کرونا
تقریبا همه ما همیشه یک سری برنامه ها داریم ولی فرصتی برای اجرا پیدا نمیکنیم. به دوران قرنطینه به این دید نگاه کنید.

 8 قدم موثر برای کم کردن سختی روزهای کرونایی:

روزهای سختی را میگذرانیم. روزهای زیبای بهاری که مجبورهستیم صدای دلنشین قطرات باران روی شیشه ها را بشنویم ولی در خانه بمانیم و فقط نگاه کنیم. تعطیلاتمان را به دور از خانواده و عزیزانی که ممکن است در نقطه ی دیگری از شهر، یک سال برای این روزها انتظار کشیده باشند بگذرانیم. روزهای تعطیل را با اضطراب و تنش از ابتلا به کرونا میگذرانیم و هر روز نسبت به روز قبل افسرده تر میشویم؛ شاید تنها ویژگی که این روزها در ما تقویت شده، این باشه که قوه تخیل و خیال پردازیمان بهتر از همیشه عمل میکند و ما را زنده نگه میدارد. بدترین قسمت ماجرا شاید این باشد که تاریخ دقیقی برای پایان این سختی ها نداریم و ناچار به تحملیم.

با جملات بالا موافقید؟ در ناراحت کننده بودن و البته واقعیت این جملات شکی نیست. ولی همیشه زاویه دید دومی هم وجود دارد. میشود نیمه پر لیوان را نگاه کرد و بهترین استفاده را از بدترین شرایط کرد. تقریبا همه ما همیشه یک سری برنامه ها داریم ولی فرصتی برای اجرا پیدا نمیکنیم. به دوران قرنطینه به این دید نگاه کنید. طبق برنامه زیر پیش برید و از فرصتی که هیچوقت پیدا نمیکردید، بهترین استفاده رو کنید.

1.امروز کمی زودتر از همیشه از خواب بیدا شید.

کسانی که سحرخیز هستند، این قسمت را با سختی کمتری تحمل میکنند. این مرحله مهم ترین مرحله برای داشتن یک روز شاد و پر انرژی است. پس تحت هیچ شرایطی حذفش نکنید. حدود ساعت 6 صبح پاشید و برای مراحل بعدی آماده بشوید. اگه خواب آلود بودید و هنوز عادت به سحرخیری نداشتید، میتونید از یک فنجون چای یا قهوه کمک بگیرید.

2.خودتان را به یک پنکیک خوشمزه برای صبحانه دعوت کنید!

از قدیم گقتند:روزخوب با صبحانه خوب شروع میشود! تقریبا یکی از دغدغه های همیشگی افراد هم این بوده که صبحانه خوب واقعا چیست؟ درست است که هیچی جای نان، پنیر و چای یا نمیرو، املت و حتی کله پاچه رو نمیگیرد! ولی چون امروز قرار است یک برنامه جدید داشته باشید، بهتر است با یک صبحانه ای که نه گران است و نه لاکچری  شروع کنید. پنکیک خیلی سریع آماده میشود. دلیل اینکه پنکیک رو توصیه میکنیم ایه که کمتر پیش آمده در خانه برای خودتان از این جور صبحانه ها مثل کرپ، وافل و.. درست کنید. ولی امروز یه روز متفاوت است.
قطعا توی کابینت هایتان، ارد، شکر، تخم مرغ و یه کم وانیل و بکینگ پودر پیدا میشه. خوب پس 50 درصد قضیه حل شده است. آسان ترین روش پخت به همراه عکس های مرحله به مرحله و حتی فیلم آموزشی پنکیک رو توی مجله اکالا ببینید. دلیلی که این سایت را معرفی کردیم این است که دیگر براتون جای هیچ بهانه ای نمیگذارد. یعنی حتی اگر اولین باری باشد که بخواهید پای گاز بروید، میتوانید با این آموزش خیلی راحت یک پنکیک خوشمزه درست کنید.
این کار کلا شاید 10 دقیقه از شما وقت بگیرد ولی به شما قدرت یک شروع تازه رو میدهد. راستی درست است که میگویند:" پنککه و نوتلاش"! ولی شما سخت نگیرید و با مربا، شیره انگور، شیره توت، عسل یا هرچیز شیرین دیگه ای که دوست داشتید صبحونه خوشمزتونو میل کنید. 

3.کاری که برایش برنامه ریزی کرده بودید و شروع کنید.

بعد از صبحانه بلافاصله و بدون اینکه اجازه بدید چیزی حواستان را پرت کند، کارمورد نظرتان را شروع کنید! یادتان باشد نیازی نیست حتما برای انجام کاری سخت و مهم برنامه ریزی کنید. آشپزی ( درست کردن یک غذا یا دسر جدید)، خیاطی ( امتحان کردن یه الگوجدید برای طراحی و دوخت)، نقاشی ( یک عالمه مدل و طرح جدید توی اینترنت هست) موسیقی ( تمرین کردن یک نت معروف)، زبان ( شاید زبان خارجی واقعا بهترین انتخاب این روزا باشد) اگر علاقه ای به گزینه های قبلی ندارید، سراغ ورزش بروید. حواستان باشد برای اینکه توی این تصمیم مردد نشید، فیلم ها یا مقاله های آموزشی رو از روز قبل پیدا کنید و در روز موعد فقط برید سراغ مرحله اجرا.

4.برای ادامه برنامتان در روز بعد برنامه ریزی کنید.

برای روز دوم حجم کار را کمی بیشتر کنید و حتما به آن پایبند بمانید. فیلم آموزشی و تمرین روز بعد خود را آماده کنید.
اگر امروز نتوانستید ساعت 6 از خواب بیدار شوید، برای فردا هدف گذاری کنید که کمی زودتر از امروز بیدار شوید.

5.یک عصرانه مناسب عید نوروز

عصرانه معمولا لذت بخش ترین وعده است. برای زحمت هایی که امروز کشیدید، باید به خودتان جایزه دهید. پیشنهاد ما چای به همراه شیرینی کشمشی است. دلیل انتخاب این شیرینی این است که علاوه بر خوشمزگی، حال و هوای عید دارد و هم جز سالم ترین شیرینی جات است. سعی کنید این مدت از مواد شیرین مضر مثل شیرینی خامه ای پرهیز کنید. شیرینی  مواد اولیه ساده ای هم دارد؛ آرد، کره، تخم مرغ و وانیل که به احتمال 90 درصد توی هرخانه ای پیدا میشود. این شیرینی هم در مدت زمان کوتاهی درست میشود و هم ریسک بد از آب درامدنش خیلی کم است. وقتی که تخم مرغ اول مخلوط شد بعد از 30 ثانیه تخم مرغ بعدی را به آن اضافه می کنیمو به همراه آن وانیل را به مواد اضافه میکنیم. وانیل هایی که اصولا در بازار موجود می باشد به دو صورت وانیل های خالص و وانیل های شکری است که اگر از وانیل های شکری در این شیرینی استفاده می کنید حتما اندازه آن را دو برابر کنید در غیر این صورت نباید از وانیل بیشتری استفاده کنید چون باعث تلخی شیرینی می شود.اگر سراغ بقیه شیرینی های عید مثل شیرینی نارگیلی یا شیرینی پفکی برید، با مهارت و تجربه کم در شیرینی پزی ممکنه نتیجه خوبی نگیرید.
راز ترد شدن شیرینی کشمشی یکی از اصول مهم شیرینی پزی است!
 شیرینی کشمشی
اصولا شیرینی کشمشی بازاری ترده؛ اما وسط شیرینی نرم و لطیفه هر چه شیرینی بیشتر در فر بمونه ترد تر میشه؛ اما اگه زیاد داخل فر بمونه مغز نرم شیرینی از بین میره و کاملا ترد میشه بنابراین مراقب باشین و به موقع شیرینی رو از فر خارج کنین.
موقع در آوردن شیرینی از فر اگه به وسط شیرینی دست بزنین، کاملا نرم هست و ممکنه فکر کنین شیرینی شما نپخته؛ در صورتی که بعد از خنک شدن وسط شیرینی شما لطیف و کناره ها کمی ترد خواهد بود. اما اگه بیشتر داخل فر بذارین کنار ها خشک و وسط شیرینی ترد میشه و بافت جالبی نداره.

6.اتفاقات روزتون رو یادداشت کنید

حالا نوبت ثبت کردن زحمت های امروزتون است. این مرحله رو اصلا پشت گوش نندازید. بعد از یکی دو هفته که میزان پیشرفتتون رو ببینید، میگید چه کار خوبی کردم که این ها رو ثبت کردم.

7.ورزش کنید!

اگر تا امروز ورزش کردن جزیی از روتین شما بوده است، احتمالا در این ایام هم آن را ادامه می دهید. ولی اگر تا به حال با بهانه های مختلف مثل نداشتن وقت، بالا بودن هزینه کلاس های ورزشی و... این کار را پشت گوش انداخید، الان وقت مناسبی است. ورزش کردن علاوه بر فوایدی که برای سلامتی دارد، به شادابی و داشتن روحیه بهتر هم کمک میکند. می توانید با کمک گرفتن  از اپلیکیشن های رایگان آموزش ورزش در خانه از همین امروز شروع کنید و علاوه بر کار دیگری که در حال انجام آن هستید، ورزش رو هم تبدیل به یک فعالیت مداوم و همیشگی کنید. 

8.شام سریع، آسون و خوشمزه

این مرحله اختیاریه! ولی اگه تا اینجای روز وقتتونو صرف خودتون کردید و میخواین بقیه ساکنین خونه رو سوپرایز کنید. پیشنهاد ما یک غذای فست فودی نسبتا سالم ( بدون سوسیس و کالباس) که این روزا همه دلشون خیلی براش تنگ شده. خیالتون راحت نمیگیم پیتزا یا همبرگر که دردسرش زیاده درست کنید. با یک طرز تهیه سریع و آسان مرغ سوخاری رستورانی هم میتونید لذت غذاخوردن بیرون از خونه رو تجربه کنید. اگه به مغز پخت شدن و کامل پختن مرغ خیلی حساسید می تونید تکه های مرغ رو با یک عدد پیاز و کمی نمک و فلفل سیاه آبپز کنید اما نه در حدی که کاملا بپزه فقط کمی از حالت خامی خارج بشه (حدود یک ربع). بعد از پخت اجازه بدین کاملا خشک و خنک بشن، این مرحله کاملاً قابل حذفه و فقط کسایی که ذائقه حساسی دارن این کار رو انجام بدن. تخم مرغ را در کاسه بشکنید و کاملا بزنید. نمک و فلفل را به تخم مرغ اضافه کنید و بیشتر بزنید. حالا آرد سوخاری را در کاسه بریزید. پودر فلفل قرمز ، نمک ، زنجبیل ، پودر سیر به همراه پودر پیاز، پونه کوهی، فلفل چیلی و ریحان خشک را اضافه کنید. همه چیز را به طور کامل مخلوط کنید .حواستان باشد که اگر به این برنامه پایبند بودید، بیشتر از 2 یا 3 هفته یک بار مرغ سوخاری نخورید! درسته که خونگیه ولی خوب این روزا بیشتر باید مراقب سلامتیتون باشید و غذاهای سرخ کردنی کمتر بخورید.
مرغ سوخاری
امیدواریم که سختی این روزها رو با روش بالا به خوبی تحمل کنید و نتیجه خوبی هم ازش بگیرید. دقت کنید که اگر واقعا میخواید از این روش نتیجه بگیرید، یکی دو روز واقعا کافی نیست و حداقل یک هفته باید این برنامه رو دنبال کنید. بعدش دیگه کم کم بهش عادت میکنید و جزئی از روتینتون میشه. حتی بعد از تمام شدن قرنطینه هم شاید این الگو رو ادامه بدین و یکی از کارایی که همیشه دوست داشتینو به صورت حرفه ای دنبال کنید.

 

روزهای کرونایی را با روش های زیر بهتر بگذرانید!

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی