نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت وارونه درمانی دیسک کمر با استفاده از میز وارونه
تاثیر میز وارونه بر دیسک کمر ، وارونه درمانی
در این مطلب قصد داریم که به بررسی تاثیر میز وارونه بر دیسک کمر و وارونه درمانی وتاثیر آن و تاریخچه وارونه درمانی و مزایای آن بپردایم.

تاثیر وارونه درمانی و میز وارونه بر دیسک کمر

ستون فقرات، بخشی از بدن شماست که بیشتر از بقیه قسمتها تحت تاثیر نیروی گرانش قرار می گیرد. به دلیل آنکه گرانش، ستون فقرات را به پایین می کشد، دیسک هایی که بین مهره های ستون فقرات شما قرار دارند، در معرض خطر بهم فشردگی هستند. هنگامیکه جاذبه، استخوان های مهره را به پایین می کشد، مهره ها می توانند باعث شوند مقداری از مایع درون دیسک ها به بیرون نشت کند، و نتیجتا به یک دیسک متورم تبدیل شود.

وارونه درمانی

تاثیر وارونه درمانی بر دیسک کمر

تورم دیسک، یک بیماری شایع مربوط به افزایش سن است، اما می تواند برای افراد در تمامی سنین اتفاق بیفتد. اغلب اوقات، دیسک های متورم باعث درد نمی شوند، اما اگر فضای بین مهره ها، برای دیسک بیش از حد تنگ شود، فشاری که به جهت تورم دیسک بر روی اعصاب وارد می شود، دردناک خواهد بود. میزهای وارونه، می توانند بهم فشردگی ستون فقرات را خنثی کنند!

تاریخچه

وارونه درمانی، به 400 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد، هنگامیکه بقراط از یک سیستم نردبان و قرقره استفاده کرد که برای معلق نگه داشتن بیمار به شکل وارونه و برداشتن فشار از روی ستون فقرات طراحی شده بود. دکتر رابرت مارتین در دهه 1960، وارونه درمانی را وارد مسیر اصلی کرد. دکتر مارتین، یک پزشک، کایروپراکتور، و متخصص بیماری های استخوان در کالیفرنیا بود. وارونه درمانی در دهه 1980، محبوب شد. امروزه، وارونه درمانی در قالب میزهای وارونه و سایر سیستم های وارونگی در مطب متخصصان پزشکی، سالن های ورزشی، و حتی خانه ها وجود دارد!

 

مزایا

تکان خوردن روی یک میز وارونه، یک روش موثر برای درمان دیسک های متورم است. این حرکت، از طریق رفع فشار نخاعی، فشار بر روی مهره ها و دیسک ها را کاهش می دهد. میز وارونه، بدنتان را در حالیکه سرتان رو به پایین است، در زوایایی قرار می دهد که گرانش، بجای فشرده کردن ستون فقرات، آنرا امتداد دهد. با دور کردن مهره ها از یکدیگر، دیسک ها فضای کافی برای محتویاتشان خواهند داشت.

یک دیسک متورم، مانند یک دونات با مغز ژله ای است که آن را بین دو دستتان له کرده باشید. هنگامیکه فضای بین مهره ها بیش از حد تنگ شود، مهره ها آنرا به دام می اندازند و آن را فشار می دهند تا مایع درونش خارج شود. رفع فشار نخاعی، می تواند درد سیاتیک را نیز کاهش دهد، زیرا فشار روی عصب سیاتیک (که بزرگترین عصب در بدن است) را کاهش می دهد. عصب سیاتیک، از اطراف پایین ستون مهره ها آغاز شده و تا پایین پاها ادامه می یابد.

روش

کشش متناوب یا نوسان دار روی یک میز وارونه، می تواند بوسیله کشیدن ستون فقرات، و افزایش گردش خون به دیسک های متورم و بیرون زده کمک کند. گردش خون، ضایعات را از دیسک های متورم بیرون می آرود. برای انجام کشش نوسانی، بصورت عمودی روی میز وارونه دراز بکشید. متناوبا خودتان را به سمت عقب تکان دهید تا برعکس شوید، 20 تا 30 ثانیه در این حالت بمانید، و سپس به جلو حرکت کنید تا دوباره عمود شوید. 20 تا 30 ثانیه نیز در این حالت عمودی بمانید.

 

هشدار

وارونگی، برای همه بی خطر نیست. اگر شما داروی رقیق کننده ی خون مصرف می کنید، برای استفاده از میز وارونه از پزشکتان اجازه بگیرید. شکستگی های جدید استخوان، ایمپلنت های اسکلتی و بیماری هایی مانند پوکی استخوان که استخوان های ضعیف می سازند، در معرض خطر آسیب ناشی از وارونگی قرار دارند.

بیماری های چشم، مانند چشم صورتی و گلوکوم نیز موارد عدم استعمال برای وارونه درمانی هستند. فشار خون بالا، سکته مغزی، پارگی شبکیه، یا عفونت گوش میانی نیز دلایلی برای خودداری از استفاده از این میز هستند. همچنین شما باید قبل از استفاده از یک میز وارونه یا هر درمان خانگی دیگر برای درمان پشت درد، با پزشکتان مشورت کنید.

 

وارونه

میز وارونه بر درمان دیسک کمر تاثیر مثبتی دارد

وارونه درمانی دیسک کمر با استفاده از میز وارونه

وارونه درمانی دیسک کمر با استفاده از میز وارونه
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
برگرفته از تناسب اندام/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 10 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف