گرانقیمت ترین سنگ
گرانقیمت ترین سنگ دنیا از معادن جنوب استرالیا کشف شد. این سنگ در طول میلیون ها سال و از فسیل دایناسورهای مدفون در گل و لای زمین تشکیل شده است.

رونمایی از گرانقیمت ترین سنگ دنیا سنگ افرا یا اوپال

گرانقیمت ترین سنگ دنیا رونمایی شد .این سنگ گرانقیمت ، سنگ شماره 1 باارزش ترین سنگهای جهان است که شامل 10 سنگ قیمتی مختلف می شود. سنگ افرا یا همان اوپال سیاه با رنگهای رنگین کمانی به راحتی از سنگهای قیمتی دیگر جدا می شود و شناخت این نوع سنگ کار مشکلی نیست.

سنگ افرا سیاه

آمار نشان می دهد که 97% از سنگهای افرا یا همان اوپال گرانبها از معادن استرالیا کشف می شوند. این سنگ که به افرا مشکی اوپال شهرت دارد قیمتی بالغ بر یک میلیون دلار دارد.

سنگ اوپال

بسیاری از کارشناسان جواهرات قیمتی معتقدند که این سنگ در طول میلیون ها سال و از فسیل دایناسورهای مدفون در گل و لای زمین تشکیل شده است.

سنگ اوپال سیاه

دستبند سنگ اوپال

 جان دانستون، معدنچی زغال سنگ معادن جنوب استرالیا در مورد کشف این سنگ  گفت:این سنگ افرا یا همان اوپال به طور کاملا شگفت انگیزی براق و مملو از رنگ های متنوعی است و به همین دلیل آن را به نام رنگین کمان خالص نامگذاری کرده ایم. طبق محاسبات انجام شده توسط متخصصان سنگ شناسی قیمت این جواهر نایاب بیش از یک میلیون دلار برآورد شده است.

** تصاویر تزیینی هستند.

گرانقیمت ترین سنگ اوپال (افرا) دنیا رونمایی شد

4.3159
این مطلب مفید بود ؟13722
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی