برو به :
نمناک دین و مذهب

داروخانه معنوی

ذکر یونسیّه

ذکر یونسیّه برای رفع گرفتاری


یامبر گرامی(ص): هر بیمار مسلمانی که ذکر یونسیّه را بخواند، اگر در آن بیماری (بهبودی نیافت و) مرد پاداش شهید به او داده می شود و اگر بهبودی یافت خوب شده در حالی که تمام گناهانش آمرزیده شده است.
 اعتکاف

احکام و اعمال اعتکاف در اسلام


روزه از ارکان اعتکاف بوده و ابطال آن موجب بطلان اعتکاف می شود؛ پس بر معتکف لازم است تا دقت بیشتری در واجبات و محرمات روزه بنماید و علاوه بر این، آداب روزه داری را نیز رعایت کند.
دعا

دعاهای مجرب برای خانه دار شدن


با هیچ چیز به مانند دعا به خدا نزدیک نمی شوید و دعا کردن برای هیچ امر کوچکی را، به خاطر کوچک بودنش رها نکنید، زیرا حاجتهای کوچک نیز به دست همان کسی است که حاجتهای بزرگ به دست اوست.
دعا

دعا برای سلامتی پدر و مادر


دعای امام سجاد علیه السلام در مورد پدر و مادرش را که دعای 24 صحیفه سجادیه می باشد برای سلامتی تمامی مادران معرفی می نماییم.
آیه قرآن

امیدبخش ترین آیه قرآن کدام است؟


پیامبر سوره ی هود آیه 114 را امیدوارکننده ترین آیه قرآن دانستند که می فرماید : نمازهای پنجگانه را به پا دارید ،همانا خوبی ها بدی ها را از بین می برد .
خواندن دعا

چه دعایی جهت نجات از سختی ها بخوانیم؟


انسان در لحظات سخت و استرس یا فشار واکنش نشان میدهد و وقتی دچار یأس و ناامیدی مطلق می شوید خواندن دعا کمک بزرگی در برطرف شدن مشکلات و گرفتاری های شدیدش میکند.
حقیقت ایمان

حدیث حقیقت ایمان به خدا از امام رضا (ع)


آنـچـه مـی تواند به انسان آرامش بخشد و اضطراب را از میان بَرَد، ایمان حقیقی به خدا است.آثار سازنده ایمان ، بسیاراست که در این جا حدیثی راجع به حقیقت ایمان از امام رضا (ع) را میخوانیم.
ذکر استغفار

آثار و برکات ذکر استغفار


در این مطلب سعی کردیم با روشن شدن ارزش والای ذکر استغفار و نقش حیاتی آن در بهبود زندگی انسان شما را هرچه بیشتر با خواص ونقش شگرف این ذکر بیشتر آگاه کنیم.
دعای سیفی صغیر

خواص شگفت دعای سیفی صغیرمعروف به دعای قاموس


دعای سیفی صغیر، معروف به دعای قاموس، از جمله ادعیه عظیم الشانی است که علما خاصه اهل عرفان بر قرائت آن مدامت داشته اند. ما در اینجا قبل از هر چیز، خواص دعای سیفی صغیر را متذکر شده آنگاه اصل دعا را همراه با ترجمه و اعراب می آوریم.