باند سارقان حرفه ای

انهدام باند سارقان حرفه ای شمال تهران

تاریخ انتشار : 11 اسفند 1397کد مطلب : 2145زمان مطالعه : 2 دقیقه
3 تن از اعضای یک باند حرفه ای سرقت در شمال تهران دستگیر شدند.

اعضای باند سارقان حرفه ای شمال تهران دستگیر شدند

عصرایران:سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری 3 تن از اعضاء یک باند حرفه ای که در شمال و شمال شرق تهران دست به سرقت های میلیاردی می زدند خبر داد.

سرهنگ "عباس مرادی" در توضیح این خبر، گفت:چندی قبل مردی با مراجعه به کلانتری 164 قائم از وقوع سرقت خانه اش خبر داد و تیمی از ماموران تجسس کلانتری برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند. 

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت افزود:در تحقیقات پلیسی مشخص شد که 5 مرد در حالی که صورت هایشان را با پارچه پوشانده بودند وارد ساختمان شده و پس از تخریب در ورودی یکی از واحدها دست به سرقت لوازم با ارزش داخل خانه زدند و در آخر یک گاو صندوق را روی پتو قرار داده و آن را به بیرون کشانده اند. 

سرهنگ مرادی تصریح کرد:در ادامه تحقیقات پلیسی تیم کلانتری قائم پی بردند که دزدان با یک دستگاه خودرو دنا از صحنه سرقت فرار کرده اند که در بررسی های بعدی مشخص شد خودرو متهمان سرقتی است. 

وی اظهار داشت:ماموران تجسس در بررسی های دیگر متوجه شدند که سارقان قبل از ورود به داخل ساختمان از 2 زن برای زنگ زدن خانه کمک گرفته و در صورت جواب ندادن اهالی داخل خانه با اطمینان از خالی بودن خانه وارد ساختمان شده اند. 

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت عنوان کرد:تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه پرونده ای دیگر مبنی بر وقوع سرقت از منزلی در کلانتری قائم تشکیل شد و در این پرونده سارقان وقتی در مقابل سرایدار ساختمان قرار می گیرند با تهدید سلاح سرد وی را مجبور به ساکت شدن می کنند و سپس نقشه سرقت را به اجرا می گذارند.

سرقت

 

این مقام انتظامی گفت:با توجه به افزایش وقوع سرقت ، ماموران به صورت نامحسوس شروع به گشت زنی در محل های مورد نظر کردند تا اینکه شامگاه چهارشنبه هشتم اسفند ماه سال جاری ماموران در شهرک لاله با خودرو دنا با 2 سرنشین مرد و یک زن روبرو می شوند.

وی افزود:ماموران با تحت نظر قرار دادن متهمان زمانی که زن جوان برای زنگ زدن خانه ها از خودرو پیاده می شود وارد عمل شده و 2 مرد و زن جوان را دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل می کنند. 

سرکلانتر یکم بیان داشت:متهمان در بازجویی اولیه ضمن اعتراف به جرم ارتکابی اقرار کردند که تعدادی اموال مسروقه در مخفیگاهشان پنهان کرده اند که تیم عملیات کلانتری ضمن هماهنگی با مقام قضائی به مخفیگاه متهمان اعزام که در بررسی خانه آنها تعدادی وسایل سرقتی زیادی به دست آوردند. 

سرهنگ مرادی در پایان گفت:متهمان در بازجویی های انجام شده به 50 سرقت در شمال شرق تهران اعتراف کردند که در همان تحقیقات ابتدایی از 2 مال باخته مشخص شد نزدیک به یک میلیارد و 500 میلیون تومان از خانه های آنها سرقت شده است. 

وی افزود:متهمان برای تحقیقات بیشتر دراختیار ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته اند و تجسس ها برای دستگیری دیگر اعضاء باند ادامه دارد.

انتهای پیام/م

دستگیری اعضای باند سارقان حرفه ای تهران

51
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب :
وبگردی