سر رسید
سر رسید و سالنامه از جمله هدیه های ساده اما جذابی می تواند باشد که به یک شخص نزدیک و یا حتی دور می خواهید بدهید.

بهترین سررسید و سالنامه ای که می توانیم امسال بخریم

مدت هاست که استفاده از سررسید و سالنامه به عنوان یک هدیه کاربردی، انتخاب مناسبی به شمار می آید. با توجه به افزایش قیمت دلار و بالا رفتن قیمت هدایای تبلیغاتی مانند خودکار، فلش، لیوان و یا جا سوییچی، خرید سالنامه و سررسید می تواند یکی از گزینه های مقرون به صرفه برای خرید باشد. در ادامه این مقاله با تمام نکات ضروری در مورد سفارش و خرید سررسید و سالنامه آشنا خواهید شد.
سالنامه

سررسید یا سالنامه چیست؟

سررسید یا سالنامه، دفترچه یادداشتی است در سایزهای مختلف که اطلاعاتی مانند تاریخ، مناسبت ها، اعیاد و تعطیلات را دارا می باشد و به واسطه این ویژگی، شما می توانید کارهای روزانه، اطلاعات و برنامه ریزی ها را داخل صفحات آن یادداشت نمایید.

انواع تیراژ سالنامه

شما می توانید سالنامه را در تیراژ های مختلف سفارش داده و به مشتریان و پرسنل خود ارائه دهید. در این میان اگر تیراژ مد نظر شما از حدی بیشتر باشد، می توانید با اضافه نمودن اطلاعات کاربردی و تبلیغات خود، سررسید انتخابی تان را سفارشی کنید.  برای اختصاصی کردن سررسید، گزینه های زیادی را در اختیار دارید که عبارتند از اضافه نمودن لت تبلیغاتی داخل سررسید، چاپ لوگو یا شعار تبلیغاتی در تمامی صفحات داخلی(ترام)، حک نام یا لوگو برروی سررسید، چاپ آستر اختصاصی و... که در ادامه به توضیح این موارد نیز خواهیم پرداخت.

انواع قطع سالنامه

قطع یا به بیان دیگر، ابعاد سررسید و سالنامه ها با یکدیگر متفاوت هستند. از نظر قطع، معمولا سررسیدهای استاندارد به انواع رحلی (21 در 28 سانتی متر)، وزیری (17 در 24 سانتی متر) ، رقعی (14 در 21 سانتی متر) ، اروپایی (13 در 21 سانتی متر) ، جیبی (12 در 17 سانتی متر) ، خشتی (22 در 22 سانتی متر) و پالتویی (10 در 19 سانتی متر) تقسیم می شوند. همچنین شما می توانید سررسید و سالنامه مورد علاقه خود را در قطع دلخواه تان سفارش دهید؛ اما به جهت دوری از افزایش هزینه، اتلاف منابع و مواد اولیه، پیشنهاد می شود از قطع های استانداردی که توسط تولید کنندگان ارائه می شود استفاده کنید.
سر رسید

لت تبلیغاتی چیست؟

لت گلاسه یا لت تبلیغاتی به صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه گفته می شود که چاپ آن معمولا به صورت چهار رنگ بوده و قابلیت جایگیری در ابتدا، انتها یا حتی وسط سررسید را دارد. برروی لت گلاسه می توانید اطلاعات ارزشمند مجموعه خود که برای مشتریان تان حائز اهمیت هستند را چاپ کنید. این صفحه از سررسید شما، جزء فضاهای بسیار مناسب برای درج تصاویر و نوشته و حتی طرح های خاص مربوط به مجموعه و فعالیت شما می باشد.

حک لوگو اختصاصی برروی جلد

یکی از اصلی ترین و متداول ترین روش های مورد استفاده شرکت ها و ادارات، حک لوگو روی جلد سررسید است. در واقع به بیانی دیگر می توان گفت کمتر سررسید تبلیغاتی را می توانید پیدا کنید که لوگوی شرکت مربوطه، روی جلد آن وجود نداشته باشد. برای درج لوگو روی سالنامه، روش های متفاوتی وجود دارد؛ این روش ها کاملا به نوع جلد سررسید و سلیقه مشتری بستگی دارد.

آستر بدرقه سررسیدها

آستر بدرقه به کاغذی که جلد سررسید را به صفحات داخلی آن متصل می کند، گفته می شود. به صورت معمول، تمام سررسیدهای تبلیغاتی 2 آستر بدرقه دارند که در قسمت ابتدایی و انتهایی سررسیدها قرار می گیرند. آستر بدرقه نقش بسیار مهمی در کیفیت سررسید داشته و از آنجا که توی چشم است، نقش بسزایی در زیبایی و رخ سررسید نیز دارد.

کاغذ استفاده شده در سالنامه ها

در صفحات داخلی سررسیدها، معمولا از کاغذ تحریر در رنگ های سفید و کرم استفاده می شود؛ اما در سال های اخیر استفاده از رنگ کرم طرفداران بیشتری داشته و علی رغم قیمت بالاتر نسبت به نوع سفید، بدلیل ظاهر زیبا و با ارزشی که به سررسید می دهد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از کاغذ کرم مطمئنا سبب نفیس شدن سررسید مورد علاقه شما خواهد شد. (لازم بذکر است که این نوع کاغذ بیشتر در سررسید های نفیس و دیوان اشعار مورد استفاده قرار می گیرد.)

انواع صحافی

 • صحافی سررسید و سالنامه به طور کلی به 4 دسته مختلف تقسیم می شود : 
 1. صحافی فنری: در این مدل صحافی، کاغذهای داخل سررسید، از یک سمت پانچ شده و در قسمت پانچ، فنر قرار داده می شود.
 2. صحافی ته دوخت: در صحافی ته دوخت، کاغذهای سررسید در دسته های 8 تایی یا 16 تایی در کنار یکدیگر قرار گرفته و دوخته می شود.
 3. صحافی چسبی: در این مدل صحافی، کاغذها در کنار هم دسته شده و با چسب محکم می شوند.
 4. قفل کلاسوری: در انواعی از سالنامه نیز از قفل های کلاسوری برای نگه داشتن کاغذها استفاده می شود.

تقویم رومیزی

تقویم رومیزی یکی دیگر از انواع سررسید می باشد که با ظاهری زیبا و کاربردی، در اکثر میزها، خصوصا میزهای مدیریتی یافت می شود. در این میان شما می توانید با کمی هوشمندی در انتخاب سایز مناسب و طراحی زیبا، این فرصت را داشته باشید که برند خود را به مدت یکسال جلوی چشم مصرف کننده جای دهید. واحد سالنامه برگ با دارا بودن آتلیه حرفه ای سعی دارد که بهترین و پرطرفدار ترین طرح ها و قطع های تقویم رومیزی را ارائه دهد و شما را کمک کند که طراحی هرچه زیباتری داشته باشید.

تقویم رو میزی

انواع تقویم رومیزی

 • انواع تقویم رومیزی را می توان در قالب سه گروه جای داد
 1. تقویم زیر دستی (با قابلیت دفترچه یادداشت و تقویم)
 2. تقویم رومیزی اداری (که به صورت روزشمار بوده و معمولا بر روی پایه های فلزی قرار داده می شوند)
 3. تقویم رومیزی پایه دار

تقویم رومیزی اختصاصی

 • برای اختصاصی کردن تقویم رومیزی نیز می توانید یکی از روش های زیر را انتخاب کنید:
 • اضافه کردن یک برگ تبلیغات اختصاصی به تقویم
 • چاپ اختصاصی برروی کلیه صفحات
 • چاپ لوگو بر روی پایه تقویم رومیزی و یا آستر(کاور)

بهترین زمان سفارش سالنامه 99

از آنجا که بهترین زمان برای توزیع سررسید در میان مشتریان، پیش از شروع سال جدید است، سفارش به موقع سررسید می تواند اهمیت فراوانی داشته باشد. پس از ارائه تقویم رسمی کشور توسط وزارت ارشاد، شرکت های تبلیغاتی در صدد تولید سالنامه و سررسید در می آیند. معمولا بهترین زمان برای تصمیم گیری و سفارش سررسید، در اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه است.
سالنامه

سررسید و سالنامه ، ویژگی های یک سررسید و سالنامه فوق العاده

55
این مطلب مفید بود ؟50
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی