گران ترین میوه های دنیا
یقینا شما هم درطول عمر خود انواع مختلفی از میوه ها را خورده اید و مزه آنرا به یاد دارید. اما آیا تا به حال چیزی در مورد گران قیمت ترین میوه های دنیا را شنیده اید؟!

گران ترین میوه های دنیا

میوه ها یکی از لذیذترین مواد غذایی طبیعی هستند که بدون دخالت دست انسان و در طبیعت رشد می کنند که این روزها با وجود افزایش جمعیت و میزان تقاضا زیاد آنها، دست انسان نیز دخیل است تا با استفاده از برخی فرآیندها میزان رشد آنها را به نحوی افزایش دهند. از این رو در میان میوه های جهان، میوه های خاص هم وجود دارند که برای استفاده از آنها می بایست هزینه های گران قیمتی را متحمل باشیم تا بتوانیم با میل نمودن آن میوه ها نهایت لذت را داشته باشیم.

از این رو میوه های جهان تنها به میوه های که ما بصورت روزمره آنها را مشاهده می کنیم، اختصاص پیدا نمی کند و به مرور برخی میوه های اشرافی و خاصی هستند که تنها افراد خاص و ثروتمند می توانند از آنها استفاده نمایند. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک شما را با خاص ترین، زیباترین و گران ترین میوه های لوکس جهان آشنا سازیم.

میوه های گران قیمت جهان

1- هندوانه مکعبی 

قیمت : 10 میلیون 400 هزار تومان

 گران قیمت ترین میوه های دنیا

گران قیمت ترین میوه جهان

اولین میوه ای که ما قصد داریم در لیست خود معرفی کنیم، هندوانه مکعبی است که ژاپنی های به پرورش چنین هندوانه هایی بسیار شناخته شده هستند چرا که سالانه به میزان زیادی به کشورهای خارجی صادرات می کنند.

اما علت اصلی گران قیمت بودن این هندوانه، شکل و فرم آن می باشد و مزه آن هیچ تفاوتی با هندوانه های عادی ندارد. از این رو می توان به سخت بودن فرآیند تولید چنین هندوانه ای اشاره نمود که بعد از مدت ها نگهداری و پرورش ممکن است در قالب خود دچار ترک هایی شوند که بی شک می تواند ارزش این میوه را از بین ببرد!


2- آناناس باغ های گمشده هلیگان

قیمت : 195 میلیون تومان

گران قیمت ترین میوه های دنیا

با گران قیمت ترین میوه های جهان آشنا شوید

همان گونه که مطلع هستید، آناناس یکی از میوه های گرمسیری و بسیار لذیذی می باشد که برای پرورش دادن آن نیاز به آب و هوای گرم می باشد. از این رو کشور انگلستان به دلیل آب و هوای متعادل و سردی که دارد، قادر به تولید میوه های گرمسیری همانند آناناس نیست.

اما باغ گمشده ای به نام " هلیگان " در انگلستان وجود دارد که در این باغ آناناس هایی با قیمتی چیزی نزدیک به 200 میلیون پرورش داده می شود که بی شک برای خانواده سلطنتی انگلستان کاربرد دارد و هیچ یک از مردمان انگلستان شاید از این میوه ها استفاده ننمایند.


 3- انگورهای یاقوتی رومی

قیمت : 52 میلیون تومان

گران قیمت ترین میوه های دنیا

قیمت نجومی گران ترین میوه های جهان

بنابر علایق و سلایق متفاوت برخی از ما بیشتر ترجیح می دهیم که در حین خرید انگور، گونه های دانه درشت آنها را برگزینیم که به تبع برای خرید انگورهای دانه درشت می بایست هزینه بیشتری را متحمل شد.

از این رو جالب است بدانید که درشت ترین انگورهای جهان، به نام انگورهای یاقوتی رومی می باشند که که در کشور ژاپن پرورش داده می شوند و برای خرید آنها می بایست بیش از 50 میلیون تومان هزینه نمایید که به همین دلیل این انگورها جزء گران قیمت ترین میوه های جهان می باشند.


4- هندوانه دانسوکه یا هندوانه سیاه

قیمت : 78 میلیون تومان

 گران قیمت ترین میوه های دنیا

 زیباترین میوه های دنیا

یکی دیگر از میوه هایی ما قصد معرفی آنرا به شما داریم، هندوانه دانسوکه یا هندوانه سیاه است که در ژاپن پرورش داده می شود و به دلیل نایاب بودن آن، جزء گران قیمت ترین میوه های جهان می باشد که برای خرید آن می بایست چیزی نزدیک به 80 میلیون تومان هزینه کنید.

از این رو طبق گزارشات منتشر شده از این میوه سالانه 10 هزار عدد تولید می شود که بیشتر آنها به کشورهای دیگر صادرات می شوند که میزان تولید نسبت به میزان تقاضاها بسیار کم می باشد که به همین علت این میوه گران قیمت دانسته می شود.


5- طالبی یوباری 

قیمت : 130 میلیون تومان

 گران قیمت ترین میوه های دنیا

گران قیمت ترین میوه های دنیا

طالبی یوباری آخرین میوه فهرست ما می باشد که یک نوع طالبی کاملا خاص می باشد که در شهر یوباری واقع در هوکایدو ( شمالی ترین جزیره ژاپن ) رشد می کند و به غیر از این منطقه، در هیچ منطقه دیگری رشد نمی کند. از این رو به علت نایاب بودن این میوه با قیمت نجومی 130 میلیون تومان برای یک عدد باید هزینه کنید که قیمتی بسیار زیاد و باور نکردنی می باشد.

گران ترین میوه های دنیا + قیمت نجومی

3.8363
این مطلب مفید بود ؟27489
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
برچسب : مصرف میوه
وبگردی