ریخت و پاش کودک

کودک از ریخت و پاش چه می آموزد

کد مطلب : 7334زمان مطالعه : 2 دقیقه
کودک شما هم به همه چیز دست میزند؟ موقع غذا خوردن دوست دارد دستش را داخل غذایش فرو کرده و آن را با دست به دهانش بگذارد؟ می دانید نشانه این ریخت و پاش ها چه هستند؟

ریخت و پاش کودکان چه دلیلی دارد؟

برای پدر و مادرهای شاغل داشتن کودکی پر از ریخت و پاش یک مشکل بزرگ در داشتن یک زندگی آرام و بی دردسر است اما چه والدین شاغل و چه والدینی که وقت آزاد بیشتری دارند باید بدانند که کودکشان با ریخت و پاش ها هدفی دارد و این ریخت و پاش ها به او چیزی می آموزند.

روانشناسان و متخصصان استعداد یابی در کودکان بعد از تحقیق بر روی 72 کودک به مدت 16 ماه به نتایجی دست بافته اند که در ادامه خواهید خواند.
کودکان از ریخت و پاش های که در بازی کردن و غذا خوردنشان انجام می دهند مهارت های زندگی را برای خود تجربه می کنند. از لحاظ تکلم و قدرت صحبت کردن کودکانی که ریخت و پاش می کنند و با آرامش و بدون ایجاد اختلال از سمت پدر و مادر به کار خود ادامه می دهند تکلم قوی تری خواهند داشت و مغزشان برای ساختن سازه های تکلمی قوی تر است و این کودکان قدرت یادگیری بالاتری خواهند داشت.
دکتر لاریسا ساموئلسون می گوید زمانی که کودک شما از بالای صندلی چیزی را به پایین پرت می کند  با خود از این پرت کردن ها هدفی دارند و آنهم عکس العمل لوازمی است که پرت می شود.
 
کودک
 

نشانه های ریخت و پاش کودکان

 
محققان دریافتند که کودکانی که به بازی هایی پر از ریخت و پاش به خصوص ریخت و پاش که له کردن با دستانشان و یا کندن و خراب کردن با دهانشان هستند و یا حتی غذا و خوردنی ها را با انگشتانشان لمس و له می کنند برای خود پردازشی بین سختی و نرمی وخصوصیات دیگر اشیا را انجام می دهند.
جالب توجه است که کودکانی که بازی هایی بدون ریخت و پاش دارند شانس این پیشرفت ذهنی را از دست می دهند.
تمرین برای ساختن چیزی که همراه با خراب کاری و به هم ریختگی باشد دانش و علم کودک را پروش می دهد و سازماندهی را در آیدنه کودک محکم تر می کند.
 
کودک
 

دلایل ریخت و پاش کودکان 

 
وقتی کودک با حالتی غذا می خورد که اجزای غذا را در دست گرفته و نگاه میکند و کثیف کاری انجام میدهد، آنگاه کودک در حال کشف است کشف چیزی که تفاوت در مواد غذایی درون غذایش را به او نشان داده و ثابت می کند اینگونه کودکان در آینده ریز بین تر هستند و تحقیق و تفحس های دقیق تری انجام میدهند.
این را بدانید که تمام دانشمندان و افراد مهم و معروف دنیا در کودکی شان به ریخت و پاش معروف بوده اند.
حالا اگر برای داشتن کودکانی نخبه آماده هستید با آنها همراه شوید و به آنها در کنار این توانایی ها به مرور زمان نظم را هم یاد خواهید داد.

کودک از ریخت و پاش چه می آموزد

4.427
این مطلب مفید بود ؟243
منبع : اختصاصی نمناک - /ن
برچسب : بچه داری
وبگردی