فال حافظ

نحوه فال حافظ گرفتن واقعی به صورت آنلاین

کد مطلب : 37207تعداد نظرات : 16 نظرزمان مطالعه : 6 دقیقه
برای شما خواهیم گفت که به چه روشی می شود به آسانی فال حافظ آنلاین گرفت و آن را تفسیر نیز نمود.

چگونه فال حافظ بگیریم

حتما طریقه گرفتن فال حافظ از دیوان او را می دانید و شاید از افرادی هستید که گاهی که دلتان می گیرد تفعلی می زنید. برای بعضی افراد نیز دیوان حافظ حکم رفیق گرمابه و گلستان شان را دارد و همیشه یک دیوان کوچک به همراه دارند.

برخی افراد را نیز از فرط علاقه به حافظ می توان مجموعه دار انواع دیوان حافظ در شکل و اندازه های مختلف دانست. به هر حال یک بار دیگر طریقه گرفتن فال حافظ را برایتان می گوییم.

آداب گرفتن فال

چگونه برای فال نیت کنیم

نیت فال، مهمترین بخش ماجراست. اگر به فال و این جور چیزها اعتقاد ندارید، خب از اول بگویید و وقت خودتان و خواجه را تلف نکنید. خودتان باشید، یکی بیاید سراغتان و هی الکی بگوید کارتان دارد، عصبانی نمی شوید؟ این است که آدم نباید تن مرده را توی گور بلرزاند. کاری ندارید، بفرمایید.

اگر هم کاری دارید، سوالی دارید، خب درست نیت کنید. نیت هایتان نباید چیزهای واضح باشد. همه می دانیم که الان اگر کسی پولش به خرید خانه برسد و نخرد، حماقت کرده. اینکه دیگر فال زدن ندارد. از آن طرف سوال های کلی و فضایی درباره چیستی و چرایی هم نپرسید و مثل اقبال لاهوری درنیایید که «پس چه باید کرد ای اقوام شرق؟» راجع به یک موضوع مشخص و معین نیت کنید، مثلا اینکه آخر و عاقبت فلان کار چطوری می شود؟ آیا انجام فلان کار خوب است؟ یا یک همچو چیزهایی.

فال حافظ

گرفتن فال حافظ

فاتحه برای حافظ

از قدیم گفته اند بی مایه فطیر است. اگر جواب درست می خواهید، لب بجنبانید و یک فاتحه برای خواجه بخوانید. بعضی ها حتی نذر هم می کنند که مثلا اگر این فال گره از کارشان باز کند، برای مزار خواجه شمع ببرند، بعضی ها هم نبات می برند سر خاک خواجه و بین حاضران قسمت می کنند.

 

قسم حافظ به عزیزانش

نیت کردید، فاتحه هم دادید، حالا کتاب به دست می خواهید فال بگیرید. جزو اعمال این قست، قسم دادن خواجه است تا توی رودربایستی بماند و یک جواب واضح تری بدهد. معمولا صیغه قسم به این صورت جاری می شود:«ای خواجه حافظ شیرازی، تو که دانای هر رازی، آینده ما را خوب بنوازی» لابلای اینها، می توانید چیزهای هم قافیه دیگری هم بگذارید؛ مثلا بعضی ها برای زیاد کردن پیاز داغ قسم، پای رفیق خواجه، یعنی شاه شجاع (یکی از حکام شیراز که معاصر خواجه بوده) را هم وسط می کشند و می گویند:«به حق یارت، آن شاه غازی» (غزاکننده، جنگجو) اما بیشتری ها، مساله را ناموسی می کنند و می گویند:«به شاخ نباتت که بهش می نازی». شما هم خواستید می توانید اضافه کنید، کی به کی است؟

 فال حافظ شیرازی

فال حافظ

سرکتاب

بعد از انجام سه مرحله بالا، می رسیم به خود شعر خواجه. الان روش هایی نظیر استفاده از پرنده معتاد، کلیک در سایت ها مد شده است. لکن روش سنتی «کس نخارد پشت من / جز ناخن انگشت من» هنوز هم جواب می دهد مثل بنز.

 

کافی است قبل از خاراندن پشت، ناخن زحمتکش را لای صفحات کتاب ببرید تا شانسکی یک صفحه ای باز شود، نیازی به بچه نابالغ و این حرف ها هم نیست. طبق قانون احتمالات، هر کسی سر کتاب باز کند، همان شانسی را برای انتخاب یک غزل خاص داردکه شما دارید. فقط یادتان باشد که طبق سنت با دیوان پاره یا ناقص نباید فال گرفت.

 

گرفتن فال حافظ

طبق سنت، از بین آن دو صفحه ای که انگشت مبارک بینشان گیر کرده، باید صفحه سمت راستی را انتخاب کنید. غزل بالای صفحه راست، جواب شماست. غزل اگر از ابتدای صفحه آمده که چه بهتر، وگرنه می رویم به صفحه قبل و ابیات ابتدایی غزل را از آنجا می خوانیم. توی مجموعه ابیات این غزل، یک یا چند بیت به نیت شما ربط دارد. باید آنها را پیدا کنید.

اگر پیدا شد که چه بهتر، اگر نشد هم نگران نباشید. بروید به غزل بعدی (یعنی دومین غزل توی صفحه دست راست). یکی از بیت های 1، 3 یا 5 این غزل دومی «شاهد» فال شما هستند. یعنی مطالب غزل قبلی را دوباره تایید و تکرار می کنند.

یادتان باشد که هی دوباره و سه باره برای یک چیز فال نگیرید. درست است که خواجه سرش صبر است و دلش دریا اما توجه داشته باشید که ایشان معمولا سرش خیلی شلوغ است. همان غزل اولی را بخوانید و لطفا سایر شماره های سازمان را اشغال نفرمایید.

دیوان حافظ

دیوان حافظ

چطور جواب فال خودمان را تفسیر کنیم؟


توی گرفتن فال حافظ، مهم درک و دریافتی است که خودشما از آن شعر دارید. درست مثل مشورت است.


ممکن است یک حرف واحد را دو نفر مختلف، دو جور متفاوت بفهمند. چه برسد به شعر خواجه که معمولا چند وجهی و پر از معانی مختلف هم هست. این است که موقع فال، باید خودتان شعر را بخوانید (یا بشنوید) بعد خودتان به آن فکر کنید و با درک و دریافت خودتان، جواب را پیدا کنید. می پرسید چطوری؟ اینطوری:

 فال حافظ روزانه

فال حافظ روزانه

1- گاهی هست که توی شعر اشارات واضحی دارد که این کار / نیت خوب است یا نه. مثلا اگر فالتان، غزل «دیدم به خواب خوش که به دستم پیاله بود» آمد، تویش این بیت هست:

از دست برده بود خمار غمم سحر                           دولت مساعد آمد و می در پیاله بود

خیلی واضح خواجه دارد می گوید وقت و بخت برای انجام این کار، جفت است و برو جلو خودم هوایت را دارم و دمت گرم و این حرف ها ولی اگر کتاب را باز کردید آمد که «قراری کرده ام با می فروشان / که روز غم بجز ساغر نگیرم» متاسفانه کارتان تمام است.

 

2- حالا اگر جوابتان خیلی واضح توی شعر نبود، راهش این است که به لغات و افعالی که توی شعر به کار برده شده دقت کنید. ببینید هیچ چیزی هست که به موضوع نیت شما ربط داشته باشد؟ مثلا اگر درباره خانه خرید در فلان محله مشورت خواسته اید، افعالی مثل خریدن و فروختن و ساختن و خراب کردن، لغاتی نظیر در و دیوار و داربست و حتی چیزهایی نظیر نشستن و خوابیدن (کارهایی که در خانه انجام می دهیم) می تواند به نیت شما مربوط باشد. بعد از پیدا کردن این قسمت های مرتبط، به مثبت یا منفی بودن فعل مربوطه توجه کنید.

 حافظ شیرازی

فال حافظ - لسان الغیب

جواب معلوم می شود. مثلا با همان نیت اگر غزل «بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد» آمد، هول نکنید که خواجه چرا به مشاوره اقتصادی شما جواب عاشقانه داده! توی غزل بگردید، می توانیداین بیت را پیدا کنید:

ز سرو قد دلجویت مکن محروم چشمم را                           بدین سرچشمه اش بنشان که خوش آبی روان دارد

توی مصرع دوم معلوم می شود که محله مورد نظر، چشم خواجه را گرفته. (تازه توی غزل، اشارات واضحی مثل این هم هست:«به فتراک ار همی بندی خدا را زود صیدم کن / که آفت هاست در تاخیر و طالب را زیان دارد» عرض نکردیم موضوعاتی مثل ضرورت خریدن هر چه سریع تر را خواجه حافظ هم می داند؟)

3- یک روش دیگر برای درک معنا و منظور فالتان، توجه به تصاویری است که خواجه در شعرش ساخته است. مثلا سر کتاب را باز می کنید و این بیت می آید:

گفتم خوشا هوایی کز باغ حسن خیزد                                     گفتا خنک نسیمی کز کوی دلبر آید

. بیت همینجوری هم داد می زند که مثبت است، چون دوتا کلمه «خوشا» و «خُنُک» تویش آمده اما به جز این، خواجه دارد یک تصویری هم به شما می دهد:نسیمی که از توی یک باغ می آید قطع می شود و باد از سمت شهر می وزد. اینجایش دیگر یک خرده شبیه حرف های فروید و یونگ است. باید به این تصویر فکر کنید و ببینید این تصویر چی به یادشما می آورد.

کل طالع بینی چینی (یی چینگ) همینطوری است:تصویری به شما می دهد، مثلا کوه بالای سر رودخانه و صاحب فال باید از دقت در این تصویر به معنای فالش پی ببرد. راهش خیلی توضیح دادنی نیست. مثل دیدن تصاویر سه بعدی است. توی یک لحظه ممکن است همه چیز برایتان واضح بشود. یک چند باری امتحان کنید، خودتان متوجه می شوید این روش چطور کار می کند.

نحوه فال حافظ گرفتن واقعی به صورت آنلاین

4.11774
این مطلب مفید بود ؟1453321
منبع : نمناک - / ک
16 نظر به ثبت رسیده است
لیلی1397-02-10
فقط با فال گرفتن خودمان را گول میزنیم اما بازم خوب بود
1311
ﻧﻬﺎﻝ1396-08-03
ﺧﻴﻠﻲ ﺧﻮﺏ ﺑﻮﺩ
71
ﺳﻴﻤﺎ 1396-08-03
ﺧﻴﻠﻲ ﻋﺎﻟﻲ ﺑﻮﺩ ﻭاﻗﻌﺎ ﻫﻤﺶ ﺭاﺳﺖ اﺳﺖ
120
maya1396-06-19
شما واقعا راست می فر مایی
124
ن ن 1396-03-28
سلام به نظرم خوبه لاقل با این فال ها ادم امیدوار میشه.
140
فائزه 1396-03-21
به نظرم فال حافظ خوبه ولی بعضی وقتا درست در میاد بازم به هر حال ممنونم
132
آیرین1396-02-09
عالی بود
136
م 1395-12-08
واقعا عالی بود
143
فاطمه1395-12-07
نحوه آموزش فال گرفتن حافظ عالی بود
155
نهال1395-10-22
خیلی مفید بود درضمن شوخ طبعی نویسنده قابل ستایشه
168
سارا1395-10-21
سفره دلتون گرم .زندگی وخوشبختی در گرو تلاش وتکیه بر خداوند هست واین شعرها وفالها فقط انرژی مثبت برای تلاش مضاعف .الهی همه ی هموطنهای ایرانی همیشه وهمه جا تنشون سالم ودلشون شاد باشه .الهی امین
213
Sajjad1397-07-09
Chra dokhtar khob
112
عاطفه1395-09-21
حالم بد تر میشع
2417
میهمان1395-07-20
خوب حالا که چی فالمون فهمیدیم چیکار میتونیم بکنیم بازم باید همین زندگی رو بکنیم والا.....
4614
رضا1395-07-07
ممنون ومتشکر بازبانی شیرین وساده،موضوع فال را مفید وقابل استفاده بیان فرموده اید. به ناامیدی ازاین در مرو بزن فالی بودکه قرعه ی دولت کف شما افتد
3013
زیور1400-09-01
خیلی عالی بود بیشترش واقعی بود
20
وبگردی