کیک خیس
“کیک خیس” خانگی دستورالعمل پیچده ای ندارد اما در عین سادگی بسیار خوشمزه و دلچسپ می باشد.

 طرز تاهیه کیک خیس شکلاتی بدون فر

کیک خیس شکلاتی فوق العاده خوشمزه می باشد و به دلیل وجود شکلات  فروان در آن طرفداران زیادی دارد. شما می توانید با امکانات کم حتی بدون فر این کیک را تهیه کنید. در ای بخش از آشپزی نمناک با ما همراه باشید تا آسان ترین طرز تهیه را به شما آموزش دهیم .

مواد لازم کیک خیس شکلاتی بدون فر

مواد لازممیزان لازم
شکر1 پیمانه
شیر1 پیمانه
روغن مایع1 پیمانه
آرد الک شده 1 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
وانیل1 قاشق چای خوری
پودر کاکائو3 قاشق غذا خوری سر پر
بکینگ پودریک قاشق مربا خوری
نمک 11 پنس
آب جوش2 قاشق غذا خوری

کیک خیس

طرز تهیه کیک خیس خانگی و بدون فر

مرحله اول : ابتدا یک لیوان شیر ، یک لیوان شکر را به همراه یک لیوان روغن و 3 قاشق غذاخوری سر پر پودر کاکائو را در یک کاسه گود بریزید ابتدا بدون روشن کردن همزن ابتدا آرام مواد را با هم ترکیب کنید سپس همزن را روشن کنید و با دور کند همزن شروع به هم زدن بکنید تا کاملا مواد با یکدیگر ترکیب شوند کاسه را حین هم زدن بچرخانید تا همه مواد درون کاسه حل شود. 

مرحله دوم :حدود یک لیوان از مواد سسی را که آماده کرده اید را کنار بگذارید. پس از آن تک تک تخم مرغ ها را درون سس باقی مانده در ظرف بشکنید و تک تک هم بزنید تا با مواد ترکیب شوند. بعد از شکاندن هر تخم مرغ حدود یک دقیقه مواد را هم بزنید سپس تخم مرغ بعدی را اضافه کنید.

مرحله سوم :دو قاشق غذا خوری آب جوش را نیز به این مایع اضافه کنید و با همزن، حدود یک دقیقه هم بزنید.

مرحله چهارم :آرد، بکینگ پودر ، وانیل را با یکدیگر ترکیب کنید و همه را با هم الک کنید و آرام آرام به مایع کیک اضافه کنید و از یک سمت به صورت دورانی هم بزنید.

کیک شکلاتی خیس

مرحله پنجم :یک قابلمه مناسب بردارید ته آن را کمی با روغن چرپ کنید سپس اندکی آرد ته قابلمه بریزید سپس کاغذ روغنی را روی آن بگذارید و مواد کیک را درون قابلمه بریزید و روی گاز بگذارید و در آن را دم کنی بگذارید. پس از اینکه کمی قابلمه گرم شد آن را بردارید و یک شعله پخش کن روی گاز قرار دهید سپس قابلمه را روی گاز بگذارید. 

مرحله ششم : پس از گذشت 45 دقیقه کیک شما آماده است برای اطمینان از پخت کیک یک عدد سیخ چوبی را در کیک فرو ببرید اگر هنگامی که از کیک خارج کردی مایع کیک به خلال نچسبیده باشد کیک شما حاضر است.

مرحله هفتم : کیک را از روی حرارت بردارید و با سیخ چوبی سوراخ های متعددی روی کیک ایجاد کنید و همان طور که کیک داغ است سسی که از قبل نگه داشته اید را حدود 2/3 آن را روی کیک بریزید و مجددا درب قابلمه را بگذارید تا کیک با شکلات خنک شود و سس به خورد کیک برود. پس از این که کیک سرد شده باقی کیک را روی ظرفی که می خواهید سرو کنید بگذارید و باقی مانده سس را روی کیک بریزید و برش بزنید. می توانید این کیک را با پودر نارگیل، پودر پسته ، پودر شکلات نیز تزیین و سرو کنید.

کیک خیس شکلاتی بدون فر با طعمی فوق العاده باورنکردنی

4.5138
این مطلب مفید بود ؟12315
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/م.ح
برچسب : کیک
وبگردی