گم شدن گوشی
اگر گوشی خود را به تازگی گم کرده اید و یا توسط افراد سارق، دزدیده شده است، می توانید با استفاده از چند مرحله ساده، اقدام به گوشی دزدیده شده خود نمایید.

روش های ردیابی گوشی دزدیده شده

دزدیده شدن گوشی این روزها یکی از اتفاقات عادی و روزانه توسط برخی افراد سارق، به میزان زیادی افزایش یافته است. این در حالی است که اطلاعات شخصی هر یک از ما شاید در برابر ارزش مادی گوشی، چندین برابر بیشتر باشد. اما گاهی اوقات این امکان وجود دارد که گوشی ما بنابر هر دلیلی گم شود و با انجام هر کاری که از دستمان بر می آید، نتوانیم اقدام به پیدا کردن آن کنیم. در نتیجه اطلاعات گوشی شما به دست افراد سارق خواهد افتاد. از این رو اگر با چنین مشکلاتی روبرو شده اید، در ادامه به‌صورت مرحله به مرحله شما را با نحوه پیدا کردن گوشی دزدیده شده و گم شده آشنا خواهیم ساخت. همراه ما باشید.

مرحله اول؛ مراجعه به نزدیک ترین اداره پلیس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به نزدیک ترین اداره پلیس محل زندگی خود مراجعه کنید و گزارشی مبتنی بر گم شدن یا دزدیده شدن گوشی خود دهید. همچنین اگر گوشی شما دزدیده شده است، در محله ای که چنین اتفاقی رخ داده است، طبیعتا باید یک یا دو دوربین مداربسته وجود داشته باشد. از این رو با مالکان این دوربین های مداربسته، صحبت کنید تا فیلمی که از سارقان ضبط کرده است را برای شما آماده کند و شما نیز به اداره پلیس و پرونده خود ضمیمه کنید. احتمالا وسیله نقلیه این افراد هم، دزدی باشد، اما بدون شک آنها توسط پلیس شهر، دستگیر خواهند شد و فیلم می تواند در پرونده شما عامل مهم و تعیین کننده باشد.

اداره پلیس

مرحله دوم؛ ثبت نام در وب سایت همیاب 24

بعد از آنکه سیم کارت های موجود خود را که در گوشی دزدیده شده یا گم شده را از طریق دفاتر امور مشترکین، اصطلاحا سوزاندید و سیم کارت خود را مجددا دریافت کردید، می بایست به وب سایت همیاب 24 مراجعه کنید و با ایجاد حساب کاربری و همچنین وارد کردن کد IEMI موجود بر روی کارتن گوشی، درخواست پیدا کردن گوشی خود را بدهید. اما کارکرد این وب سایت چگونه است؟ زمانیکه شما اطلاعات اصلی گوشی را در این وب سایت وارد می کنید، اگر فرد سارق سیم کارت جدیدی را در گوشی شما وارد کند، فورا به شما پیامکی از جانب همیاب 24 ارسال خواهد شد که گوشی شما پیدا شده است.

همیاب 24

اما متأسفانه اکثر دزدی هایی که رخ میدهند، فرد سارق به هیچ وجه گوشی را استفاده نمی کند! بدین معنا که هیچ سیم کارتی در داخل آن قرار نمی دهند. آنها اکثرا گوشی را به اصطلاح اوراق می کنند و گوشی که شاید 10 میلیون تومان قیمت آن باشد، به قیمت 3 میلیون تومان و حتی کمتر نیز به‌صورت اوراق شده به فروش خواهند رساند.

مرحله سوم؛ پیدا کردن گوشی با حساب گوگل

اما اگر در حین دزده شدن یا گم شدن گوشی، اینترنت یا داده های شما روشن می باشند، امکان پیدا کردن گوشی شما زیاد می باشد. یکی از راه هایی که خیلی ساده می توانید از طریق آن اقدام کنید، استفاده از حساب گوگل شما می باشد. از این رو ابتدا وارد google.com شوید و سپس اطلاعات حساب کاربری گوگل خود را وارد کنید. هم اکنون می توانید موقعیت جغرافیایی دقیق گوشی خود را مشاهده کنید که تصویر ذیل گویای این قابلیت می باشد. در سمت چپ تصویر، قابلیت هایی درج شده اند که شما به ترتیب با استفاده از آنها می توانید اقدام به اجرای موزیک، قفل کردن گوشی و همچنین حذف کردن تمام داده های گوشی کنید.

پیدا کردن گوشی

مرحله چهارم؛ پیدا کردن گوشی دزدیده شده سامسونگ

جدای از ابزار گوگل برای پیدا کردن گوشی، کمپانی سامسونگ سرویسی را برای عموم کاربران خود تهیه کرده است که دارندگان گوشی های سامسونگ می توانند از طریق آن، گوشی گم شده یا دزدیده شده خود را پیدا کنند. از این رو ابتدا وارد findmymobile.samsung شوید و سپس اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کنید. هم اکنون می توانید اطلاعات جغرافیایی گوشی خود را مشاهده کنید. همچنین از طریق این ابزار می توانید به اطلاعات مهمی از گوشی خود دست پیدا کنید. برای مثال می توانید گوشی را قفل کنید و یا تمام اطلاعات گوشی را تنها با یک کلیک حذف کنید.

حساب سامسونگ

مرحله پنجم؛ پیدا کردن گوشی گم شده آیفون

اما اگر گوشی آیفون دارید و به تازگی گم شده است، می توانید از قابلیت Find My iPhone استفاده کنید که اطلاعات حساب کاربری خود را ابتدا در آن وارد می کنید و سپس موقعیت جغرافیایی گوشی شما را نشان خواهد داد.

ترفند هایی برای پیدا کردن گوشی گم یا دزدیده شده

3.1145
این مطلب مفید بود ؟9055
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی