نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون آیا سری جدید چاق و لاغر ساخته میشود ؟
چاق و لاغر ، علی اصغر آزادان
چاق و لاغر از شخصیت های خاطره انگیز رسانه ملی در دهه 60 بودند که علی اصغر آزادان درباره ساخت سری جدید آن توضیح میدهد.
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1395
بازدید : 4,342 نفر

سری جدید کارتون چاق و لاغر

عروسک های چاق و لاغر دو کاراگاه خصوصی هستن که با بی عرضگی خود همواره سبب عصبانی شدن رئیس بزرگ شده و باعث خنده می شوند. مأموریت اصلی این دو عروسک برهم زدن جشن های دهه فجر است اما چاق و لاغر به دلیل بی عرضگی یشان موفق به انجام مأموریت خود نبودند و رئیس بزرگ رو کلافه می کردند.

علی اصغر آزادان پس از حدود 26 سال، همچنان ابراز امیدواری می کند که سری جدید چاق و لاغر در تلویزیون ساخته شود.

آزادان این روزها به عنوان مشاور با سریال نوروزی «مرز خوشبختی» به کارگردانی حسین سهیلی زاده همکاری می کند.

وقتی از او درباره ی ساخت سری جدید مجموعه «چاق و لاغر» که سال ها پیش از این برای دهه فجر ساخته و تدارک دیده شده بود و قرار بود سری جدید آن ساخته شود، می پرسیم، اظهار می کند:پیش از این درباره ساخت این مجموعه با تلویزیون صحبت های جدی شده بود و در حال حاضر مشکلی برای ساخت آن نداریم و همیشه آماده هستیم اما نکته ای که وجود دارد این است که اگر قرار است بعد از 27 سال سری جدی این مجموعه ساخته شود، باید با وسواس خاصی انجام شود که امیدوارم این وسواس جهت بهبود کیفیت سری جدید باشد.

چاق و لاغر

کارتون دوست داشتنی چاق و لاغر

این تهیه کننده همچنین یادآور می شود:خبرهایی درباره ساخت سری جدید این مجموعه مطرح شده است، اما با توجه به این که قطعی نیستند نمی توان آنها را اعلام کرد.

این تهیه کننده در ادامه درباره شخصیتایکس 625 »» در چاق و لاغر می گوید:کاری که ما در این مجموعه کردیم، کاراکتری به نام ایکس 625 را معرفی کردیم که هنوز هم دوست دارم این شخصیت زنده شود؛ البته در سری اول مجموعه، «چاق و لاغر» وقتی به شکل عروسکی بودند ماموریت داشتند که جشن های دهه فجر کودکان را برهم بزنند اما با توجه به ویژگی های خاص خود موفق نمی شدند این جشن ها را برهم بزنند و همواره مورد غضب رییس بزرگ قرار می گرفتند. اما زمانی که در سری دوم شخصیت ها از حالت عروسکی درآمدند و تن پوش شدند ما یک مامور آدم آهنی به نام ایکس 625 را معرفی کردیم و هنوز هم دوست دارم این کاراکتر زنده شود.

آزادان با یادآوری این که سری اول «چاق و لاغر» برای دهه فجر ساخته شد، توضیح می دهد:سری دوم این مجموعه سال 68 برای ایام عید ساخته شد. اما به طور کلی پیدایش این مجموعه و شخصیت چاق و لاغر از دهه فجر بود.

آزادان سپس درباره همکاری اش با بیژن بیرنگ در مجموعه «چاق و لاغر» نیز یادآور می شود:با بیژن بیرنگ و مسعود رسام در سری اول مجموعه «چاق و لاغر» همکاری داشتیم و جنگ های دهه فجر را می ساختیم که آیتم هایی از جمله «زباله دان تاریخ» هم بخشی از آن محسوب می شد. آیتم های «چاق و لاغر» نیز از جمله قسمت های نمایشی این جنگ ها بودند.

این تهیه کننده در پاسخ به این که مجموعه چاق و لاغر در سری جدید چه تغییراتی خواهد داشت؟ اظهار می کند:در سری جدید قصه ها بروز خواهند بود چرا که سواد بصری کودک و نوجوان در حال حاضر خیلی بالاتر است. مهم زنده نگه داشتن شخصیت ها است اما با تعریف قصه های متفاوت.

علی اصغر آزادان در پایان درباره ساخت این مجموعه می گوید:ما دلمان می خواهد این مجموعه ساخته شود و پیش از این نیز قرار بود ساخته شود اما به مشکلات مالی برخوردیم. با توجه به این که شبکه امید و شبکه کودک و نوجوان راه اندازی شده است، باید فعال تر باشد و خوب است که مجموعه های نمایشی و دیگر آثار مناسب در این شبکه ها دیده شود.

چاق و لاغر

سری جدید کارتون چاق و لاغر

«چاق و لاغر» نام مجموعه عروسکی است که در فاصله سال های 65 تا 69 از شبکه دو سیما پخش می شد. عروسک های «چاق و لاغر» دو کارآگاه خصوصی هستند که با بی عرضگی خود همواره سبب عصبانی شدن رییس بزرگ شده و باعث خنده می شوند. ماموریت اصلی این دو عروسک برهم زدن جشن های دهه فجر است اما چاق و لاغر به دلیل بی عرضگی شان موفق به انجام ماموریت خود نبودند و رییس بزرگ را کلافه می کردند.

سرانجام رییس بزرگ تصمیم می گیرد از دست این دو مامور خنگ خود خلاص شود و ربات ایکس625 را به جای آنها سفارش دهد. در مجموعه «چاق و لاغر» همچنین نقش سعید که یک نوجوان مخترع و نابغه است را سعید شیخ زاده و ربات ایکس 625 را افشین سنگ چاپ بازی می کنند.

آیا سری جدید چاق و لاغر ساخته میشود ؟

آیا سری جدید چاق و لاغر ساخته میشود ؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف