برو به :
نمناک دین و مذهب

داروخانه معنوی

خواندن دعا

چه دعایی جهت نجات از سختی ها بخوانیم؟


انسان در لحظات سخت و استرس یا فشار واکنش نشان میدهد و وقتی دچار یأس و ناامیدی مطلق می شوید خواندن دعا کمک بزرگی در برطرف شدن مشکلات و گرفتاری های شدیدش میکند.
حقیقت ایمان

حدیث حقیقت ایمان به خدا از امام رضا (ع)


آنـچـه مـی تواند به انسان آرامش بخشد و اضطراب را از میان بَرَد، ایمان حقیقی به خدا است.آثار سازنده ایمان ، بسیاراست که در این جا حدیثی راجع به حقیقت ایمان از امام رضا (ع) را میخوانیم.
ذکر استغفار

آثار و برکات ذکر استغفار


در این مطلب سعی کردیم با روشن شدن ارزش والای ذکر استغفار و نقش حیاتی آن در بهبود زندگی انسان شما را هرچه بیشتر با خواص ونقش شگرف این ذکر بیشتر آگاه کنیم.
دعای سیفی صغیر

خواص شگفت دعای سیفی صغیرمعروف به دعای قاموس


دعای سیفی صغیر، معروف به دعای قاموس، از جمله ادعیه عظیم الشانی است که علما خاصه اهل عرفان بر قرائت آن مدامت داشته اند. ما در اینجا قبل از هر چیز، خواص دعای سیفی صغیر را متذکر شده آنگاه اصل دعا را همراه با ترجمه و اعراب می آوریم.
دعا

دعا برای قبول شدن در امتحانات


در این بخش از سایت نمناک مطالبی درمورد دعاهای مجرب برای قبولی در آزمونها را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
ماه ربیع الاول

اعمال شب و روز هفدهم ماه ربیع الاول


هفدهم ماه ربیع الاول که مقارن به خجسته زاد روز نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و میلاد امام جعفر صادق(ع)است یکی از چهار روزی است که در تمام سال به فضیلت روزه امتیاز دارد.
توبه

متن و ترجمه دعای توبه و استغفار


امام صادق (ع) : همانا خدای عزوجل وقتی بنده مومنش توبه کند شاد می شود مانند کسی که چیزی گم کرده و بعد گمشده اش را پیدا کند و خوشحال شود
سوم محرم با یاد حضرت رقیه

شب سوم محرم، یادآور حضرت رقیه(س)


نام گذاری روز سوم محرم به نام حضرت رقیه(س) دُردانه سه ساله امام حسین(ع) به این انگیزه بوده که در گرماگرم عزاداری دهه اول، از مظلومیت وی یادی شود.