لوازم خانگی

اظهرنظر وزیر صمت درباره گران شدن لوازم خانگی

تاریخ انتشار : 12 مرداد 1401کد مطلب : 5451زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون صنایع عمومی وزیر صمت درباره آینده قیمت لوازم خانگی گفت: در حال حاضر روال عادی است و افزایش قیمت لوازم خانگی به صلاح نیست.

خبرآنلاین : معاون وزیر صمت با بیان اینکه لوازم خانگی گران نمی شود، گفت:قیمت ها باید به گونه ای باشد که کالاها قابلیت صادرات پیدا کنند؛ در صورت گرانی نه تنها بازار داخل بلکه بازار خارج هم از دست می رود.

محمدمهدی برادران در مورد تغییر قیمت لوازم خانگی، با بیان اینکه در حال حاضر بازار لوازم خانگی رقابتی است، اظهار کرد:بر خلاف اینکه گاهی اوقات قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد اما تولیدکنندگان کمترین افزایش قیمت را نسبت به سایر صنایع اعمال کرده اند. بازار رقابتی است و فعالان این حوزه در همین بازار در حال کار هستند و مشکل خاصی هم وجود ندارد.

معاون صنایع عمومی وزیر صمت افزود:تولید و عرضه اجناس با کمترین مشکل در حال انجام است و حتی اخیراً برخی از تولیدکنندگان بزرگ برای فروش کالاهای خود تخفیفاتی نیز در نظر گرفته اند؛ به عنوان نمونه یکی از تولیدکنندگان بزرگ یخچال‌های ساید خود را با تخفیف و در حجم انبوه به بازار عرضه کرده است. تولیدکنندگان دیگر هم طرح های خاص برای ارائه کالا با تخفیف دارند تا سهم بازار را بگیرند.

ستاد تنظیم بازار به دنبال افزایش قیمت لوازم خانگی نیست

وی در مورد اینکه آیا ستاد تنظیم بازار مصوبه ای برای افزایش قیمت لوازم خانگی دارد یا خیر، گفت:ستاد تنظیم بازار به دنبال افزایش قیمت لوازم خانگی نیست و مصوبه ای در این زمینه نداشته ایم.

برادران تصریح کرد:حتی در برخی موارد که ما اجازه افزایش قیمت دادیم، به دلیل رقابتی بودن بازار خود تولیدکنندگان تمایلی به افزاشی قیمت نداشتند زیرا تا یک حدی می توان قیمت را بالا برد و مردم نمی توانند هزینه کنند.

افزایش قیمت به صلاح نیست

معاون صنایع عمومی وزیر صمت افزود:از سویی دیگر قیمت ها باید به گونه ای باشد که بتوان بازار هدف صادراتی تعریف و کالاها را به کشورهای دیگر نیز صادر کرد. در حال حاضر تلاش ما بر این است که قیمت ها به گونه ای باشد که کالا قابلیت صادرات پیدا کنند و در کشورهای منطقه حضور فعالی داشته باشیم. اگر قیمت ها غیرمنطقی افزایش یابد بازار داخلی را هم از دست می دهیم چه برسد به بازارهای خارجی.

برادران تاکید کرد:روال عادی است و افزایش قیمت لوازم خانگی به صلاح نیست.

انتهای پیام /

اظهرنظر وزیر صمت درباره گران شدن لوازم خانگی

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : لوازم خانگی
وبگردی