درست است؟

رشد فیزیکی کودک 28 ماهه :

هنگامی که بحث رشد 28 ماهگی و نقاط عطف آن می رسد، رشد فیزیکی چیز مهمی است که باید در نظر گرفت. بچه ها دوست دارند در این مرحله در اطراف حرکت کنند، پس آماده باشید که حباب کوچولوی خود را در اطراف خانه تعقیب کنید او همچنین دوست دارد که محیط اطراف خود را کشف کند و درها را باز می کند، چفت ها را باز می کند و از همع جا بالا خواهد رفت.

دویدن شروع شده او ممکن است بتواند با هر دو پایش بپرد - و روی یک پا بایستد ، انتظار می رود کودک نو پای شما راه های خلاقانه در اطرافش کشف کند. در این سن، او در حال رشد در هر دو راه بزرگ و کوچک است ؛ قادر به بالا و پایین رفتن از سرسره به تنهایی خواهد بود. به درک اشیاء کوچکی مانند یک مداد یا مداد رنگی رسیده است.

بازی با کودک 28 ماهه

رشد کودک 28 ماهه و نحوه رفتار با کودک

راهنمایی:

فرزند خود را تشویق کنید که فعالیت بدنی داشته باشد. اجازه دهید او کشف کند، بپرد، و در اطراف خانه بدود. او را به زمین بازی ببرید و اجازه دهید تا با دیگر بچه ها بازی کند.

در این سن، چرت زدن هنوز هم بسیار مهم است، حتی اگر کودک فکری غیر از این را بکند. این کار رشد و پیشرفت او را تقویت می کند.

بازی با کودکان 28 ماه

کودکان 28 ماهه و رفتار مناسب با آن ها

پیشرفت و رشد شناختی کودک 28 ماهه

یکی از نقاط عطف در 28 ماهگی که توجه شما را به خود جلب می کند، شروع به استفاده از کلمات برای توصیف جهان اطرافش است این یک زمان خوب برای تدریس در مورد نحوه توصیف آنچه که او می بیند است. مهارت های تفکر نمادین او نیز در این مرحله شروع می شود و می تواند ارتباط بین نقاشی ها و چیزهای واقعی را ایجاد کند او نیز می تواند تفاوت بین نقاشی یک سگ و یک سگ خانگی را ببیند و درک کند.

در این مرحله کودک شروع به تظاهر می کند و می تواند از شخصیت مورد علاقه خود در تلویزیون استفاده کند و آن "نقش" را بازی کند ؛ بله، زمان شروع برنامه ریزی هالووین است.

راهنمایی:

بازی برای پیشرفت کودک شما بسیار مهم است. او ممکن است "سازماندهی" انجام ندهد، بنابراین ایده خوبی است که اجازه دهید او اسباب بازی خود را پیدا کند و چیزهایی را برای خودش بسازد. تصورات خودش را با بازی اش درگیر می کند ، لباسی مانند ابرقهرمان ها یا شاهزاده خانم ها می پوشد.

توسعه شناختی کودک 28 ماه

مهارت های شناختی کودکان 28 ماهه

رشد اجتماعی و عاطفی کودک 28 ماهه :

با توجه به پیشرفت اجتماعی و عاطفی او، کودک نو پای شما شروع به ایجاد مهارت های ارتباطی بهتر در این سن می کند. او گاهی اوقات می تواند کمی خجالت بکشد و حتی اگر او را ناگهان مجبور شوید ترک کنید، اوقات تلخی کند.

اگر چنین اتفاقی بیفتد، راه خوبی برای مقابله با چنین رفتارهایی وجود دارد، به کودک خود توضیح دهید که به کجا می خواهید بروید و چرا مجبور هستید که او را ترک کنید ، همیشه به او اطمینان دهید که شما دوباره بر میگردید، و آن را نقطه ای برای تأیید رفتار خوبش کنید.

شما همچنین متوجه خواهید شد که کوچولوی شما تلاش خواهد کرد که با بچه های دیگر بازی کند با این حال، در این سن کم، هنوز هم کمی خودخواه است، و همیشه تمایل به بازی با دیگران را دارد. بدون در نظر گرفتن اینها، او هنوز هم کنجکاو در مورد جهان اطرافش است، و شروع به برقراری روابط اجتماعی می کند. همیشه این نوع رفتار را تشویق کنید.

رشد عاطفی کودک 28 ماهه

کودک 28 ماهه و نحوه تقویت احساساتش

راهنمایی:

 • فرزندتان را در روزهایی خاص بیرون ببرید تا او با دیگر بچه ها ارتباط برقرار کند.
 • شما حتی می توانید فرزند خود را در یک مهد کودک ثبت نام کنید ،تا به طور مداوم در تماس با دیگر فرزندان باشد.
 • به او آموزش دهید که چگونه با دیگران بازی کند، به نوبت و همچنین با اشتراک گذاشتن وسایل.
 • حتما همیشه مراقب او باشید برخی از کودکان در این سن می توانند عادت به زدن بچه های دیگری را برای به دست آوردن آنچه که آنها می خواهند، داشته باشند.
 • همیشه این ایده خوبی است که به طور مداوم با بچه های خود ارتباط برقرار کنید، به ویژه در این سن.
 • در طول این مدت در رشد، آنها شروع به برقراری روابط با مردم اطرافشان می کنند اینکار کمک می کند تا پایه خوبی برای ارتباط شما با فرزند شما ایجاد شود.

توسعه شناختی کودک

نکاتی مهم در رابطه با رشد اجتماعی کودک 28 ماهه

گفتار و پیشرفت زبانی در جریان رشد کودک 28 ماهه :

برای گفتار و زبان، کودک نو پای شما شروع به استفاده از کلمات مختلف برای توصیف جهان اطرافش می کند. واژگان خود را به سرعت گسترش می دهد. ، اما انتظار نداشته باشیدکه همیشه کاملا واضح باشند.

ایده خوبی است که رنگ ها، شکل ها و بافت ها را تدریس کنید تا بتواند آنها را درک کند و یاد بگیرد که چگونه از این کلمات استفاده کند. کودک نو پای شما نیز شروع به انجام حرکات و استفاده از آنها برای بیان درخواست هایش می کند یک مثال می تواند این باشد که وقتی کودک شما به سمت در خانه حرکت می کند، اگر می خواهید برای پیاده روی بروید، اگر میخواهید یک میان وعده بخورید، او به آشپزخانه می رود.

یکی از مهمترین نقاط قوت کودک 28 ماهه زمانی است که کودک شروع به صحبت و گفتن تجارب خود می کند. این سنی است که کودکان نوپا دائما حرف می زنند و داستان هایشان را تعریف می کنند. از او بخواهید این داستان ها را به شما بگوید و به او یاد بدهید چگونه خود را از طریق کلمات بیان کند.

نحوه گفتار کودکان 28 ماه

گفتار و بیان در کودکان 28 ماهه

راهنمایی:

 • کلمات جدیدی را به کودک خود تعلیم دهید تا از صفت های جدید برای توصیف چیزهای جدید استفاده کند. به این ترتیب او می تواند چیزها را به راحتی تشخیص دهد و شناسایی کند.
 • به او داستان هایی برای کمک به تقویت توانایی صحبت کردن بگویید.
 • کودک خود را برای صحبت کردن تشویق کنید، تا از کلمات جدیدی که می آموزد استفاده کند.

قد و وزن کودک 28 ماهه

آموزش لغات جدید به کودک 28 ماهه

بهداشت و تغذیه طی رشد کودک 28 ماهه :

در این مرحله، کودکان نوپا کمی بد غذا می شوند، و ممکن است بعضی از کودکان علاقه خود را به تمام کردن وعده های غذایی شان از دست بدهند به همین دلیل مهم است که والدین در هنگام صرف غذا صبور باشند و آرام بمانند. بچه ها دوست ندارند که شما آنها را به طور مداوم مجبور به غذا خوردن کنید، بنابراین صبور باشید و آنها را به روش های مثبت تشویق کنید.

در 28 ماهگی، قد کودک شما باید حدود 90.4 سانتی متر باشد و وزن او باید حدود 12.9 کیلوگرم برای پسران باشد برای دختران، قد کودک شما بای 89.1 سانتی متر باشد و وزنش 12.3 کیلوگرم باشد. فرزند رو به رشد شما نیاز به حداقل 1/2 فنجان برنج پخته، 1/3 فنجان سبزیجات یا گوشت و 1/3 فنجان میوه در هر وعده برای کمک به رشدش دارد.

می تواند با شیر تغذیه شود، اما در این سن او باید غذای جامدتری مصرف کند البته، ترجیحات و اشتهای فرزندان شما ممکن است متفاوت باشد، بنابراین حتما در هنگام تهیه غذا آن را در نظر داشته باشید.

هنگامی که بحث واکسن پیش می آید، فرزند شما باید قبلا واکسن آبله مرغان، MMR، آنفولانزا، هپاتیت A و هپاتیت B را زده باشد اگر فرزند شما هر یک از این واکسن ها را از دست دهد، فورا به پزشک او مراجعه کنید.

یکی از شایع ترین بیماری هایی که کودک شما می تواند داشته باشد تب و سرفه و سرماخوردگی است ؛ در بیشتر موارد، نباید نگران باشید زیرا این، بیماری شایعی در میان کودکان است.

قد کودک 28 ماهه

تغذیه در کودکان 28 ماهه و بهداشت آن ها

راهنمایی:

 • بهترین کار این است که به فرزند خود با دادن میان وعده "رشوه دهید"، تا غذای خود را به پایان برسانند، چه به آنها غذا "خوب" یا "بد" باشد.
 • آنها ترجیح می دهند غذای پاداشی خود را به جای وعده غذایی مناسبشان بخورند.
 • یکی دیگر از چیزهای مهم برای به یاد داشتن، این است که به آرام آرام شیر دادن به فرزندتان را کاهش دهید.
 • گاهی اوقات شیر ممکن است اشتهای کودک شما را برای خوردن وعده های غذایی مناسب خراب کند، بنابراین حتی ممکن است دشوار باشد که آنها غذای خود را تمام کنند.
 • 1 1/2 فنجان شیر (یا 1 فنجان ماست یا 1 1/2اونس پنیر) باید کافی باشد و در نظر داشته باشید که می توانید پروتئین مورد نیاز را از گوشت و سبزیجات را به جای لبنیات دریافت کنید.
 • تهیه غذای غنی از آهن نیز مهم است زیرا کم خونی در طول این سنین رایج است.
 • به او گوشت، ماهی و سبزیجات سبز تیره بدهید تا آهن در سیستم بدنی آنها تقویت شود، که در ایجاد گلبول های جدید کمک هستند. 

مراحل رشد و تغذیه مناسب کودک 28 ماهه + نحوه رفتار با آن ها

4.851
این مطلب مفید بود ؟492
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی