تغییر دکوراسیون
اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل تان را دارید چنده راه خلاقانه و ارزان به شما معرفی میکنیم که منزل تان را به روز و شیک میکند.

تغییر دکوراسیون کم هزینه و ارزان

وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون خانه به میان می آید، منظور لزوما تغییر تمام وسایل و تغییرات کلی نیست. بلکه می توان با بودجه محدود هم تغییرات قابل توجهی ایجاد کرد و حال وهوای خانه را به کلی عوض کرد.

روش های زیر در این راه به شما کمک خواهد کرد:

درست است که معمولا تغییر دکوراسیون منزل هزینه زیادی دارد. اما همیشه برای تغییر دکوراسیون خانه نیازی به ایجاد تغییرات اساسی و پر هزینه نیست. شما می توانید با اضافه کردن چند کوسن جدید، سر و سامان دادن به قفسه کتاب ها و جابه جا کردن وسایل، فضای خانه خود را تغییر دهید.

تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون پذیرایی

برای تغییر دکوراسیون خانه کافی است کمی متفاوت فکر کنید. ظاهری جدید به خانه بدهید. در این مقاله به ایده های خلاقانه برای دکوراسیون منزل می پردازیم.

رنگ کردن، ساده ترین روش تغییر حالت یک اتاق است. کنار گذاشتن رنگ سفید و انتخاب رنگ های قوی تر مانند قرمز تیره، قهوه ای پررنگ و طوسی.

1 – دیوارها

چند قاب ساده به دیوارها بیاویزید. اضافه کردن تعدادی قاب یا استفاده از برچسب های مخصوص دیوار راهی ارزان است. البته در عین حال به زیباتر شدن دیوار منزل تان کمک می کند. با تغییرات کوچک روی دیوارها می توان فضا را کاملا تغییر داد. مثلا می توانید روی دیوارها خطوط راه راه پهن یا باریک بکشید.

2 – جابه جا کردن وسایل تزیینی

هر از گاهی جای گلدان ها، وسایل تزیینی و تابلوها را تغییر دهید. خلاقیت به خرج دهید. حتما نباید این وسایل را در جایی که همیشه داشتند، بگذارید. مثلا همیشه که نباید گلدان های سفالی را روی قفسه ویترین گذاشت. این بار آن ها را در جاهای غیرمعمول قرار دهید. مثلا داخل آشپزخانه یا حمام یا حتی بالای در بگذارید!

3 – درهای خانه را تغییر دهید

به فکر تغییر درها هم باشید. درها هم قسمتی از دکور خانه هستند پس چرا آنها را تغییر ندهیم؟ برای شروع میتوانید رنگ در یکی از اتاق ها را تغییر دهید.

4 – صندلی های قدیمی

در خانه صندلی هایی قدیمی دارید که از آنها خسته شده اید؟ کافی است یک اسپری تهیه کنید و رنگ آنها را تغییر دهید. با این کار هم صندلی ها نو شده اند، هم به خانه رنگ و لعاب تازه ای داده اید.

5 – لبه پنجره را دست کم نگیرید!

از لبه ی پنجره به عنوان ویترین استفاده کنید. روی آن تعدادی گلدان کوچک یا یک وسیله ی تزیینی بزرگ قرار دهید.

6 – قفسه کتاب

 

 

تغییر دکوراسیون

 

ایده های تغییر دکوراسیون 

 

 برای چشم نوازتر شدن قفسه ی کتاب هایتان، می توانید کتاب های همرنگ را کنار هم بچینید. چیدمان کتاب ها آنقدرها هم پیچیده نیست و می توانید با کمی وقت گذاشتن برای آن به ترکیب های زیبا برسید.

7 – برچسب های دکوراتیو

این برچسب ها بهترین راه برای انجام تغییرات ارزان و هیجان انگیز منزل هستند. از این برچسب ها با طرح و رنگ های متفاوت علاوه بر روی دیوار می توانید روی در کابینت و در اتاق هم استفاده کنید.

8 – شمع ها

 

 

تغییر دکوراسیون

 

ایده های تغییر دکوراسیون ارزان

 

شمع ها وقتی که تعدادشان زیاد است بسیار زیباتر دیده می شوند. به خصوص که روی سطحی صاف همچون میز قرار داشته باشند. به یاد داشته باشید که برای سطوح بزرگ تر باید شمع های بزرگ تر استفاده کنید. 5 تا 6 شمع استوانه ای پهن را در اندازه های مختلف و رنگ یکسان درون یک ظرف شیشه ای و زیبا در کنار هم روی میز قرار دهید.

9 – بزرگ تر کردن فضای منزل

فضای خانه تان کوچک است؟ از یک آینه استفاده کنید. محیط های تنگ و کوچک را با قرار دادن یک آینه بزرگ می توان بزرگ تر نشان داد. سعی کنید این آینه حدود سه چهارم ارتفاع دیوار را پوشش دهد. این ترفند نوعی از طراحی کلاسیک است.

استفاده از رنگ های روشن در اتاق ها ترفندی قدیمی برای خطای چشم و بزرگ تر جلوه دادن اتاق ها است. رنگ های سفید، استخوانی و کرم را برای این منظور به خاطر داشته باشید.

10 – تغییر ورودی منزل

ورودی خانه اولین فضایی است که در هنگام ورود دیده می شود. بنابراین ذهنیت بیننده را شکل می دهد، چیدمان این فضا از اهمیت زیادی برخوردار است و باید دارای شخصیت باشد. برای این کار ابتدا فضا را از هرگونه وسیله اضافه از قبیل دسته کلیدها، قبض ها و … خالی کنید. دیوارها را با رنگی مناسب نقاشی کنید یا از کاغذ دیواری زیبا برای پوشش آن استفاده کنید.

با اضافه کردن طرح یا مدل مورد علاقه، فضای نزدیک به دیوار را تبدیل به جایی برای نشستن و مکالمه نمایید.
راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. مثلا می توانید از سنگ، چوب یا پارچه که معمول است یا یک کاغذ دیواری با طرحی خاص و یا پتینه استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون منزل با چاشنی سلیقه و خلاقیت!

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از روزچین - همشهری آنلاین -/ح
وبگردی