گیاهان آپارتمانی
نظافت برگ گیاهان آپارتمانی به آنها این اجازه را می دهد که به بهترین نحوتصفیه هوای منزل را انجام دهند. همچنین گردگیری برگها آنها را از ابتلا به بیماری ها و آفات محفوظ می دارد.

با گردگیری گیاهان آپارتمانی جانی دوباره به آن ها ببخشید

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که علاقه زیادی به نگهداری گیاهان آپارتمانی دارید باید بدانید این گیاهان نیز مانند دیگر وسایل خانه کثیف می شوند پس احتیاج به گردگیری و تمیز کردن دارند که ما در این مطلب شما را با نحوه گرد گیری گیاهان آپارتمانی آشنا می کنیم.

ترفندهایی برای گردگیری گیاهان آپارتمانی

اغلب کدبانوها هر روز به گیاهان آب می دهند و در وقت مناسب خاک را با کوددهی تقویت می کنند. اما باز هم هر روز شاهد زرد شدن برگ ها هستند. از علل مهم زرد شدن برگ ها نه کم آبی و نه کمبود تغذیه، که کمبود اکسیژن حاصل از تجمع گرد و غبار و تار عنکبوت است. این مشکل به خصوص در ماه های خشک سال، در زمستان شدیدتر است .

1 .گیاه را به جایی خارج از منزل، حمام یا پشت بام ببرید. روزی را انتخاب کنید که هوا ملایم است و آفتاب در شعاع ملایم می تابد. با استفاده از یک بطری اسپری تمام گرد و غبار روی برگ ها را بشویید. فراموش نکنید که زیر برگ هم مهم است. اگر منافذ زیر برگ بسته شود، اکسیژن رسانی مختل می شود. زیر برگ را هم تمیز کنید .

2 .نیروی اسپری مهم است. برگ بعضی گیاهان شکننده است، و توان فشار آب مستقیم اسپری را ندارد. برای مثال برگ بگونیا اصلا توان فشار تند را ندارد. اسپری را در فاصله ی دورتر و در حالت پخش کنندگی بیشتر تنظیم کنید. از سوی دیگر برای تمیز کردن برگ های شکننده، حتما کف یک دست را زیر برگ قرار دهید و با دست دیگر آن را تمیز کنید. بهتر است پس از شستشو، برگ با چکه کردن خشک شود . اجازه دهید پس از چند ساعت خشک شدن در هوای آزاد آنها را به منزل ببرید .

گیاهان آپارتمانی

گردگیری گیاهان آپارتمانی روشی موثر برای رشد گیاه

3 .برای تمیز کردن برگ های کلفت تر و پهن تر، استفاده از اسفنج توصیه می شود. برای تمیز شدن بهتر و براق شدن گیاه توصیه می شود که یک کاسه آب را به همراه یک فنجان شیر آماده کنید. اسفنج را در این محلول بزنید و روی تمامی برگ ها بکشید .

4 .اگر در یک منطقه ی گرم قرار دارید، می توانید از حمام هم استفاده کنید. گیاه را در حمام قرار دهید و دوش را در فاصله ای مناسب و با فشار ملایم روی برگ ها بگیرید. از پاک شدن تمام حشرات و گرد و غبار اطمینان حاصل کنید. بدین منظور، زیر برگ ها را حتما چک کنید. اجازه دهید گیاه در فضای حمام خشک شود و سپس آن را بیرون بیاورید .

یک روش دیگر برای تمیز کردن گیاهان آپارتمانی

1- ابتدا به گیاه خوب نگاه کنید .اگر خشک شده، خیلی کثیف بوده یا گردوغبار بیش از حد روی آن را گرفته باشد، ارزش تمیز کردن را ندارد. بهتر است آن را دور بیندازید .

2- در غیر این صورت ابتدا از گردگیر یا پارچه نم دار برای تمیز کردن برگ ها استفاده کنید .

 گیاهان آپارتمانی

 نحوه گردگیری گیاهان آپارتمانی

3- ¼ پیمانه آب گرم را با کمی شیر بدون چربی مخلوط کنید .هر کدام از برگ ها را جداگانه، با اسفنج و مخلوط حاصل تمیز کنید. از آن جا که حشرات در زیر برگ ها پنهان می شوند، تمیز کردن زیر برگ ها را فراموش نکنید .

4- برای نتیجه بهتر از مواد پاک کننده آماده مخصوص گیاهان آپارتمانی استفاده کنید .

5- برای جلوگیری از شکستن و آسیب دیدگی گیاه یک دست خود را زیر برگ قرار دهید و با دست دیگر آن را تمیز کنید .

6- برای براق شدن برگ ها هرگز از پارافین یا مواد براق کننده که منافذ برگ را می پوشانند، استفاده نکنید .

ترفندهای ساده و کاربردی برای گردگیری گیاهان آپارتمانی

4.729
این مطلب مفید بود ؟272
وبگردی