کوفته انار
کوفته انار و گردو یکی از خوشمزه ترین غذاهای شمالی است که در سرتاسر ایران این غذای خوشمزه در شب یلدا تهیه می شود پس حتما “کوفته انار” را امتحان کنید.

طرز تهیه کوفته انار و گردو شب یلدا:

کوفته انار و گردو یکی دیگر از کوفته های خوشمزه در میان انواع کوفته هاست.کوفته انار و گردو طعم لذیذی دارد و یک پیشنهاد فوق العاده برای پذیرایی در شب یلدا می باشد. البته این غذای خوشمزه را می توانید در زمان های دیگر هم تهیه کنید و از طعم و مزه آن لذت ببرید.این کوفته ساده همانند کوفته های دیگر نکات و اصول ریزی دارد که باید رعایت شود. پس همراه نمناک باشید تا با طرز تهیه کوفته انار و گردو آشنا شوید.

  کوفته انار و گردو

مواد لازم کوفته انار خانگی :

مواد لازممقدار
گوشت چرخ کردهنیم کیلو
رب انار 4 قاشق غذاخوری
پیاز 2عدد
گردوی آسیاب شده1/2 پیمانه
آرد نخودچی1 قاشق غذاخوری
مرزه خرد شده1 قاشق غذاخوری
آب اناریک پیمانه
رب گوجه فرنگی1 قاشق غذاخوری
زردچوبه یک قاشق غذاخوری
نمکبه مقدار لازم
فلفل سیاهیک قاشق غذاخوری

طرز تهیه کوفته انار و گردو :

مرحله اول ( آماده سازی مواد اولیه)

ابتدا یکی از پیاز ها را به صورت نگینی خرد می کنیم و کنار می گذاریم و سپس یکی دیگر از پیاز ها را رنده کرده و آب آن را می گیریم و کنار می گذاریم تا در مراحل بعدی استفاده کنیم.

مرحله دوم

سپس یک کاسه مناسب انتخاب کرده و 500 گرم گوشت چرخ کرده و گردوی آسیاب شده را اضافه می کنیم و سپس پیاز رنده شده، یک قاشق مرزه خرد شده،2 قاشق رب انار، زردچوبه، آرد نخودچی، فلفل و نمک را اضافه میکنیم.

مواد اولیه کوفته انار و گردو

مرحله سوم

سپس مواد را به خوبی با دست ورز می دهیم تا کاملا با یکیدیگر ترکیب شوند و سپس روی آن را با نایلون پوشانده و حدود 30 دقیقه درون یخچال قرار دهید.

کوفته انار

مرحله چهارم

بعد از گذشت 30 دقیقه آن را از یخچال خارج کرده و شروع به درست کردن کوفته ها می کنیم و وسط هر کوفته چند دانه انار قرار می دهیم و کامل انارها را می پوشانیم و این کار را تا درست کردن تمام کوفته ها ادامه می دهیم.

کوفته انار و گردو

مرحله پنجم

سپس تابه ای مناسب را روی شعله متوسط رو به بالا قرار داده و مقداری روغن می ریزیم و سپس دو طرف کوفته ها را تفت می دهیم وقتی هر دو طرف کوفته به خوبی سرخ شد آنها را خارج کرده و کنار بگذارید و بقیه کوفته ها را سرخ کنید.

کوفته انار و گردو خانگی

مرحله ششم

قابلمه ای مناسب را انتخاب کرده و مقداری روغن اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید و سپس پیازهایی که به صورت نگینی خرد کرده بودیم را اضافه میکنیم تا رنگ آنها طلایی شود و سپس رب گوجه فرنگی را اضافه میکنیم و به خوبی تفت می دهیم و بعد از آن یک لیوان آب جوش و یک پیمانه آب انار را اضافه می کنیم.

 کوفته انار و گردو

مرحله هفتم

 سپس باقیمانده رب انار را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم و سپس مقداری نمک اضافه کرده و درب قابلمه را بگذارید تا به جوش بیاید.

مرحله هشتم

وقتی مواد داخل قابلمه به جوش آمد کوفته ها را اضافه می کنیم و روغنی که از تفت دادن کوفته ها مانده را نیز اضافه کنید و دوباره درب قابلمه به مدت 30 دقیقه بگذارید تا بجوشد و کوفته ها آماده شود و نباید شعله را کم کنید و اجازه دهید تا با همان حرارت قبل بپزد.

 کوفته انار

مرحله نهم

پس از نیم ساعت که مشاهده کردید که سس غلیظ شده شعله را خاموش کنید و کوفته ها را خارج کنید و به صورت دلخواه تزیین کنید و  با برنج سرو کنید و لذت ببرید.

کوفته انار و گردو

نکات تکمیلی در مورد کوفته انار

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45دقیقه میباشد .
کوفته انار را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 5 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه کوفته انار و گردو خوشمزه شب یلدا (مرحله به مرحله)

4.640
این مطلب مفید بود ؟373
برچسب : کوفته
وبگردی