آلودگی هوای کلانشهرها

آلودگی هوای شهرهای صنعتی تا کی ادامه دارد؟

تاریخ انتشار : 3 دی 1398کد مطلب : 24630زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت غلظت آلاینده ها در شهرهای پرجمعیت و صنعتی را تشریح کرد.

وضعیت آلودگی هوای کلانشهرها

ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در دو روز آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می شود،گفت:در این شرایط افزایش غلظت آلاینده ها به خصوص در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچنان ادامه خواهد داشت. 

صادق ضیاییان اظهار کرد:طی دو روز آینده در سواحل دریای خزر به خصوص در گیلان و استان اردبیل، افزایش دما به همراه وزش باد شدید جنوبی پیش بینی می شود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا (4 دی ماه) در برخی نقاط استان های ایلام، کرمانشاه و خوزستان در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود،اظهارکرد:از اواخر وقت چهارشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می شود و در روزهای پنجشنبه و جمعه (5 و 6 دی ماه) در این نواحی و بخش هایی از جنوب غرب و دامنه های البرز غربی و مرکزی سبب بارش باران، وزش باد شدید موقت، در مناطق جنوبی رعد و برق و در ارتفاعات سبب بارش برف خواهد شد. 

وی افزود:شنبه (7 دی ماه) در زاگرس مرکزی در استان های خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختیاری بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و در شمال غرب و دامنه های البرز غربی و مرکزی بارش پراکنده رخ خواهد داد. ضمن اینکه در این روز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای سواحل شمالی کشور نیز بارش باران و کاهش دما پیش بینی می شود. 

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت:فردا (4 دی ماه) آسمان تهران صاف و غبارآلود با بیشترین و کمترین دمای 15 و 2 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. پس فردا (5 دی ماه) آسمان پایتخت کمی ابری همراه با غبار محلی در بعداز ظهر افزایش ابر و گاهی بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود و دمای هوا در گرم ترین و سرد ترین زمان به 12 و 2 درجه سانتیگراد می رسد.

انتهای پیام/م

آخرین وضیت آلودگی هوا در تهران و شهرهای صنعتی

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
وبگردی