تینا آخوندتبار

مقصد تعطیلات عید تینا آخوندتبار بازیگر زن بوکسور

تاریخ انتشار : 27 اسفند 1395کد مطلب : 46317زمان مطالعه : 5 دقیقه
تینا آخوندتبار بازیگر زن جوان کشورمان علاقه زیادی به ورزش بوکس دارد و قرار است تعطیلات عید نوروز را در کمپ تمرینی تایلند بگذراند.

ناگفته های تینا آخوندتبار از بوکس و زندگی شخصی اش

تینا آخوندتبار بازیگر زن جوان کشورمان یکی از ورزشکاران موفق در بوکس است و دلبستگی زیادی به این حرفه دارد . تینا آخوندتبار بازیگری را با فیلم طلاق به سبک ایرانی در سال 1388 آغاز کرد به همین بهانه گفتگویی با این هنرمند جوان انجام دادیم که توصیه میکنیم خواندنش را از دست ندهید.

تینا آخوندتبار بازیگر زن مشهور ایرانی، دخترشاد و سرزنده سینما و تلویزیون قبل از شروع تعطیلات نوروزی برای تمرین راهی تایلند شد تا در کمپ تمرینی بر تجربیات خود بیفزاید. قبل از سفرش او را پای سفره سین جیم های نوروزی نشاندیم .

تینا آخوندتبار بازیگر زن مشهور ایرانی، دخترشاد و سرزنده سینما و تلویزیون قبل از شروع تعطیلات نوروزی برای تمرین راهی تایلند شد تا در کمپ تمرینی بر تجربیات خود بیفزاید. قبل از سفرش او را پای سفره سین جیم های نوروزی نشاندیم .

گفت وگوی عیدانه با تینا آخوندتبار بازیگر  زن بوکسور 

* نوروز یعنی چه؟
یعنی شروع دوباره، یک سال بزرگترشدن و بزرگتربه زندگی و اتفاقات زندگی نگاه کردن، پخته تر شدن و از اتفاقات سال های گذشته درس گرفتن.
* کدام سین سفره هفت سین را دوست داری؟
سبزه
* چرا؟
چون با خودش سعادت و سلامتی می آورد و بدون سلامت روح و جسم از هـیچ سینی نمی شود لذت برد. تینا آخوندتبار

تینا آخوندتبار بازیگر زن جوان و بوکسور موفق کشورمان

* تعطیلات عید را کجا هستید؟
کمپ تایلند و مشغول تمرین . چون تصمیم گرفته ام خودم را ثابت کنم و معتقدم فعل خواستن فقط به حرف زدن نیست بلکه باید درعمل نشان داد.
* برای سال تحویل چه برنامه ای دارید؟
تو طبیعت برنامه سال جدیدم را می نویسم .
* ازعملکردت درسال 95 راضی بودی؟
سال 95 سالِ مهمی برای من و زندگیم بود . سالی که مسیر زندگی من عوض شد سالی که من با خودم و فلسفه زندگیم آشنا شدم و فهمیدم انسان با داشتن روح خدا درونش به هر چیزی که فکر کند با کمک کائنات به آن می رسد. با اینکه کار سینما نکردم ولی کارهای مهمتری انجام دادم و بیشتر به خودم و توانایی هایم رسیدم.
* عمو نوروز بهتره یا حاجی فیروز؟
هر دو خوبند، حاجی فیروز نویددهنده و عمو نوروز آغاز کننده سال نو، به همین خاطر هر دو را به یک اندازه دوست دارم.
* اولین تماس تلفنی برای تبریک گفتن عید را با چه کسی می گیرید؟
با پدرم و خانواده ام تا هم سال نو را تبریک بگویم و هم به آنها بگویم دوستشان دارم.
* بهترین خاطره دوران کودکی ات را به یاد داری؟
«با خنده» بله، شکستن قلکم که یک سال طول کشیده بود پول جمع کنم و لباس عید بخرم. ٧ سالم بود و یک سال تموم همه پول هایم را جمع کردم تا لباس عید بخرم اما ٢ روز قبل از عید آن را شکستم ولی نصفی از پول هایم را موریانه خورده بود.

* هنگام سال نو دلت بیشتر برای چه کسی تنگ می شود ؟
برای مادرم، چون اولین سالی است که پیش مان نیست.
* درتایلند سفره هفت سین می چینید؟
سال قبل درخانه و کنار خانواده بودم . ولی امسال تنهایم و شاید برای چیدن سفره هفت سین تنبلی کنم، البته اگردوستانم بیایند شرایط فرق می کند و سفره هفت سین درست می کنیم.
* وقتی کودک بودی درایام عید چه آرزویی داشتید؟
همیشه آرزوی خوردن شیرینی، شکلات، آجیل و عیدی گرفتن . دوست داشتم ازبزرگترها عیدی بگیرم.
* سال خروس را چطور می بینید؟
باید سال خوبی باشد. از خروس سحرخیزی را یاد گرفتم فکر کنم من یک سال جلوتر از سال بودم. چون برای رسیدن به کارهایم زودتر از همه بیدار می شدم.
* طعم زندگی را به چه میوه ای تشبیه می کنید؟
اگه درست زیستن را یاد بگیریم زندگی طعمی داره که تو هیچ میوه ای تجربه نکردیم شیرینی ای که مالِ خودشه و مثالی نداره .
* درباره برنامه های جدیدت حرف می زنید؟
اصولاً دوست دارم نتیجه کارم دیده شود تا درباره اش حرف بزنم چون معتقدم نتیجه همه حرف ها و زحمات در طول کار خودش را نشان می دهد.تینا آخوندتبار

تینا آخوندتبار بازیگر زن جوان و بوکسور موفق کشورمان

* پیام نوروزی؟
خدایا عشق را به زندگیمان و سرزمینمان جاری کن
* آشپزی که بلد هستید؟
«با خنده» بله ، از 13 سالگی آشپزی می کنم . قورمه سبزی و آبگوشت. آش خیلی خوبی هم درست می کنم.
* رابطه ات با موسیقی چطور است؟
خیلی خوب، خودم گیتارمی زنم و اصولاً موسیقی هایی که به من آرامش بده را گوش می کنم . ممکنه یک موسیقی که اصلاً خواننده اش را نشناسم بارها گوش کنم.
* امسال درفیلمی ایفای نقش نکردی؟
نه، ولی نقش جدیدی تو زندگی شخصی ام بازی کردم که عاشق اونم و حتماً یک روزی میبرمش جلوی دوربین.
* مهمترین اتفاق سینمایی سال 95 برای تو چه بود؟
به واسطه کلاس هایی که با استاد اصغرفرهادی داشتم توانستم از تجربیات ایشان در ساخت فیلم و نوشتن وقایع ریز زندگی استفاده کنم و هم با دریچه نگاهشون به کار و زندگی آشنا شوم. مهمترین رویداد سینمای ما ایشون هستند و به عنوان یک ایرانی به وجود ایشان افتخار می کنم.
* برای حفظ فیزیک وزن تان رژیم غذایی خاصی دارید؟
تغذیه ما به نوع زندگی و خانواده های مان بستگی دارد ؛ من از کودکی با خوردن خورش و برنج تغذیه شده ام. ولی وقتی به سن جوانی رسیدم و ورزش را به شکل جدی دنبال کردم متوجه شدم خوردن خورش های چرب و برنج برای بدن مضر است به همین خاطر سبزیجات و میوه را جایگزین این نوع غذاها کردم و درطول هفته شاید فقط یکی، دو بار از خورش یا غذاهایی به این شکل استفاده کنم.

* درباره سفر به کمپ تمرینی تایلند توضیح می دهید؟
به کمپ تایلند می روم تا با موی تای کاران تمرین کنم تا با تجربیات جدیدی که از بوکسورهای مطرح به دست می آورم سال جدید را شروع کنم و مسئولان یاری کنند و مجوز راه اندازی بوکس بانوان را صادر کنند تا بتوانم تجربیاتم را به بانوان علاقه مند انتقال دهم.
* به جز بوکس چه ورزش هایی را تجربه کرده ای؟
ورزش ابتدایی ام والیبال بود، دردانشگاه به خاطرحجم سنگین درس ها کمی از ورزش غافل شدم ولی همیشه عاشق تنیس بودم و مسابقاتش را دنبال می کردم . در کودکی شرایط رفتن به کلاس های تنیس را نداشتم اما وقتی این شرایط برایم مهیا شد لحظه ای تردید نکردم و الان هم سطح مربیانم تنیس بازی می کنم . حتی به خاطرتنیس ورزش های مختلف بدنسازی و آمادگی جسمانی را تجربه کردم.
* خیلی ها معتقدند که ورزش های رینگی ترویج خشونت است، نظر شما چیست؟
نمی دانم چرا وقتی اسم ورزش های رزمی به میان می آید اکثراً احساس می کنند که این ورزش ها دنیایی پرازخشم، جنگ، جدال و خشونت هستند. درحالی که واقعاً این طورنیست و به ورزشکاران این رشته ها آرامش می دهد.تینا آخوندتبار

تینا آخوندتبار بازیگر زن جوان و بوکسور موفق کشورمان

*در ورزش تنوع طلب هستید؟
من یک خردادی هستم و از تنوع لذت می برم . هر ورزشی را که نام ببرید من به آن پرداخته ام ولی روتین زندگی ام درحال حاضر بدنسازی، دو، موی تای، تنیس و بوکس است. البته درکناراین ها از ورزش هایی که با طبیعت سرو کار داشته باشند هم نمی گذرم ، مثلاً هرچند وقت یک بار با دوستان به توچال می رویم و در کنار ورزش از طبیعت لذت می بریم.

مقصد تعطیلات عید تینا آخوندتبار بازیگر زن بوکسور

3.113
این مطلب مفید بود ؟85
برگرفته از خبر ورزشی / م.ف
وبگردی