گوش پاک کن
استفاده از گوش پاک کن اگر چه روشی معمول به حساب می آید، اما به هیچ عنوان یک روش علمی نیست.

گوش پاک کن به هیچ عنوان یک روش علمی نیست

جرم گوش از ترشحات طبیعی و ضروری بدن محسوب می شود که از گوش مراقبت کرده و وجود این جرم برای حفظ نرمی و سلامت مجرای گوش خارجی لازم است. کسانی که سعی می کنند گوش خود را به طور مداوم تمیز کنند، ممکن است مشکلاتی را برای گوش خود ایجاد کنند، چون پوست کانال گوش و همین طور پرده گوش از ظریف ترین نقاط پوستی بدن به شمار می آیند. بنابراین ضروری است که نسبت به این بخش از بدن حساس تر باشیم. استفاده از گوش پاک کن اگر چه روشی معمول به حساب می آید، اما به هیچ عنوان یک روش علمی نیست.

جرم گوش که به آن موم نیز گفته می شود، ترکیبی از چربی، سلول های پوستی جدا شده از داخل گوش و ترشحات غدد ترشح کننده گوش در کانال گوش خارجی است. برای تمیز کردن گوش نباید چیزی داخل گوشتان فرو کنید، زیرا گوش ها خودشان با موادی که ترشح می کنند، نقش پاکیزگی گوش را بر عهده دارند.

برای خاراندن گوش یا خارج کردن جرم گوش، گوش پاک کن، سنجاق، انگشت دست و هر چیز دیگری را وارد گوشتان نکنید، زیرا با این کار جرم را بیشتر به سمت داخل گوش هل می دهید که می تواند گوش را کیپ کند و شنوایی شما کم شود. از جمله عواملی که نشان دهنده پر شدن گوش از جرم است می توان به درد گوش و احساس کیپ بودن گوش، کاهش شنوایی، صدای وز وز در گوش و خارش و خروج ترشحات از گوش اشاره کرد.

 

گوش پاک کن

استفاده از گوش پاک کن خوب است؟

جرم گوش تا زمانی که باعث انسداد کامل کانال گوش نشود، افت شنوایی به همراه ندارد و حتی ممکن است فرد متوجه پر شدن گوشش نشود، اما هنگامی که انسداد کانال کامل شد، فرد متوجه کیپ شدن گوش و افت شنوایی می شود. معمولاً این اتفاق در زمان استحمام ایجاد می شود، زیرا ورود آب به داخل کانال گوش باعث حجیم تر شدن جرم گوش موجود در کانال گوش می شود.

گوش پاک کن روش مناسبی برای تمیز کردن گوش است؟

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
برچسب : گوش
وبگردی