یادگیری در کودکی
یادگیری برخی موارد و رفتن به چند کلاس در سنین کودکی ضروریست و می توانند تاثیر مثبتی در آینده کودک و دوران بزرگسالی آن ها داشته باشند.

10 موردی که کودک باید در کودکی یاد بگیرد تا یک بزرگسال شاد شود

در سال های اول زندگی, کودک شما مقدار زیادی اطلاعات از محیط اطراف خود دریافت و آن را حفظ می کند، برخی می گویند مغز کودکان مانند اسفنج است و در دوران کودکی, آن ها اساس خود - تصویر و گفتار را تشکیل می دهند، به همین دلیل درس هایی هست که در سال های اولیه ضروری هستند تا کودک شما بتواند پایه ای برای کمک به بزرگسالی ایجاد کند که پیچیده تر هستند. ما در این بخش از رازهای تریبت کودک در نمناک لیستی از مهارت ها برای یادگیری در کودکی را برای شما ارائه کرده ایم که از سنین پایین به بهترین شکل می توانند به دست آیند و برای کودکان شما زمانی که بالغ می شوند، بسیار مفید خواهد بود.

10 موردی که کودک باید در کودکی یاد بگیرد تا یک بزرگ سال شاد شود

1. یاد گیری زبان دوم:

مطالعه نشان داد کودکانی که زبان دوم را می آموزند با سرعت بیشتری تغییر می کنند, حافظه بهتر و درک بهتری از زبان دارند، همچنین لازم به ذکر نیست که برقراری ارتباط در بخش های دیگر دنیا مشکلی برای کودک شما نخواهد بود و از داشتن انتخاب های شغلی بیشتر لذت خواهند برد، از آنجایی که این موضوع به اندازه کافی نیست, دانشمندان موسسه تحقیقاتی کانادا ثابت کرده اند که صحبت کردن زبان های دیگر به مغز کمک می کند تا شروع آلزایمر را به تاخیر بیندازد.

یادگیری در کودکی

فواید یادگیری زبان در کودکی

تاثیر یادگیری این موارد در کودکی بر بزرگسالی

2. یادگیری شنا :

انجام هر فعالیت فیزیکی به ما این امکان را می دهد که زندگی سالم تری داشته باشیم، چیزی که شنا انجام می دهد این است که علاوه بر مهارتی که می تواند زندگی کودک خود را در شرایط افراطی حفظ کند و یا در را به تجربیات مختلف باز کند, این است که اندام های آن ها را تقویت می کند و به آن ها کمک می کند تا هماهنگی خود را بهتر رشد دهند، یک مطالعه منتشر شده توسط مرکز ملی بیوتکنولوژی می گوید شنا به مغز شما کمک می کند که سالم بماند.

3.ساز زدن:

ژورنال علوم اعصاب یک مطالعه را منتشر کرد و در آن کشف شد که یادگیری نواختن یک آلت موسیقی مهارت های شنوایی را بهبود می بخشد و به تاخیر در زوال توانایی های مغز که طبیعی هستند, کمک می کند و به این دلیل است که وقتی ما ساز می زنیم، چندین سیستم مغز به طور همزمان مانند شنوایی, موتور و ادراک فعال باهم کار می کنند، وقتی کودک به یک بزرگ سال تبدیل می شود, آن ها توانایی بهتری برای برقراری ارتباط و ابراز خلاقانه خود دارند.

آینده کودکان

یادگیری ساز زدن از بهترین مهارت ها در کودکی

فواید یادگیری این مهارت ها در کودکی

4. بازیافت:

با بازیافت ما در مراقبت از سیاره مان و داشتن دنیایی بهتر برای نسل های بعد که یک مزیت بزرگ است, کمک می کنیم، اما بازیافت برای کودکان شما نیز خوب است, چون ثابت شده است که جدا کردن مواد قابل استفاده مجدد بار انگشتان, خلاقیت و نوآوری را تقویت می کند.

در نمناک بارها گفتیم که کودک شما می داند که برای اجرای ایده های خود نیازی به منابع گران قیمت ندارند، در برخی کشور ها, آموزش بازیافت در مدارس برای کمک به افزایش آگاهی ها درباره مصرف و مراقبت از محیط زیست تشویق می شود.

5. تمیز کاری:

نظم و بهداشت برای زندگی هر انسانی ضروری است، جدا از دلایل عملی, مانند هدایت یک زندگی سالم, به این دلیل مهم است که به ساختن فرآیندهای ذهنی موثر تر و سازمان یافته کمک می کند، در ژاپن, تمیز کردن کلاس و مدرسه خود بخشی از آموزش مدرسه است.

آموزش نظافت به کودکان

یادگیری نظافت و تمیزکاری در کودکی

چیزهایی که کودکان باید در کودکی یاد بگیرند

6.  انجام حرکات انعطاف پذیری:

مطالعه نشان داد که انجام این حرکات باعث بهبود عملکرد کودکان فعال می شود و به آن ها این امکان را می دهد که احساسات خود را از طریق بدن خود و با کمک موسیقی, خلاقیت, مهارت های اجتماعی, مهارت های حرکتی و عزت نفس تقویت کنند، حرکات انعطاف پذیری همچنین کودکان شما را به فرهنگ های مختلف نزدیک تر می کند و باعث می شود که آن ها متمایل به باز بودن را پیدا کنند و به بدن خود اعتماد داشته باشند.

7. حس جهت یابی:

تشویق رشد حس جهت یابی کودک برای مغز آن ها خوب است و به آن ها کمک می کند تا هر جا که هستند راحت تر رفتار کنند، مطالعه نشان می دهد که یک gps داخلی وجود دارد که شبکه را در نورون های ما ایجاد می کند, همانطور که یاد می گیریم, حس جهت یابی را تغذیه می کنیم و به مغز کمک می کنیم تا مسیرها را برنامه ریزی کرده و روند تصمیم گیری ما را بهبود بخشد.

8. انجام پخت و پز:

با آشپزی به همراه فرزندان, رابطه شان را با غذا بهبود می دهید، اگر آن ها را در آماده سازی یک غذا دخیل کنید, هنگام خوردن آنها با دقت تر می خورند و کم تر غذاهای ناسالم مصرف می کنند، آن ها با پیروی از یک دستورالعمل, اهمیت دستورها را یاد خواهند گرفت و هر عنصر تشکیل دهنده را با حواس خود بررسی خواهند کرد، نشان دهید هر غذا برای پخته شدن به چه کارهایی نیاز دارد و اگر کودکتان هنوز خیلی کوچک است, با چیزهای ساده شروع کنید تا از مشکلات و خراب کاری ها اجتناب کنید.

یادگیری آشپزی در کودکان

تاثیر یادگیری آشپزی در کودکی

اهمیت یادگیری این موارد در کودکی برای بزرگسالی

9. استفاده از پول:

وقتی بزرگ می شویم, مسئولیت های مالی به تدریج پیش می رسند و اگر آماده نباشیم, می توانیم اشتباه کنیم، مهم است که به فرزندانتان یاد دهید که پول یک ابزار است, نه یک پاداش و اینکه نه تنها باید یاد بدهید چگونه پس انداز کنند, بلکه باید یاد بدهید که عاقلانه خرج کنند.

10. آموزش ابراز احساسات:

هیچ چیز به اندازه خوش حال بودن خوب نیست، برخی موقعیت ها باعث ایجاد احساسات ناخوشایند در ما می شوند که نمی توانیم از آن اجتناب کنیم، مشاوران تربیت کودک به نمناک گفتند که آموزش دادن به کودک از زمان های ابتدایی برای شناسایی این احساسات, پذیرش آن ها و ارتباط برقرار کردن درباره آن ها چیزی است که همیشه از شما برای این آموزشتان تشکر خواهند کرد، هوش عاطفی به کودک شما اجازه تصمیم گیری و واکنش مناسب در شرایط پیچیده را می دهد.

پاداش:آموزش آرامش به آنها

در مدارس به کودکان آموزش می دهند که عملکرد تحصیلی عالی داشته باشند, وظایف شان را انجام دهند, اطلاعات کسب کنند و با دیگران زندگی کنند، والدین باید درباره اهمیت استراحت کردن و چگونگی یافتن لحظاتی برای بازی و رهایی از تنش, به آن ها آموزش دهند، تکنیک های تنفسی مختلفی وجود دارند که تمام خانواده می توانند برای ایجاد محیطی آرام در خانه تمرین کنند، این امر سطوح استرس و احتمال ابتلا به بیماری های مرتبط با استرس را کاهش خواهد داد.

 

چیزهایی که کودک برای شاد بودن در بزرگسالی باید یاد بگیرد

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : تربیت کودک
وبگردی