نمناک فرهنگ و هنرادبیات داستان کوتاه مصاحبه استخدام
داستان مصاحبه برای استخدام ، داستان کوتاه
سوال مصاحبه : یک شب بسیار سرد و توفانی، در جاده ای خلوت رانندگی می کنید، ناگهان متوجه می شوید که سه نفر در ایستگاه اتوبوس، به انتظار رسیدن اتوبوس، این پا و آن پا می کنند و در آن باد، باران و توفان چشم به راه کمک هستند.
مردی به نام استیو، برای انجام مصاحبه حضوری شغلی که صدها متقاضی داشت به شرکتی رفت. مدیر شرکت، به جای آن که سین جیم کند، یک ورقه کاغذ گذاشت جلوی استیو و از او خواست برای استخدام، تنها به یک سوال پاسخ بدهد.
سوال این بود:شما در یک شب بسیار سرد و توفانی، در جاده ای خلوت رانندگی می کنید، ناگهان متوجه می شوید که سه نفر در ایستگاه اتوبوس، به انتظار رسیدن اتوبوس، این پا و آن پا می کنند و در آن باد، باران و توفان چشم به راه کمک هستند.
یکی از آن ها پیر زن بیماری است که اگر هر چه زودتر کمکی به او نشود ممکن است همان جا در ایستگاه اتوبوس غزل خداحافظی را بخواند.
دومین نفر، صمیمی ترین و قدیمی ترین دوست شماست که حتی یک بار شما را از مرگ نجات داده است و نفر سوم، همسر آینده شماست که حالا با او در دوران نامزدی به سر می برید؛ اما خودروی شما فقط یک جای خالی دارد، شما از میان این 3 نفر کدام یک را سوار می کنید؟ پیرزن بیمار؟ دوست قدیمی؟ یا نامزدتان را؟
جوابی که استیو نوشت باعث شد از میان صدها متقاضی، به استخدام شرکت در آید. پاسخ این بود:من سوئیچ ماشینم را می دهم به آن دوست قدیمی ام تا پیر زن بیمار را به بیمارستان برساند، و با نامزدم در ایستگاه اتوبوس می مانم تا شاید اتوبوس از راه برسد.

داستان کوتاه مصاحبه استخدام

داستان کوتاه مصاحبه استخدام
:
امتیاز : 4.9 تعداد رای : 102
برگرفته از bartarinha.ir
این مطلب مفید بود ؟ 99 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف