جایگاه تلویزیون
برای انتخاب جایگاه خوب و مناسب برای تلویزیون باید به نکاتی از جمله چیدمان یا زوایه مبلمان ، نور پنجره ها و فضای داخلی خانه توجه کنید.

مناسب ترین جایگاه تلویزیون در دکوراسیون خانه

انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه های بسیاری از افراد است . قرار دادن تلویزیون در فضای نشیمن به نوع نقشه و طراحی داخلی منزل بستگی دارد . اگر به تازگی به منزلی جدید نقل مکان کرده اید و هنوز جای قرار دادن تلویزیون را تعیین نکرده اید ، در این بخش از دنیای مد نمناک نکاتی را درباره تعیین مکان مناسب تلویزیون در اتاق نشیمن برایتان آورده ایم.

جایگاه تلویزیون

بهترین جایگاه تلویزیون کجای خانه است؟

بهترین جایگاه تلویزیون در دکوراسیون خانه

جایگاه تلویزیون در دکوراسیون منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است, برای انتخاب مناسب ترین جایگاه تلویزیون این نکات مهم را در نظر بگیرید.

جای تلویزیونی روی دیوار

انتخاب مناسب ترین جایگاه تلویزیون

قرار دادن تلویزیون در مکان پر رفت و آمد ممنوع

برای انتخاب بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون مکان پر رفت و آمدی را انتخاب نکنید . بهتر است تلویزیون را در قسمتی قرار دهید که رفت و آمد کم باشد تا در آرامش بیشتری تلویزیون نگاه کنید پس هیچگاه تلویزیون را کنار ورودی آشپزخانه یا نزدیک درب ورودی قرار ندهید.

دکوراسیون تلویزیون دیواری

نکات مهم انتخاب جایگاه تلویزیون در خانه

زاویه مستقیم مبلمان با صفحه تلویزیون

بهترین حالت برای چینش مبلمان ، زاویه مستقیم مبلمان با صفحه تلویزیون است. بهتر است دکوراسیون نشیمن توسط مبلمان طوری باشد که در اطراف تلویزیون یک فضای محصور و دنج به وجود آوریدتا با لذت بیشتری به تماشای برنامه های محبوب خود بنشینید.

محل قرارگیری تلویزیون

 جایگاه تلویزیون و مبل در دکوراسیون اتاق نشیمن

همچنین بهتر است مبلمان را در فاصله مناسب با تلویزیون قرار دهید و جایگاه مبلمان را باید نسبت به بزرگی صفحه نمایش تلویزیون خود در نظر بگیرید زیرا نزدیکی مبل به تلویزیون چشم شما را آزار می دهد.

سعی کنید تلویزیون را در راستای محور اصلی و کشیدگی اتاق قرار دهید. به این شکل شما می توانید چیدمان بهتری برای مبلمان اتاق پذیرایی خود داشته باشید.و همچنین تاثیر گذاری بیشتری را در اتاق پذیرایی و تلویزیون خود مشاهده کنید.

جایگاه تلویزیون و مبلمان

چیدمان مبل و جایگاه تلویزیون

قرارگیری تلویزیون نسبت به منبع نور

وضعیت قرارگیری تلویزیون نسبت به منبع نور نکته ای است که اهمیت بسیار دارد. در بخش دنیای مد نمناک اشاره کرده ایم که برای این منظور تلویزیون را پشت به پنجره قرار ندهید زیرا گذاشتن تلویزیون جلوی پنجره به دلیل ضد نور بودن سبب تاریک شدن صفحه تلویزیون و اذیت شدن چشم شما با نور مستقیم می شود.

جای تلویزیون در چیدمان منزل

جایگاه تلویزیون نسبت به نور و پنجره

قرارگیری تلویزیون در فضایی با دید کافی

تلویزیون خود را در مکانی قرار دهید که از همه قسمت ها برای تماشای تلویزیون دید داشته باشید و نبایدهیچ مبل و صندلی را پشت به تلویزیون قراردهید.

بهترین جای تلویزیون در پذیرایی

تلویزیون را در کجای خانه قرار دهیم؟

قرار دادن تلویزیون کنار منبع گرمایشی ممنوع

زمستان ها با سرد شدن هوا بهترین مکان برای استراحت و نشستن کنار شومینه است بنابراین اگر در فضای داخلی منزل شما شومینه وجود دارد، بهتر است تلویزیون را در مجاورت شومینه قرار ندهید زیرا استراحت در این مکان سبب می شود فاصله کم با تلویزیون داشته باشیم و برای چشم آسیب رسان است. همچنین نباید منبع گرمایشی مانند رادیاتور و شوفاژ را در پشت تلویزیون قرار دهیم.

مناسب ترین مکان برای تلویزیون

توصیه های انتخاب جایگاه تلویزیون

 

بهترین جایگاه تلویزیون در دکوراسیون منزل

3.416
این مطلب مفید بود ؟115
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی