گرانترین مروارید
در این مطلب جواهراتی را مشاهده میکنید که با انواع کمیاب ترین و گرانترین مروارید ها ساخته شده اند و قیمت های آنچنانی دارند.

گرانترین مروارید های جهان در این جواهرات

مروارید تنها سنگ جواهر موجود در جهان است که توسط یک موجود زنده ساخته می شود. این جواهر از سالیان دور به عنوان یکی از با ارزش ترین جواهرات شناخته می شده و همیشه متقاضیان بسیاری داشته است.

انسان ها به جواهرات عشق می ورزند و ألماس و سنگ های قیمتی توجه آنان را به خود جلب میکند. جواهراتی وجود دارند که أنواع نادر و کمیابی از مرواریدها در ساخت آنها استفاده شده است و قیمتی بالغ بر میلیون ها دلار دارند و به راحتی قابل دستیابی نیستند.سرنوشت گران ترین مرواریدهای جهان چه شد؟


ستایش زیبایی از ویژگی های انسان است. انسان ها به جواهرات عشق می ورزند و ألماس و سنگ های قیمتی توجه آنان را به خود جلب میکند.
جواهراتی وجود دارند که أنواع نادر و کمیابی از مرواریدها در ساخت آنها استفاده شده است و قیمتی بالغ بر میلیون ها دلار دارند.
مروارید در آثار هنری جهان،دختری با گوشواره مروارید اثر نقاش برجسته هلندی یوهانس فرمیر(1632-1675)، این أثر از شاهکارهای نقاشی جهان است
مروارید رمان کوتاهی از جان إشتاین بک است. داستان درباره مکزیکی فقیری به نام کینو است که بزرگترین مروارید دنیا را می یابد، او امیدوار است که با مروارید خوشبخت شود اما رفتارهای عجیب و توقعات دیگران زندگی او را به تباهی می کشاند
10. گردنبند سه رشته، مروارید طبیعی، قیمت 1.4میلیون دلار
این گردنبند سه رشته در یک حراجی عمومی در نیویورک وابسته به یک خانه مد معرفی و عرضه شد. در این گردنبند 180 دانه مروارید طبیعی با مهارت و چیره دستی شگفت أنگیزی در کنار هم چیده شده اند. دانه های ناهمگون که اندازه و حجم های متفاوتی دارند آنچنان زیبا و منظم در کنار هم قرار گرفته اند که چشم هر بیننده ای را مینوازند. قطر مرواریدهای این گردنبند از 4.95 تا 11.05 میلیمتر متغیر است.

گرانترین مروارید

جواهراتی با گرانترین مرواریدها9. گردنبند ماری آنتوآنت، 1.6 میلیون دلار به فروش رسید
این گردنبند از جمله گرانترین گردنبندهای جهان است که به ماری آنتوآنت همسر لوئی شانزدهم پادشاه فرانسه تعلق داشته است. گردنبند ماری آنتوانت سرنوشت پیچ در پیچی داشت و به پادشاهان و مشاهیر متعدّدی به إرث رسید مانند خانم باربارا هوتون، او گردنبند به جای مانده از ملکه ماری را در شب عروسی اش با همسر اول خود، شاهزاده ی روسی ألکسیس مِدیوانی در سال 1933 میلادی بر گردن انداخت. گردنبند ماری آنتوانت چهل و چهار دانه مروارید در اندازه های مختلف دارد که قطر آنها از 8.7 میلیمتر تا 16.33میلیمتر می باشد که به وسیله قلّاب فیروزه ای ألماس نشان به هم متصل میشوند. این گردنبند در سال 1999میلادی به قیمت 1.6میلیون دلار به فروش رسید.

گرانترین مروارید

جواهراتی با کمیاب ترین و گرانترین مرواریدها8. گردنبند پنج رشته، مروارید طبیعی، به قیمت 1.7 میلیون دلار به فروش رسید
این گردنبند پنج رشته از مروارید طبیعی در یک حراجی عمومی در سال 2012 میلادی به نمایش درآمده است. رشته اول آن 63 دانه مروارید، رشته دوم 88 دانه، رشته سوم 72 دانه و رشته چهارم و پنجم هر کدام 73 عدد مروارید طبیعی دارند.

گرانترین مروارید

جواهرات ساخته شده با گرانترین مرواریدها7. گردنبند Cowdray Pearls به مبلغ 5.3 میلیون دلار فروخته شد
این گردنبند از جمله گرانترین جواهرات جهان است، زیرا مرواریدهای به کار رفته در آن نادر و بسیار ظریف است. این گردنبند یک رشته ای، 43.2 سانتیمتر طول دارد و از 83 دانه مروارید خاکستری رنگ با قطر 11.4 میلیمتر تا 6.8 میلیمتر به چشم میخورد که به وسیله قلاب الماس مستطیلی شکل زیبایی به هم وصل شده اند. گردنبند در حراج عمومی کریستی لندن در سال 2002 میلادی در مقابل 3میلیون دلار به فروش رسید و خانم پیِرسون آن را برای مجموعه گرانقیمت خود خریداری کرد. این گردنبند البته در سال 1937 هم در حراجی لندن به نمایش در آمده بود و یکبار هم در حراجی هونگ کونگ به قیمت 5.3 میلیون دلار فروخته شد.


6. مروارید Lao Tzu به قیمت 3.5 میلیون دلار به فروش رسید
این مروارید یکی از بزرگترین مرواریدهایی است که تاکنون بشر توانسته آن را پیدا کند. یک مرد آمریکایی به نام ویلبورن کوب در دهه سوم قرن پیش آن را در فیلیپین کشف کرد. در مجله تاریخ طبیعی مقاله ای درباره آن نوشته شده است که میگوید این مروارید بی همتا است و نمونه مشابهی ندارد. وزن آن 6.3 کیلوگرم، قطر آن در حدود 24 سانتیمتر و از نظر طول نیز تقریبا 24 سانتیمتر است. این مروارید برق نمیزند و همین موضوع باعث شده تا در زمره مرواریدهای نایاب قرار بگیرد و برای فروش آن 3.5 میلیون دلار قیمت تعیین شود.

5. گردنبند دو رشته به مبلغ 3.7 میلیون دلار
این گردنبند با مهارت فوق العاده ساخته شده است و 120 دانه مروارید دارد. مرواریدهای آن اندازه هایی از 6.5 تا 12.5 میلیمتر دارند و رنگ آنها بین سفید و کِرم رنگ روشن است که با یک قلاب ألماس سه قیراطی زیبایی اش دو چندان به نظر می رسد که در حراجی عمومی در مقابل سه میلیون دلار در سال 2012 به فروش رسید.

4. مروارید صورتی بزرگ، 4.7 میلیون دلار
هیچ چیز به اندازه یک مروارید طبیعی که از عمق موّاج و خروشان دریا استخراج شده باشد زیبا نیست. یک غواص آمریکایی به نام ویسلی رانکین این مروارید صورتی 470 قیراطی را در سال 1990 میلادی از درون دریا پیدا کرد. مروارید صورتی با حجمـو رنگ متمایز خود دلفریبی میکند. جالب است که بدانید صدفی که این مروارید از درون آن استخراج شده است به رنگ صورتی پر رنگ و آمیخته ای از نارنجی، نقره ای، آبی و سبز است. قیمت این مروارید در سال 1991 به مبلغ 4.7 میلیون دلار برآورد شده است و در حال حاضر یک تاجر مروارید و صاحب شرکت Pacific Coast Pearl نگهداری میشود، این شرکت در پتالوما کالیفرنیا واقع است.

3. مروارید Baroda به قیمت 7.1 میلیون دلار
مالک این مروارید مهراجا بارودا بوده است. بارودا مروارید بی نظیر و منحصر به فردی می باشد. بارودا 68 مروارید دارد که با دقت انتخاب شده اند، مرواریدها از نظر رنگ، شکل و حجم با هم تناسب دارند. قطر مرواریدها بین 10 تا 16 میلیمتر است و با یک قطعه الماس مارک کارتیِر متمایز میشود. این گردنبند در سال 2007 میلادی با قیمت بالای 7.1 میلیون دلار به فروش رسید.

2. گردنبند La Peregrina به قیمت 11.8 میلیون دلار
پشت دانه های براق و زیبای این گردنبند داستان های تاریخی هیجان انگیز و قابل توجهی وجود دارد. این مروارید هم در فهرست گرانترین مرواریدهای جهان است. داستان آن به نیمه قرن شانزدهم بازمی گرد. مرروارید را در سواحل سانتا مارگاریتا در مستعمره ی اسپانیا و در خلیج پاناما پیدا کردند. فیلیپ دوم این مروارید را به ملکه ماری اول به عنوان هدیه ازدواج تقدیم کرد و وقتی ملکه از دنیا رفت، مروارید دوباره به تاج اسپانیا بازگشت. بعد از گذشت یک قرن و پس از شکست فرانسوی ها در نبرد ویتوریا، جوزف بناپارت برادر ناپلئون مجبور به ترک اسپانیا شد و با خودش بعضی از جواهرات را برداشت که مروارید La Peregrina از جمله آنها بود. سرانجام ناپلئون سوم آن را به جیمز همیلتون دوکِ آبرکورن فروخت. این گردنبند با داشتن تکه های جواهر به شکل گل که با فاصله از هم قرار گرفته اند متمایز میشود. در سال 1969 میلادی ریچارد برتون بازیگر سرشناس آن را به قیمت 37000 دلار خرید و آن را به الیزابت تیلور هدیه داد. این مروارید به الیزابت هم وفا نکرد و در حراجی سال 2011 به قیمت 11.8 میلیون دلار فروخته شد.

1. مروارید Beauty Of Ocean گرانترین مروارید جهان با قیمت 139 میلیون دلار
گرانترین مروارید جهان Beauty Of Ocean نام دارد. نزدیک به سه سال برای استخراج این مروارید پرورشی زحمت کشیدند. رنگ سبز دل انگیز آن حتی در تاریکی میدرخشد. بزرگترین مروارید جهان با شش تن وزن و 5 فوت ارتفاع در چین است و به قیمت 139 میلیون دلار به فروش رسید.

جواهراتی ساخته شده با گرانترین مرواریدها

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از تابناک با تو -/ح
وبگردی