گرانترین عروسی دنیا
مجلل ترین و گرانترین عروسی های دنیا معمولا برای اشراف زاده ها و خانواده های سلطنتی می باشد.با مراسمات این زوج ها و هزینه های بسیار بالای آنها آشنا شوید.

10 تا از گران ترین مراسم عروسی خانواده اشراف زاده

مراسم ازدواج می تواند یکی از زیباترین اتفاقات در زندگی هر فرد باشد . افراد معمولا مدت زمان زیادی را صرف می کنند تا یک برنامه عالی برای مراسم عروسی خود بچینند . خانم ها نیز در این امر کمی حساس تر هستند. آن ها بیش از هر چیز به زیبا بودن لباس خود اهمیت می دهند و در این بین خانواده های اشراف زاده معمولا مجلل ترین مراسم ها را برای عروسی برگزار می کنند .

حال در این قسمت از بخش گوناگون از همه جای دنیا در نمناک قصد داریم که به 10 مورد از گران ترین مراسم های عروسی خانواده های اشرافی اشاره کنیم .

10. پرنسس ویکتوریا و دانیال وستلینگ

پرنسس ویکتوریا دختر شاه کارل گوستاف است . او با فردی به نام دانیال وستلینگ ازدواج کرد اما پدرش از این ازدواج راضی نبود ، او از فرمان پدرش اطاعت نکرد و به شدن این ازدواج اصرار داشت . مراسم عروسی آن ها در ژوئن سال 2010 برگزار شد و تقریبا دهمین مراسم عروسی از لحاظ گران بودن در دنیا است .

این مراسم در اروپا برگزار شد و نزدیک به 250000 نفر مهمان این مراسم بودند .

گرانترین عروسی دنیا

9. شاهزاده آل مهتدی و سارا صالح

مراسم عروسی این خانواده اشرافی در سپتامبر سال 2004 برگزار شد . سارا صالح 17 سال داشت و داماد نیز 30 ساله بود و حدودا 2000 نفر به این مهمانی دعوت شده بودند که در نگاه اول از همه زیبایی های این مراسم بهت زده شده بودند .

8. شاهزاده پاولوس یونانی و ماری

مراسم عروسی این زوج یکی دیگر از مراسم های گران قیمت در دنیا است که در سال 1995 برگزار شد. 1400 نفر به این مراسم دعوت شده بودند و 30000 گل صورتی برای تزئین محل برگزاری عروسی استفاده شده بود و حدودا 300 کیک برای مهمانان در نظر گرفته شده بود .

گرانترین ازدواج های دنیا

7. پرنسس حفیظ بولکیاح و حاجی محمد روضیانی

حاجی محمد روضیانی با حفیظ در سپتامبر سال 2012 ازدواج کرد که او پنجمین دختر سلطان یرونئی است . این مراسم بعد از برگزاری ، به دومین مراسم عروسی گران قیمت در دنیا معروف بود .

6. شاهزاده فلیپ اسپانیایی و لتیلیز کیورتیز

مراسم عروسی این زوج، 1500 مهمان داشت و مراسم آن ها در 22 سپتامبر سال 2004 برگزار شد. هزینه این عروسی نیز بسیار بالا بود و 20000 افسر پلیس نیز در این مراسم حضور داشتند زیرا خطر بمب و تروریست نیز وجود داشت .

5. شاهزاده عبدل مالک و دایانگکو آداویاه

سلطان برونئی به عنوان یک فرد ثروتمند در جهان معروف است و مالک کوچک ترین پسر او می باشد. مراسم ازدواج او در 5 آوریل سال 2015 برگزار شد که اولین مراسم عروسی گران در دنیا نبود. در آن زمان از لحاظ رتبه بندی در سومین رده مراسم عروسی گران قیمت در دنیا قرار داشت و این مراسم در قلعه ایمان برگزار شد که بزرگ ترین قلعه جهان است .

لباس عروس و داماد نیز از جواهر و الماس بود .

مجلل ترین عروسی جهان

4. شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون

شاهزاده ویلیام پسر شاهزاده چارلز است و دومین فرزند او می باشد . این زوج در 29 آوریل سال 2011 با یکدیگر ازدواج کردند و جذابیت این مراسم عروسی برای همه فراموش نشدنی بود و در یک روز تعطیل در لندن برگزار شد . لباس عروس نیز توسط بهترین طراح لباس در لندن دوخته شد .

3. شاهزاده آلبرت و چارلین ویت استاک

چارلین یک شناگر اهل آفریقای جنوبی می باشد که دو مراسم عروسی گرفت . اولین مراسم عروسی او در مونت کارلو برگزار شد و بار دوم در موناکو بود. اولین مراسم در ژولای سال 2011 و بار دوم نیز به صورت مذهبی رخ داد که این زوج اکنون صاحب دو فرزند می باشند .

گرانترین عروسی ها

2. شاهزاده چارلز و دیانا اسپنسر

این زوج در ژولای سال 1981 ازدواج کردند و مراسم عروسی آن ها در بریتانیا برگزار شد . بیش از 750 میلیون نفر در سراسر دنیا توانستند این مراسم عروسی را در رسانه ها مشاهده کنند که تشریفات این مراسم حدود 14 هفته طول کشید و 27 کیک در آن آماده شده بود.

1. شیخ محمد بن رشید و شیخا هند بینت ماکتوم

این زوج در ماه می سال 1979 در دبی ازدواج کردند . مراسم عروسی آن ها مانند یک فستیوال بود که به مدت هفت روز طول کشید . یک استادیوم 20000 نفره برای این مراسم عروسی آماده شده بود و 34 جت شخصی نیز برای این مراسم آورده شده بودند و مسئولان رسمی کشور نیز در آن حضور داشتند . داماد در این مراسم کل دهکده را به مدت یک ماه غذا داد .

10 گرانترین عروسی دنیا با هزینه های باورنکردنی

3.840
این مطلب مفید بود ؟3010
منبع : strongestinworld / بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی