گردنه گدوک

کولاک گردنه گدوک فیروزکوه را بست

تاریخ انتشار : 4 فروردین 1399کد مطلب : 67638زمان مطالعه : 1 دقیقه
فرماندار فیروزکوه اعلام کرد: به دلیل بارش شدید برف، کولاک و یخبندان، گردنه گدوک از بامداد امروز مسدود شد و تردد در محورهای شهرستان بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

مسدود شدن گردنه گدوک فیروزکوه

ایرنا:مهدی یوسفی جمارانی بامداد دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت:به منظور حفظ جان مسافران و پیشگیری از حوادث احتمالی با هماهنگی پلیس راهور، تردد خودروها بدون زنجیر چرخ ممنوع است. 

وی با بیان اینکه عوامل راهداری در حال نمک پاشی و ایمن سازی محورهای مواصلاتی هستند، تاکید کرد:مردم در شرایط فعلی از هرگونه سفر غیرضروری به خصوص بدون زنجیر چرخ در محورهای فیروزکوه خودداری کنند. 

این مقام مسئول افزود:️ برف و کولاک در محورهای مواصلاتی این شهرستان، موجب کاهش دید افقی شده است و همین امر باعث شده تردد در راه های اصلی به کندی صورت گیرد. 

یوسفی جمارانی با اشاره به آماده باش ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت:تیم های عملیاتی راهداری و امدادی هلال احمر نیز با ظرفیت 100 درصدی در کلیه مسیرها مستقر و در آماده باش کامل به سر می برند. 

گردنه گدوک در 15 کیلومتری شرق شهرستان فیروزکوه و مرز استان تهران و مازندران قرار دارد. این منطقه به دلیل ارتفاع زیاد و کوهستانی بودن در بسیاری از روزهای سال دمای بسیار پائینی را تجربه کرده و غرق در برف و کولاک و مه می شود.

انتهای پیام/م

کولاک گردنه گدوک فیروزکوه را بست

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
وبگردی