سهام عدالت

تکلیف افرادی که سهام عدالت ندارند چیست؟!

کد مطلب : 46512تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
آیا تابحال برایتان این سوال پیش آمده است که سرنوشت افرادی که سهام عدالت ندارند چه خواهد بود؟با ما همراه باشید تا توضیحات کاملی در این باره بخوانید.

جزییاتی درباره افرادی که سهام عدالت ندارند

 افرادی که در طرح سهام عدالت ثبت نام نکرده اند برایشان این سوال پیش آمده که آیا در حال حاضر می توانند در این طرح ثبت نام کنند یا خیر. اینگونه که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده تا زمانی که ثبت نام شدگانِ قطعی، ساماندهی نشوند ثبت نام جدید انجام نمی شود و این ساماندهی احتمالا تا پایان سال 1396 به طول خواهد انجامید.

از سه شنبه 17 اسفند سال گذشته مشمولان سهام عدالت می توانستند از طریق سایت www.samanese.ir صورتحساب سهام عدالت خود را ببینند. از آن روز تعداد زیادی از اشخاصی که به دلایل مختلف در طرح سهام عدالت ثبت نام نکرده بودند برایشان این سوال پیش آمد که آیا می توانند برای گرفتن سهام عدالت ثبت نام کنند یا خیر؟

رییس سازمان خصوصی سازی در این باره می گوید تا زمانی که ساماندهی ثبت نام شدگان قطعی که تعدادشان 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر است انجام نشود، سازمان خصوصی سازی به فکر ثبت نام جدید نخواهد بود.

به گفته وی، در شرایط فعلی که باید سهام 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر ساماندهی شود، کار سخت و حتی شاقی است که فایل جدیدی برای ثبت نام سهام عدالت باز شود.

علی اشرف عبدالله پوری حسینی اظهار امیدواری کرده است که در اواسط یا اواخر سال 1396 ساماندهی سهام عدالت برای ثبت نام شدگان فعلی به سر انجام برسد و موضوع ETF ها تعیین تکلیف و اجرایی شود.

وی می گوید بعد از گذشت 6 الی 9 ماه از این موضوعات مسئولان امر از مشکلات سهام عدالت فارغ می شوند و تصمیمی درباره افرادی که ثبت نام نشده اند اتخاذ می کنند.

رییس سازمان خصوصی سازی اظهار می کند:دولت هم قبول دارد که یک عده جامانده از سهام عدالت وجود دارد. آن افراد حق شان بوده ثبت نام شوند اما ثبت نام نشده اند یا مدارکشان کامل نشده و علاوه بر آن ها یک عده هم به ناحق شناسایی نشده اند که تعداد دقیقشان را نمی دانم.

پوری حسینی در بخشی از صحبت هایش گفته که شورای عالی اجرای سیاست های اصل 44 هم به دولت تصریح کرده که می تواند از آن افراد با ساز و کاری ثبت نام به عمل آورد.

وی تاکید کرده که «در این مورد وقتی سرمان خلوت تر شد بررسی می کنیم که پیشنهادها در این زمینه چه می تواند باشد».

با این حساب افرادی که به هر دلیلی از طرح سهام عدالت جا مانده اند یا اینکه به ناحق شناسایی نشده اند فعلا نمی توانند در در طرح سهام عدالت ثبت نام کنند.

سامانه سهام عدالت به دلیل به روزرسانی صورت حساب مشمولین از 30 اسفند 1395 تا 14 فروردین 1396، موقتا از دسترس خارج است و مشمولین از 14 فروردین به بعد می توانند به صورت حساب به روزشده خود دسترسی داشته باشند.

 

تکلیف افرادی که سهام عدالت ندارند چیست؟!

2.11053
این مطلب مفید بود ؟449604
برگرفته از اتاق خبر 24 - / ل
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
بهزادمقامی1397-09-01
من کارگر هستم از ثبت نام جا ماندم فکری به حال کارگر ها بکنید
1539145
وبگردی