مسعود بهبهانی نیا

چالش بلندترین سریال تلویزیون با مرگ نویسنده

تاریخ انتشار : 15 خرداد 1400کد مطلب : 63265زمان مطالعه : 2 دقیقه
مسعود بهبهانی نیا ، نگارش سریالی 250 قسمتی را در دست گرفته بود که این روزها در حال تولید است و قطعا با درگذشت ناگهانی نویسنده اصلی، با چالش جدی مواجه خواهد شد.

ایسنا: مسعود بهبهانی نیا ـ نویسنده کهنه کار تلویزیون ـ پس از نویسندگی سریال 110 قسمتی «کیمیا»، سریال 250 قسمتی «برف بی صدا می بارد» را به دست گرفته بود که اغلب ترجیح داده می شود ساخت آن در سکوت خبری دنبال شود.

تحقیق و نگارش «برف بی صدا می بارد» از سال 94 آغاز شده بود و قرار بود پس از «کیمیا»، رکوردی جدید را به عنوان طولانی ترین سریالی تلویزیونی در پرونده کاری این نویسنده ثبت کند. اما مسعود بهبهانی نیا در حالی که هنوز پخش «برف بی صدا می بارد» آغاز نشده و قطعا نگارش تمامی 250 قسمت هم به پایان نرسیده است، شامگاه پنجشنبه ـ 13 خرداد ماه ـ خیلی ناگهانی از عالم هنر پر کشید، تا دوستانش را در این پروژه تنها بگذارد.

«برف بی صدا می بارد» سریالی سه فصلی است که داستان آن در دهه های 60، 70 و 90 روایت می شود و در نگارش آن، زهرا پارسافر و طیبه شجری مسعود بهبهانی نیا را همراهی می کردند.

این سریال به کارگردانی پوریا آذربایجانی در 250 قسمت تهیه و تولید می شود.

در خلاصه داستان این سریال سه فصلی آمده است:اگر بمانی، غزل غزل ترانه ی لبخند به پایت می ریزم. پرده حسرت از دلت برمی کنم. برف بی صدا می بارد، دردانه ی من. بمان تا رسم پذیرایی از تقدیر را بجا آوریم.

فرهاد آئیش، الیکا عبدالرزاقی، امید روحانی، فریبا متخصص، مائده طهماسبی، پوریا پورسرخ، پوریا شکیبایی و ... از بازیگران اصلی «برف بی صدا می بارد» هستند.

این سریال در استانهای مختلف کشور از جمله البرز، شمال، رفسنجان و تهران ساخته می شود.

«کیمیا» هم عنوان مجموعه تلویزیونی به نویسندگی مسعود بهبهانی نیا بود که علاوه بر تهران در آبادان، خرمشهر و دیگر مناطق استان های جنوبی و در کشور گرجستان به ویژه پایتخت آن تفلیس نیز تصویربرداری شده بود.

کیمیا در 110 قسمت 50 دقیقه ای تهیه شد و از این نظر بعد از سریال «نقطه چین»، طولانی ترین سریال ایرانی قبل از ساخت سریال «برف بی صدا می بارد» به حساب می آمد.

انتهای پیام/م

 

چالش بلندترین سریال تلویزیون با مرگ نویسنده

54
این مطلب مفید بود ؟40
وبگردی