راه های کشور

وضعیت راه های کشور در 12 فروردین

تاریخ انتشار : 12 فروردین 1399کد مطلب : 9471زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از افزایش 1.2 درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای برون شهری کشور طی شبانه روز گذشته خبر داد.

آخرین وضعیت جاده های کشور

تیتر برتر: براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه های ترددشمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور طی شبانه روز گذشته مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از 2327 ترددشمار، تردد وسایل نقلیه در محورهای برون شهری نسبت به روز قبل 1.2 درصد افزایش یافته است. 

سهم وسایل نقلیه سنگین 16.4 درصد، اوج تردد بین ساعات 18 تا 19 بوده و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صورت گرفته است.

انسداد برخی محورها به علت طغیان رودخانه های محلی

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از انسداد هفت محور مواصلاتی به علت طغیان رودخانه های محلی خبر داد. 

سرهنگ نادر رحمانی در این باره اظهار کرد:هم اکنون شاهد بارش برف در محورهای محور توسکستان- شاهرود استان گلستان، و محور درگز-قوچان محدوده گردنه تیوان در استان خراسان رضوی هستیم همچنین بارش باران نیز در محور ایذه-دهدز استان خوزستان مشاهده می شود. 

وی ادامه داد:با توجه به وضعیت جوی تردد در محور توسکستان- شاهرود استان گلستان تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است. 

به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردارند.

رحمانی از انسداد و بازگشایی برخی محورهای مواصلاتی کشور خبر داد و گفت:ساعت ٢٠ روز گذشته (11 فروردین ماه) محورهای اسپکه – فنوج، دلگان - زهکلوت، دلگان – ایرانشهر، جالگه - ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان و ساعت 21 و 30 دقیقه محور سه قلعه- بیرجند در استان خراسان جنوبی به علت طغیان رودخانه های محلی دچار انسداد شدند. 

وی در پایان اظهار کرد:ساعت 21 و 30 دقیقه محور جاسک- بشاگرد در استان هرمزگان که به علت طغیان رودخانه های محلی دچار انسداد شده بود بازگشایی شد و محور های خیر آباد- ایرانشهر و مهرستان-ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان نیز ساعت 1 و 25 دقیقه بامداد به علت طغیان رودخانه های محلی دچار انسداد شدند. 

جریمه 500 هزار تومانی 5000 راننده متخلف

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از جریمه 500 هزار تومانی بیش از 5000 راننده متخلف به دلیل عدم رعایت طرح فاصله گذاری فیزیکی خبر داد. 

سردار سیدکمال هادیانفر با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری فیزیکی خاطرنشان کرد:از زمان شروع اجرای این طرح تاکنون - همانطور که پیشتر اعلام شده بود - نسبت به توقیف وسایل نقلیه و جریمه خودروهای متخلف اقدام شد و در همین راستا نیز تاکنون 5000 برگ جریمه برای 500 هزار تومانی برای رانندگان متخلف صادر شده است و 737 خودرو نیز توقیف شدند. 

وی ادامه داد:این جریمه برای افرادی بوده که اصرار به تردد در شهرهای غیر از محل سکونت خود داشتند. 

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه قطع زنجیره انتقال کرونا با ماندن در خانه و پرهیز از سفر ممکن است، به ایسنا گفت:خوشبختانه اکثریت شهروندان با پلیس همراهی دارند اما ماموران با افراد متخلف و بی توجهی که سلامت خود و جامعه را به خطر می اندازند برابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام/م

وضعیت راه های کشور در 12 فروردین

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب :
وبگردی