گرد و غبار

گرد و غبار در استان های مرزی غرب کشور

تاریخ انتشار : 17 شهریور 1401کد مطلب : 28058زمان مطالعه : 2 دقیقه
مرکز و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش گرد و غبار در استان های مرزی غرب کشور خبر داد.

مهر:بر اساس نقشه‌های پیش یابی برای روز پنجشنبه (17 شهریور) در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال آذربایجان شرقی، ابرناکی، بارش باران و وزش باد پیش بینی می‌شود.

همچنین در ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و غرب اصفهان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

برای روز جمعه (18 شهریور) این وضعیت در این مناطق ادامه خواهد داشت و در روز شنبه (19 شهریور) با تقویت جریانات شمالی بر روی دریای خزر بارش در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و گستره بارش مناطقی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی را فرامی گیرد و در این روز دریای خزر مواج است.

برای بعد از ظهر یکشنبه (20 شهریور) از شدت بارش در مناطق فوق الذکر کاسته می‌شود در روز دوشنبه 21 شهریور فقط در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد و در استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان وزش باد افزایش می‌یابد و قابل ذکر است که طی روز پنجشنبه (17 شهریور) در استان‌های مرزی در غرب و جنوب کشور گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود و در مناطق ساحلی استان هرمزگان و تنگه هرمز دریا مواج و متلاطم است.

همچنین از روز جمعه (18 شهریور) وزش باد در نوار شرقی کشور تشدید می‌شود و در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

اهواز با دمای 44 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با 18 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

آسمان تهران برای روز پنجشنبه (17 شهریور) صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود که در این روز حداکثر دمای تهران 35 درجه و حداقل 22 درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان تهران در روز جمعه 18 شهریور صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود که بیشترین دما 35 و کمترین دما 23 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/م

گرد و غبار در استان های مرزی غرب کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی