گران ترین اسب های دنیا

گران ترین اسب های دنیا را بشناسید + تصاویر

کد مطلب : 2649تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
اسب ها یکی از حیواناتی هستند که دارای 300 گونه می باشند و در این مطلب از بخش سرگرمی نمناک می توانید با گران ترین اسب های دنیا آشنا شوید.

زیباترین و گران ترین اسب های دنیا

اسب ها یکی از حیواناتی می باشند که قدمت آنها طبق گزارشاتی که انجام شده است، به 45 الی 55 میلیون سال گذشته باز می گردد که ابتدا این حیوانات وحشی بودند و اما بعد از چندین سال، انسان ها موفق به رام کردن آنها شدند و از آنها برای جابجایی و انتقالات خود استفاده کردند.

با این حال اسب ها حیواناتی پر قدرت و عضلانی هستند که می توانند حدودا چیزی نزدیک به 25 الی 30 سال عمر کنند و در عین حال حیواناتی با 300 گونه مختلف می باشند و امروزه نیز همانند گذشته از آنها استفاده می شود.

اما برخی از اسب ها در جهان وجود دارند که قیمت خریداری آنها چیزی بیش از خرید هواپیما یا چند ده هزار اتومبیل شهری می باشد که قطعا کمی شوکه کننده می باشد. از این رو در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک با گران قیمت ترین اسب های دنیا آشنا خواهید شد.

گران قیمت ترین اسب های جهان

1- پلاویوس / 9.2 میلیون دلار

لیست گران ترین اسب های دنیا

پلاویوس نام ارزان ترین اسب لیست ما می باشد که توسط " Godolphin Racing " در سال 2006 میلادی خریداری شد که در طی مصاحبه ای گفت هیچ وقت انتظار نداشت برای خرید یک اسب این میزان هزینه نماید! با این حال این اسب هم اکنون دارای 12 سال سن می باشد.


2- جلیل / 9.7 میلیون دلار

اسب های مسابقه ای

جلیل نام دومین اسب فهرست ما می باشد که برای اولین بار در سال 2006 میلادی زمانیکه تنها دو سال سن داشت، توسط " Godolphin Racing " خریداری شد که متاسفانه در سال 2008 بازنشسته شد و دیگر از مسابقات باز ماند.


3- اسنافی دنسر / 10.2 میلیون دلار

اسب های زیبا

مجموعه " Aston Upthorpe Stud " به مالکیت امیر دبی در زمینه پرورش و نگهداری اسب ها فعالیت دارند که اسب بسیار زیبا و جذاب و به نام اسنافی دنسر را به قیمت 10.2 میلیون دلار خریداری کردند و این در حالی بود که این اسب به دلایل جسمانی اش، سرعت بسیار کمی دارد!


4- میدان سیتی / 11.7 میلیون دلار

اسب میدان سیتی

اسب میدان سیتی توسط مجموعه " Aston Upthorpe Stud " در سال 2016 میلادی به قیمت شگفت انگیز 11.7 میلیون دلار خریداری شد و در هفت مسابقه شرکت کرد که در هیچ یک از آنها برنده نشد!


5- سیتل دنسر / 13.1 میلیون دلار

سیتل دنسر

سیتل مدت ها به عنوان گران قیمت ترین اسب دنیا شناخته شده بود که علت اصلی آن هم برنده شدن در دو مسابقه بزرگ بود که متاسفانه در سال 2007 میلادی در اثر حمله قلبی جانش را از دست داد.


6- پالوبت دِ هالونگ / 15 میلیون دلار

اسب های شناخته شده

پالوبت به عنوان یکی از جذاب ترین و زیباترین اسب های نمایشی جهان بود که توسط قهرمان المپیک به نام " Jan Tops " به قیمت  15 میلیون دلار خریداری شد و هم اکنون آقای " Jan Tops " در قطر به عنوان مربی اسب های مسابقه ای در حال فعالیت می باشد.


7- دِ گرین مانکی / 16 میلیون دلار

اسب های زیبا و گران قیمت

گرین مانکی همانند اسنافی دنسر، یکی از دنسرهای شمالی جذاب و زیبا می باشد که به قیمت گزافی خریداری شد و اما بدون هیچ گونه مدالی بازنشسته شد و دیگر در مسابقه ای شرکت نکرد.


8- توتیلاس / 21 میلیون دلار

جذاب ترین اسب ها

وب سایت ریچست، اسب توتیلاس را به عنوان زیباترین و جذاب ترین اسب جهان معرفی کرد که طبق گزارشات بدست آمده مالکین آلمانی آن از او استفاده نامناسب و ستم آمیزی دارند!


9- شاریف دنسر / 40 میلیون دلار

اسب های گران قیمت

شاریف دنسر اسب دیگری است که امیر دبی آنرا در سال 1983 میلادی به قیمت 40 میلیون دلار خریداری کرد که توانست به زیبایی در آن دهه بدرخشد.


10- فوسایچی پگاسوس / 70 میلیون دلار / گران قیمت ترین اسب جهان

اسب های گران قیمت

در نهایت پگاسوس گران قیمت ترین اسبی است که تاکنون در جهان فروخته شده است و ارزش آن حتی از خرید یک جت شخصی نیز بیشتر می باشد! پگاسوس در دوران حرفه ای خود 9 ستاره، 6 برد و 2 باخت را ثبت کرده است که بی شک منحصر بفرد می باشد. این اسب خارق العاده هم اکنون برای تولید مثل در کنتاکی حضور دارد.

گران ترین اسب های دنیا را بشناسید + تصاویر

4.41855
این مطلب مفید بود ؟1629226
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
1 نظر به ثبت رسیده است
محیا1396-01-13
عاللللللیییییییییییییییییییییییییییییییییییی
278
وبگردی