خودروی دوگانه سوز

چرا مردم دیگر خودروی دوگانه سوز دوست ندارند؟

تاریخ انتشار : 2 دی 1397کد مطلب : 25779زمان مطالعه : 2 دقیقه
تولید خودروی دوگانه سوز کاهش پیدا کرده و به نظر می رسد که اقبال عمومی به آن کمتر است.

علت استقبال کم مردم از خودروی دوگانه سوز

خبرفوری:رئیس هیات مدیره انجمن CNG اظهار داشت:خودروسازان طی سه سال گذشته و شش ماه نخست سال جاری استقبال خوبی از تولید خودروهای دوگانه سوز نداشتند و طی این مدت شاهد کاهش رشد تولید خودروهای CNG هستیم.

 

اردشیر دادرس در ادامه افزود:امیدواریم خودروسازان در جهت حفظ منافع ملی کشور و بهینه سازی مصرف سوخت اقداماتی انجام دهند تا افزایش مصرف بنزین و پیمایش بیش از شاخص های استاندارد خودرو با دوگانه سوز شدن خودروها جبران شود تا کمکی به حفظ منافع عمومی و ثروت ملی کشور شود.

 

وی گفت:در حالی تولید خودروهای دوگانه سوز به کمتر از 100 هزار خودرو رسیده که طی یک دهه گذشته تا مرز بالای 500 هزار خودرو هم رسیده ایم که این کاهش آمار تولید به دلیل عدم اقبال و اراده خودروسازان برای تولید خودروهای دوگانه سوز است لذا میبایست با ورود روسای سه قوه، گسترش خودروهای CNG سوز روند گذشته خود را پیدا کند.

 

دادرس اذعان داشت:طبق برنامه ریزی های صورت گرفته میبایست 25 درصد از سبد خودرو به دوگانه سوزها اختصاص یابد که درصد بسیار مطلوبی است اما متاسفانه با عدم رعایت این درصد توسط خودروسازان در حال حاضر کمتر از 10 درصد خودروی دوگانه سوز تولید می شود.

 

رئیس هیات مدیره انجمن CNG کشور خاطر نشان کرد:طبق تبصره ماده 12 قانون رفع موانع تولید چنانچه خودروساز به ازای هر لیتر بنزین در حامل های انرژی صرفه جویی کند در مقابل دولت موظف است مبالغی تحت عنوان صرفه جویی و بهینه سازی مصرف سوخت پرداخت کند اما خودروسازان از این بسته های حمایتی به درستی استفاده نمی کنند.

 

وی درپایان گفت:در حال حاضر 95 درصد از تاکسی ها و بیش از 70 درصد از حمل و نقل عمومی دوگانه سوز هستند که این آمار توفیق بسیار خوبی برای ناوگان حمل ونقل شهری و برون شهری است.

انتهای پیام/م

 

دلیل اقبال کم مردم به خودروی دوگانه سوز چیست؟

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برچسب :
وبگردی