از بین بردن کپک دیوار
کپک دیوار با جوش شیرین ، نمک و سرکه سفید رفع می شود نکته اینجاست که کپک ها را نباید بپوشانید بگذارید هوا به آن ها برسد تا رشدشان متوقف شود.

چطور قارچ ها و کپک دیوار ، سقف و سطوح دیگر خانه را از بین ببریم؟

وجود قارچ و کپک ها در منزل می تواند منجر به بیماری های تنفسی یا آلرژی های پوستی شود. کشف برخی راه های طبیعی برای از بین بردن سریع آنها از بین بردن قارچ ها از خانه چیزی فراتر از یک مساله زیبایی است. در حالی که این لک ها می توانند باعث شوند دیوارها غیر جذاب به نظر برسند، موضوع اصلی آن تاثیرات روی سلامتی است .

در این مقاله خواهیم گفت چگونه قارچ ها را به طور موثر از بین ببریم ؛ درست است که قارچها به آرامی رنگ و چیز های دیگر در خانه را خراب می کنند. اما مشکل اصلی منبع قارچ و باکتری است که می تواند بر بدن تاثیر بگذارد.

کپک دیوارها

از بین بردن کپک از روی دیوار

با این که ممکن است ابتدا از بوی مرطوبی که ایجاد می کند آزرده شوید، اما قارچ ها بیشتر مسئول آلرژی و دیگر مسائل تنفسی است. به همین دلیل، باید قبل از ادامه تکثیر، اقداماتی برای مبارزه با آن انجام دهید تا همه افراد در خانه اطمینان حاصل کنند در رفاه هستند ؛

در بخش امروز سبک زندگی نمناک می خواهیم برخی توصیه ها و محصولات طبیعی را به اشتراک بگذاریم که از بین بردن قارچ ها بدون استفاده از مواد شیمیایی را تسهیل می کند. آماده اید آن ها را در خانه امتحان کنید ؟ توجه کنید !

نکاتی برای از بین بردن قارچ و کپک دیوار و سطوح از منزل :

قبل از اینکه هر گونه محصولات تجاری برای از بین بردن کپک را امتحان کنید، باید بفهمید چگونه می توانید رشد آن را کنترل کنید اقدامات ساده ای وجود دارد که کمک می کند از رطوبت بیش از حد در داخل خانه اجتناب کنید، چون مکان های که این میکروارگانیسم ها بتوانند رشد کنند را محدود می کند.

مطمئن شوید منزل تان تهویه مناسب دارد :

باز کردن پنجره ها و درها حداقل روزی یک بار راهی ساده برای کاهش قارچها، کپک ها و دیگر ذراتی است که درون خانه جمع می شوند ، وقتی هوا جریان می یابد، به مناطق مرطوب اجازه می دهد که به طور طبیعی خشک شوند. این امر محیطی ، را که قارچ ها و میکرو ارگانیسم ها نیاز به رشد دارند ، تغییر خواهد داد.

قارچ و کپک ها را نپوشانید :

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که مردم انجام می دهند پنهان کردن قارچ ها و لک ها با وسایل ، مبلمان، پارچه و یا چیزهای مشابه است . این کار مانع از گردش هوای اطراف مناطق آسیب دیده می شود که به این شکل امکان رشد بیشتر ایجاد می شد . بهتر است منطقه را باز نگه دارید و از بدتر شدن مشکل پیش گیری کنید.

از آویزان کردن لباس های مرطوب در منزل خودداری کنید:

حتی اگر فکر می کنید آویزان کردن لباس ها کاری " بی ضرر " است ، می تواند عواقب منفی روی سلامت تنفسی داشته باشد. رطوبت باعث رشد قارچ ها و کنه ها است ، به خصوص اگر در مناطق خاصی برخی از لکها وجود داشته باشد. کمبود هوا باعث می شود لباس به طور کامل خشک نشود و منجر به بوهای نامطبوع شود که از بین بردن آن ها دشوار است.

رفع کپک دیوار

رفع کپک با مواد طبیعی

محصولات طبیعی برای از بین بردن قارچ ها 

بسیاری از محصولات طبیعی خواصی دارند که سطوح را تمیز و ضد عفونی می کنند و اجازه می دهند به راحتی قارچ را از بین ببریم . این ها %100 ٪ گزینه های سازگار با محیط زیست هستند که بوی تازه به منزل می دهند در حالی که بوی رطوبت را خنثی می کنند.

  • سرکه سفید

خاصیت اسیدی سرکه سفید اثرات جالبی روی قارچ ها که در داخل خانه رشد می کند دارد . سرکه لکه های تیره و هر گونه قارچ و باکتری را که در خانه یافت می شود را از بین می برد.

چگونه می توانید از آن استفاده کنید ؟

این محصول را روی دیوار، کاشی حمام، که قارچ در آن وجود دارد اسپری کنید وبگذارید 15 دقیقه بماند ؛ پس از این زمان، هر گونه باقیمانده را با مقدار زیادی آب و برس تمیز کنید.

  • جوش شیرین

جوش شیرین یک محصول چند منظوره با مصارف بسیاری در خانه است. جوش شیرین خاصیت ضد قارچی، و ضد باکتری دارد و برای تمیز کردن بسیار مناسب است. به خاطر توانایی که دارد از رشد قارچ جلوگیری می کند. استفاده از جوش شیرین لکه های سیاه و بوی قوی را از بین می برد.

چگونه می توانید از آن استفاده کنید ؟

مقدار زیادی جوش شیرین را بریزید و آن را با قلم مو در قسمت مورد نظر بمالید. قبل از شستن آن را 20 دقیقه نگه دارید

راههای از بین بردن کپک دیوار

ازبین بردن کپک با جوش شیرین

  • نمک دریا

نمک دریا کیفیت ویژه ای دارد که آن را راه حلی عالی برای ازبین بردن قارچ می دانند . این مواد معدنی سطوح را ضد عفونی می کنند در حالی که رطوبت را از فضاهای بسته جذب می کنند. عموما به طور مستقیم در ناحیه آسیب دیده استفاده می شود. برخی افراد هم چنین تصمیم می گیرند که از آن برای جلوگیری از رشد در وهله اول استفاده کنند.

چگونه می توانید از آن استفاده کنید ؟

مقدار زیادی نمک دریایی را روی سطوح آسیب دیده بمالید و با استفاده از اسفنج یا برس آن را پاک کنید. بگذارید 20 دقیقه بماند ؛ همچنین می توانید نمک دریا فراوانی را به ظرف کوچکی اضافه کنید. آن ها را در مکان های خاص مانند گوشه ها یا داخل کابینت بریزید.

گاهی از بین بردن کپک ها بسیار مشکل است. این امر معمولا به این دلیل اتفاق می افتد که طراحی خانه یا وسایل به رطوبت اجازه نفوذ می دهد. اگر مشکل به مدت طولانی ادامه پیدا کند ، بهتر است با یک متخصص صحبت کنید تا یک راه حل پیدا کنید.

کپک دیوار و موثرین راه رفع کپک سقف و دیوارهای خانه با مواد طبیعی

4.4208
این مطلب مفید بود ؟18523
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی