نمناک فرهنگ و هنرچهره ها چهره های مشهور ایرانی متولد 2 بهمن ماه + تصاویر
چهره های مشهور ایرانی ، مازیار پرتو
امروز دوم بهمن همزمان با سالروز درگذشت مازیار پرتو فیلمبردار پیشکسوت کشورمان و یکی از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه بیشتر با او آشنا میشویم.

2 بهمن سالروز درگذشت کدام یک از چهره های مشهور ایرانی است

امروز 2 بهمن همزمان با سالروز تولد یا درگذشت کدام یکی از چهره های مشهور ایرانی است ؟ برای دانستن پاسخ این سوال همراه ما باشید تا شما را با چهره های مشهور ایرانی که امروز متولد شده اند یا درگذشته اند آشنا کنیم.

مازیار پرتو فیلمبردار مشهور کشورمان در دوم بهمن ماه دیده از جهان فروبست و امروز 2 بهمن همزمان با سالروز درگذشت اوست.

2 بهمن سالروز درگذشت مازیار پرتو فیلمبردار پیشکسوت

مازیار پرتو فیلمبردار پیشکسوت کشورمان در دوم بهمن ماه سال 1392 از دنیا رفت. این هنرمند کشورمان دو سال پایانی عمرش را در آمریکا سپری کرد.

مازیار پرتو

مازیار پرتو فیلمبردار پیشکسوت کشورمان

مازیار پرتو، نامی آشنا و ماندگار در سینمای ایران است. فیلم برداری که بدون شک از برترین های حرفه ای بوده و جدا از حرفه اصلی اش، کارگردانی و تدوین نیز بخش دیگری از کارش بوده است.

این تصویربرداری پیشکسوت دایی ویشکا آسایش بازیگر جوان کشورمان بود.مازیار پرتو از فیلمبردار، سینماگر سرشناس و برجسته سینمای ایران در سال 1311 دیده به جهان گشود.

مازیار پرتو

مازیار پرتو فیلمبردار پیشکسوت کشورمان

اگر چه وی در کارنامه هنری خود کارگردانی چند فیلم، و همچنین مشاوره کارگردانان برجسته (به ویژه در کارهای نخستین آنان) را در برنامه ریزی، دکوپاژ و صرفه جویی های زمانی و اقتصادی داشته است، اما او را بیشتر با تصاویری که ساخته می شناسند.

چهره های مشهور ایرانی متولد 2 بهمن ماه + تصاویر

چهره های مشهور ایرانی متولد 2 بهمن ماه + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف