عیدی مستمری‌ بگیران

آخرین جزئیات از عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان

تاریخ انتشار : 24 دی 1398کد مطلب : 43134زمان مطالعه : 2 دقیقه
محمد شریعتمداری وزیر کار در خصوص یارانه کمک معیشتی و همچنین عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان توضیحاتی ارائه کرد.

زمان پرداخت عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان

ایسنا:محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم سومین جایزه مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار بنگاه های اقتصادی درباره آخرین اخبار از خانوارهای متقاضی دریافت کمک معیشتی و روند بررسی ها، اظهار کرد:برگزاری آزمون وسع و تامین کمک معیشتی بخش هایی از جامعه که دارای درآمدهای متوسط و پایین هستند، از مهمترین ویژگی های پرداخت در این دوره است و چون برای جامعه 60 میلیون نفری این طرح برآورد منابع متناسب با نظام درآمدی کشور صورت گرفته طبیعی است که برای جدا کردن بخشی از این جامعه که هم اکنون از یارانه معمولی برخوردارند، اقدام کنیم. 

وی افزود:به دنبال فراخوانی که در سایت حمایت معیشتی داده شد، سه میلیون و 70 هزار نفر متقاضی دریافت کمک معیشتی ثبت نام کرده اند که پس از بررسی ها 420 هزار خانوار مشمول شناخته شده اند که در مرحله دوم کمک معیشتی دو ماه یکجا به آنها پرداخت شد و مابقی که دو میلیون و 600 هزار نفر هستند به تدریج رسیدگی خواهیم کرد. 

وزیر کار تاکید کرد:همه کسانی که در مراحل بعدی مستحق دریافت باشند کمک معیشتی سه مرحله یکجا به حساب آنها واریز می شود. 

وی از احتمال برگزاری آزمون وسع خانوار در سال آینده خبر داد و درباره مصوبه هیات وزیران در این خصوص گفت:براساس این مصوبه تنها یک معیار مطرح نیست بلکه مدل بررسی وضعیت مالی همه متقاضیان به اجرا درخواهد آمد و همه آیتم های مشخص شده در دستور کار قرار می گیرد یعنی خانه و ماشین به تنهایی مورد عمل قرار نمی گیرد و با سایر آیتم های موجود سنجش می شود. 

شریعتمداری در ادامه در پاسخ به سوال ایسنا درباره زمان تشکیل جلسه دستمزد شورای عالی کار گفت:درخصوص تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران کمیته های دستمزد مشغول کار هستند و تاکنون یک جلسه مقدماتی به منظور تبیین کلیات در شورای عالی کار تشکیل دادیم و در ادامه راه تا قبل از پایان سال تصمیم لازم درخصوص مزد سال 99 را اتخاذ خواهیم کرد. 

وزیر کار در پاسخ به سوالی درباره احتمال واگذاری ذوب آهن نیز گفت:شستا یک مجموعه سبدگردان است که سهامداری اش پایدار نیست. سهام برخی شرکت ها را می خرد و برخی را می فروشد. با این حال تصمیمی برای واگذاری ذوب آهن نداریم.

انتهای پیام/م

آخرین جزئیات از عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان

2.4254
این مطلب مفید بود ؟124130
وبگردی