گرد و خاک

گرد و خاک دوباره کشور را فرا می‌گیرد

تاریخ انتشار : 22 فروردین 1401کد مطلب : 8513زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل پیش‌ بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سه‌شنبه و چهارشنبه، افزایش وزش باد در عراق، سبب خیزش گرد و خاک و انتقال آن به برخی از مناطق کشور می‌شود.

مهر:صادق ضیائیان، با بیان اینکه روز دوشنبه 22 فروردین، در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است و فقط در شمال خراسان رضوی رگبار و وزش باد پیش بینی می‌شود، افزود:امروز همچنین در دامنه جنوبی البرز در استان های تهران و البرز وزش باد نسبتاً شدیدی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه امروز در نوار جنوبی کشور وزش باد شدید پدیده غالب جوی خواهد بود، گفت:از روز سه‌شنبه تا روز جمعه، گذر متناوب امواج تراز میانی جو از کشور پیش بینی می‌شود، که بر این اساس از سه‌شنبه رگبار و رعد و برق در ارتفاعات و مناطقی از زاگرس مرکزی و جنوبی واقع در غرب و جنوب‌غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود:روز سه‌شنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد گرم جنوبی و افزایش موقت دما بین 8 تا 15 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

ضیائیان افزود:روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در دامنه‌های جنوبی رشته کوه البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین افزایش وزش باد روی کشور عراق سبب خیزش گرد و خاک و انتقال آن به غرب و شمال‌غرب کشور و با غلظت کمتر به دامنه‌های جنوبی البرز می‌شود و کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت:آسمان تهران امروز صاف گاهی با وزش باد و در ساعات بعدازظهر باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/م

گرد و خاک دوباره کشور را فرا می‌گیرد

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی