عیدی بازنشستگان

خبرهای وزیر کار از سبد کالا، پاداش و عیدی بازنشستگان

تاریخ انتشار : 4 بهمن 1396کد مطلب : 63472زمان مطالعه : 2 دقیقه
ربیعی وزیر کار در خصوص سبد حمایتی و همچنین پاداش و عیدی بازنشستگان توضیحاتی داد.

خبرهای وزیر کار از سبد کالا، پاداش و عیدی بازنشستگان

وزیر کار گفت:منابع پاداش و عیدی بازنشستگان تامین شده و به موقع پرداخت می شود.

علی ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد:از 50 هزار درخواست وام در مرحله اول حدود 8 هزار درخواست پذیرفته شده است که از فردا پرداخت این وام ها در 5 استان آ غاز می شود.

وی ادامه داد:از رقم 12 هزار میلیارد تومان، امسال 2 هزار میلیارد تومان وام اشتغال روستایی و عشایری پرداخت خواهد شد البته این پرداخت ها بر اساس قواعدی است که منجر به ایجاد اشتغال می شود.

ربیعی تأکید کرد:آموزش های فنی و حرفه ای و مشاوره همراه با دریافت کنندگان وام خواهد بود.

وزیر کار بیان کرد:سبد حمایت غذایی 220 میلیاردی، بهمن ماه توزیع می شود که در گذشته کمتر از 180 میلیارد تومان بود.

وی درباره آخرین اخبار نفتکش سانچی بیان کرد:نمایندگان ایران از جمله سازمان بنادر، کشتیرانی، طرف سعودی و پانامایی امروز برای بازگشایی جعبه سیاه سانچی حضور داشتند و قرار بود جعبه سیاه هر دو کشتی با هم باز شود اما ما گفتیم اول باید روی جعبه سیاه سانچی کار شود.

ربیعی در خصوص وضعیت فعالیت ربات های روی کشتی سانچی گفت:ربات ها فقط می توانند از اطراف کشتی عکس بگیرند و نمی توانند داخل کابین ها بروند.

وزیر کار در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا شکایتی در خصوص نفتکش سانچی تنظیم شده است یا خیر، بیان کرد:شکایت قواعد خاص خود را دارد شرکت مدیریت و حقوقی میزان خسارت را تعیین می کند البته آن گونه که پرسیده ام ظاهرا در دریا مقصر صد در صدی وجود ندارد و هر دو طرف را با درصدی متفاوت مقصر می گیرند.

وی در ادامه افزود:منابع پاداش و عیدی بازنشستگان تامین شده و به موقع پرداخت می شود.

وزیر کار تصریح کرد:چانه زنی های شورای عالی کار برای مزد سال 96 به نتیجه رسیده است؛ استراتژی ما این است که مزد از نرخ تورم پیشی بگیرد.

خبرهای وزیر کار از سبد کالا، پاداش و عیدی بازنشستگان

2.722
این مطلب مفید بود ؟1210
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
وبگردی