ثبت شرکت
ثبت شرکت مهم ترین بخش راه اندازی هر کسب و کاری است که اگر از قوانین، شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت اطلاع نداشته باشیم ممکن است در ادامه با مشکلات زیادی روبرو شویم، پس با دقت به نکات این صفحه توجه کنید.

چگونه برای ثبت شرکت اقدام کنیم؟

شروع کردن کسب و کاری جدید از آن کارهایی است که نیاز به اطلاعاتی دقیق دارد. این روزها ثبت شرکت متقاضیان زیادی دارد و بسیاری از افراد به دنبال اطلاعاتی در این رابطه هستند. به همین دلیل در ادامه مطالبی را در رابطه با ثبت شرکت بیان می کنیم و پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را از دست نداده و با ما همراه باشید.

ثبت شرکت ثبتینو

ثبت شرکت چیست؟

شاید این سوال هم برای شما وجود داشته باشد که اصلا چه نیازی به ثبت شرکت داریم؟ به همین دلیل تصمیم داریم که در ابتدا با همین موضوع شروع کنیم. اگر شما می خواهید کسب و کاری قانونی داشته باشید، باید در چارچوب قوانین و قواعد موجود پیش بروید.

راه اندازی یک شرکت نوعی کسب و کار به حساب می آید و باید در چارچوب قانون باشد، شما با ثبت شرکت خود در واقع در همین چارچوب فعالیت می کنید و البته این موضوع مزیت های بسیاری را هم برای شما به دنبال خواهد داشت که در ادامه این مزیت ها را هم بیان می کنیم.

مزیت های ثبت شرکتها

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، ثبت یک شرکت مزیت های بسیاری را برای شما به دنبال دارد که در این قسمت سعی داریم تعدادی از مهم ترین آن ها را بیان کنیم.

 • فعالیت های شما جنبه قانونی دارد، به همین دلیل نگرانی خاصی نخواهید داشت.
 • با ثبت شرکت خود می توانید از تسهیلات بانکی برخوردار شوید.
 • با این کار اجازه نصب تابلو را خواهید داشت و این هم مزیت بسیار مهمی به حساب می آید.
 • به کسب و کار خود اعتبار می بخشید و به همین دلیل مشتری های بیشتری به سمت شما جذب می شوند.
 • می توانید فعالیت خود را گسترش دهید.
 • امکان صادرات و واردات برای شما وجود دارد.
 • و ...

لازم به ذکر است که مزیت های ثبت یک شرکت بیش از موارد گفته شده در بالا است، اما مهم ترین ها همان هایی بود که بیان کردیم.

چند نوع شرکت داریم؟

قبل از آن که برای ثبت یک شرکت اقدام کنید، لازم است که اطلاعاتی را در رابطه با انواع شرکت ها در اختیار داشته باشید، این اطلاعات به شما کمک می کند که اقدامات بهتری را انجام دهید. نوع شرکت به معنی قالب کلی فعالیت های شرکت شما است و به همین دلیل باید قبل از ثبت آن را به طور دقیق مشخص کنید.

شرکت ها در ایران به طور کلی به 7 نوع تقسیم می شوند که هر یک از آن ها ویژگی های خاصی را برای خود دارد. اما باید به این موضوع دقت کنید که دو نوع شرکت سهامی خاص و شرکت مسئولیت محدود بیشترین تقاضا را برای ثبت دارند و به همین دلیل به بیان این دو نوع بسنده می کنیم.

شرایط ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت

یکی از اطلاعات مهمی که قبل از اقدام برای ثبت شرکت باید در رابطه با آن بدانید، شرایطی است که برای این کار لازم است. لازم به ذکر است که شرایط ثبت یک شرکت با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود و به همین دلیل اهمیت بالایی دارد که از همان ابتدا نوع شرکت خود را مشخص کنید. برای انتخاب نوع شرکت خود با کارشناسان مجرب مشورت کنید.
بارها این مورد را مشاهده کرده ایم که شرکتی را ثبت کرده اند مشتریان ما که در واقع اصلا به این نوع شرکت احتیاجی نداشته اند و فقط خود را درگیر گرفتاری های بیش از حد این نوع شرکت کرده اند. پس اگر کار شما با یک شرکت مسئولیت محدود راه بیافتد نیازی به ثبت شرکت سهامی خاص ندارید که از ابتدا با دردسرهای این نوع شرکت دست و پنجه نرم کنید.
از آن جایی که گفتیم تقاضا برای ثبت شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص بیش از دیگر شرکت ها است، پس در ادامه شرایط ثبت این دو را ذکر می کنیم.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

 • برای این کار باید حداقل 100 هزار تومان را به عنوان سرمایه اولیه در اختیار داشته باشید.
 • سه نفر را به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره معرفی کنید.
 • دو نفر را به عنوان بازرس های شرکت انتخاب کنید.
 • از مبلغی که به عنوان سرمایه اولیه در نظر گرفته اید، حداقل 35% را در حساب بانکی شرکت قرار دهید.

شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود

 • در این حالت باید دو نفر به عنوان شریک (یا همان شرکا) در کنار هم حضور داشته باشید.
 • باید حداقل 100 هزار تومان را به عنوان سهم الشرکه در اختیار داشته باشید.
بعد از مطالعه این شرایط به سادگی متوجه می شوید که ثبت این دو شرکت شرایط بسیار ساده ای دارد و هر کسی می تواند این کار را انجام دهد، به همین دلیل تقاضا برای ثبت این دو نوع شرکت بیش از دیگر شرکت ها است، زیرا شرایط ساده تری دارد.
مزایای ثبت شرکت

مدارک لازم برای ثبت شرکت

یکی دیگر از سوال هایی که در رابطه با ثبت شرکت پیش می آید این است که برای این کار به چه مدارکی نیاز دارید؟ به این موضوع توجه داشته باشید که گاهی مدارک با توجه به موضوع فعالیت شما مشخص می شود. به عنوان مثال شما برای فعالیت به مجوز خاصی نیاز خواهید داشت، این مجوز برای موضوع فعالیت شما لازم است و دیگران نیازی به آن نخواهند داشت.
به همین دلیل در ادامه مدارک عمومی ثبت شرکت را بیان می کنیم تا با این موضوع هم آشنا شوید.
 • مدارک شناسایی و هویتی
 • مجوزهایی که لازم دارید.
 • اساسنامه شرکت
 • شرکتنامه
 • اظهار نامه شرکت
 • آدرس پستی دقیق به همراه کد پستی
 • شماره تلفن
 • و ...

سامانه ثبت شرکت

در حال حاضر کلیه امور اداره ثبت شرکتها به صورت سامانه ای انجام می شود، شما از ابتدا باید از طریق سامانه ثبت شرکت برای درخواست خود اقدام کنید. مرحله به مرحله باید با فرآیند ثبت شرکت اینترنتی آشنایی داشته باشید در غیر این صورت مدتها تست می کنید و هر بار کار شما برگشت می خورد.
پس اگر دانش کافی ندارید برای این کار ریسک نکنید و کار را به کار دان امین و متخصص بسپارید. با این کار با خیال راحا مهم ترین بخش کسب و کار خود که در واقع شروع آن می شود را با موفقیت پشت سر می گذارید.

استعلام شرکت

استعلام شرکت چیست؟ آیا قبل از ثبت باید استعلام بگیریم، نحوه استعلام شرکت چگونه است؟ خوب این سوالی است که بسیاری از مشتریان ما هر روز از ما می پرسند. ببینید منظور از استعلام شرکت این است که شما قبل از ثبت درخواست استعلام بگیرید که نام درخواستی شما قبلا ثبت شده است یا نه. این کار به شما کمک می کند در زمان خود صرفه جویی کنید.
پس اگر خودتان انجام دادید استعلام بگیرید در صورتی که این کار را به شخص دیگری هم سپردید حتما سوال کنید که از تکراری نبودن اسم درخواستی شما قبل از اقدام مطمئن شوند.
ثبت کردن شرکت

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت هم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل نمی توان مبلغ دقیقی را برای آن ذکر کرد. به شما پیشنهاد می دهیم که برای اطلاع از این موضوع با شرکت های معتبر تماس بگیرید.
در این قسمت لازم می دانیم که شما را با یک موسسه ثبتی معتبر آشنا کنیم. ثبتینو موسسه ای ایت که در زمینه ثبت شرکت سال ها فعالیت دارد. این موسسه می تواند سوال های شما در رابطه با ثبت شرکت را پاسخ دهد.
اگر شما هم به دنبال داشتن یک شرکت برای خود هستید، همین الآن با کارشناس های ثبتینو تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصان آن بهره مند شوید، این کار می تواند کمک بسیاری به شما برای رشد داشته باشد.

مشاوره ثبت شرکت

به جرات میتوان گفت مشاوره ثبت شرکت مهم ترین بخش این کار می باشد. خیلی خیلی خوب تحقیق کنید که فردی که به شما مشاوره می دهد دارای صلاحیت برای این کار باشد. شما اگر از ابتدا مسیر را اشتباه بروید کل کارتان در ادامه به مشکل میخورد.
شما باید صفر تا صد کاری را که تصمیم دارید انجام دهید به مشاور خود اعلام کنید تا این شخص خبره شما را راهنمایی کند که چه نوع شرکتی برای شما مناسب است و از کجا کار را شروع کنید. ما در این نوشتار تصمیم داشتیم کلیاتی را درخصوص هرآنچه که در باره ثبت شرکت باید به دانید به شما آموزش دهیم.
در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر داشتید کلمه "ثبتینو" یا "ثبت شرکت ثبتینو" را در موتور جستجوگر گوگل جستجو کنید و به وب سایت ما به آدرس www.sabtino.com سر بزنید تا با دنیایی از اطلاعات مفید، بروز و رایگان در خصوص کلیات راه اندازی یک کسب و کار را بخوانید.

 

ثبت شرکت: جدیدترین نکات ثبت شرکت

513
این مطلب مفید بود ؟130
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی